Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Másokat is gyötör a vallása,...

Másokat is gyötör a vallása, amibe belenevelték? Nehéz megtalálni a középutat? (hogy élhess is, de ne is fulladj meg? )

Figyelt kérdés
Azt érzem kettészakadok... Nem bírok megfelelni a vallásomnak is, a barátaimnak is és közben magamnak is és azt csinálni amitől jól érzem magam, mert ha azt csinálnám, folyamatosan abba ütköznék hogy "bűn amit csinálsz"... Pl: ne igyak alkoholt, házasságig ne feküdj le senkivel, keresztény fiút hozzál haza, te nem aludhatsz a barátodnál és ő sem itt, ne menj diszkóba stb.... Ez megkeseríti az életem. Akarom a vallást, sok jó érzés, élmény fűz azért hozzá és sok barát, de nem akarok egy bigott ember lenni, megfulladok a korlátoktól és ráadásul, a szüleim megmondták, hogy ha máshogy akarsz élni, élj ahogy akarsz, de ennek a háznak ezek a szabályai, felnött vagy, ha nem tetszik, költözz el. Azt érzem a szüleim nem értenek meg, és nem is akarnak. Hogy nem is szeretnek igazán és hogy minden a szabályokról szól nekik is és a lányukat már észre sem veszik (soha nem is vették), és inkább eltaszítanak, vagy kitaszítanak, de ők nem engednek az elveikből, semmi rugalmasság nincs bennük és semmi alázat.
2017. márc. 2. 00:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem itt az internet,és már nyitottál is ,a problémádat elég sokan át tudják érezni...valami kompromisszumot próbálj keresni én azt javaslom..-..az elfojtásokkal pont az ellenkezőjét lehet elérni,tehát egy idő után szakad a cérna,és a másik végletbe keveredsz,ha értelmetlen szabályokhoz próbálsz igazodni.Biztos meg van annak is az oka amiért ezek az elvárások veled szemben.
2017. márc. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
28%
Már nem. Egyszerűen kiléptem belőle, mint egy ruhából.
2017. márc. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Molyember ***** válasza:
93%
Nem a vallásodnak akarsz megfelelni, hanem a szüleidnek. Szerinted ők változhatnak? Ugye. Ha el tudod tartani magad, akkor költözz, ha nem, akkor inkább ne keresd a konfliktust, úgyse mész vele semmire.
2017. márc. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 Gipsz Jakab #42 válasza:
100%

Ismeros erzes, meg ha nalunk nem is volt ennyire durva a helyzet. Miutan kifejtettem hogy nem erzem magam tobbnek attol hogy eljarok a templomba, nem eroltettek tulsagosan a dolgot ( elotte ministraltam sokat, bermalva is voltam meg minden ). Most akkor ugy jarjak el templomba, hogy nem erzem ugy hogy ott a helyem? ( nagyszuleim ezt okosan megoldottak: "hat hogyhogy nem erzed ugy, hat meg vagyon irva a Bibliaban.... :D )

Ha jol emlekszem a Bibliaban az is benne van, hogy "szulok, ne keseritsetek meg gyermekeitek eletet". Elmondasod alapjan ok mintha pont ezt csinalnak veled...


26/f

2017. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
47%
Sok mindenben igazuk van szüleidnek. Menj el tudtuk nélkül a diszkóba és majd meglátod, hogy az nem olyan jó hely. Én is elmentem. Szerintem amiket itt felsoroltál nem kötöttségek. Kocsmába is elmentem, mert azt hittem, hogy én szeretem a rock kocsmákat és rájöttem, hogy oda zülleni járnak az emberek. Cigaretta, ital. Nem a cigarettától és az italtól lesz valaki züllött, hanem aki züllött az cigarettázik és iszik. Nagyon kellemetlen emlékeim vannak a kocsmáról. Ott egyszerűen rossz hatással vannak egymásra azok az emberek, akik ha teázóba járnának, akkor jó hatással lennének egymásra. Az a szülő, aki hitet akar adni a gyerekének, az a legjobbat akarja a gyerekének. Ennél többet mit adhatna?
2017. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Gipsz Jakab #42 válasza:
43%

8:21-es:

" Az a szülő, aki hitet akar adni a gyerekének, az a legjobbat akarja a gyerekének." Ja, vagy siman csak azt akarja, hogy legyen onmagabol egy picike kis masolat aki pontosan azt csinalja, amit mondanak neki. Nehogy veletlenul sajat, onallo gondolatai is legyenek, mert azzal megkerdojelezne a szulok gondolkodasmodjat, es sertene a buszkeseguket. ( lsd.: "Mi az hogy te ebben nem hiszel ugy, en nem erre neveltelek!" kezdetu monologok)

Tovaba letezik olyan hit is ami arra neeveli a gyermeket, hogy akkor szamit jo hivonek, ha felrobbantja magat egy rakat kereszteny kozott, szarba veszi a noket es gyerekeket, a gyaurnak tett esku nem kot. Sot, valamikor arra is neveltek Europaban embereket, hogy a jo hivo elmegy a szent foldre poganyt olni, boszorkanyokat uldoz es a Fold akkor is lapos, aki nem ebben hisz annak kotelet. Mindezt Isten neveben. (Isten nevet hiaba ne vedd ) Ezek is egyfajta hitek, akkor ezek is a legjobbak lennenek egy gyereknek?

Azzal meg hogy ket kiragadott peldaval ( disco, rockkocsma ), a sajat szemelyes tapasztalatod alapjan kiallsz a szulok mellett....hat nem is tudom.

Hol van ilyenkor egy jezsuita? Azok legalabb jol tudnak logikusan ervelni! :D

2017. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező: Te Jehova vagy? Ott vannak ilyen ostoba, merev szabályok! Vagy alkalmazkodsz, vagy elköltözöl.
2017. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Szia!


Senki nem képes megfelelni, mert mindannyiunknak önző emberi természete van, sajnos ezt örököltük, és ez elkísér bennünket a halálunkig. Szomorú, ha egy vallás a megfelelésről szól, mert emberi módon képtelenség megfelelni. Ezért voltak olyanok a farizeusok is, meg az írástudók is amilyenek.


Az Úr Jézus Krisztus éppen azért jött, hogy ebből a szörnyű állapotból megszabadítson. A vallás nem egy jó érzés és élmény, de nem is korlát amitől meg kellene fulladnod. Ha figyelmesen elolvasod az evangéliumokat, magad is láthatod, hogy emberi életek hogyan változtak meg amikor találkoztak Krisztussal.


A te esetedre is ez a megoldás. Múlt héten volt nálunk ifjúsági Istentisztelet és pont ez volt a téma: [link]


Hallgasd meg hátha hasznodra válik!


Üdv. Péter

2017. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
65%

milyen vallású vagy? mi az, hogy nem mehetsz discoba, vagy nem ihatsz alkoholt? még Jézus is borrá változtatta a vizet :D

szerintem meg lehet találni az arany középutat. nekem sikerült, ha érdekel, hogy látom én a dolgokat, írj rám, szívesen mesélek.

Szerintem az nem vezet semmi jóhoz, ha csak azért tartod be a "szabályokat", mert a szüleid elvárják tőled. Az egésznek csak akkor van értelme, ha saját elhatározásból teszel, vagy nem teszel meg valamit.

2017. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
0%

A szüleid biztos hogy szeretnek téged:


(Héberek 12:7, 8) . . .Mert melyik fiú az, akit nem fegyelmez az apja? 8 Ha pedig nélkülözitek a fegyelmezést, amelynek mindenki részese lett, akkor bizony törvénytelen gyermekek vagytok, és nem fiak.

(Héberek 12:11) 11 Igaz, egyetlen fegyelmezés sem látszik pillanatnyilag örvendetesnek, hanem elszomorítónak; ámde utólag békés gyümölcsöt, azaz igazságosságot terem azoknak, akik általa megedződtek.


(Példabeszédek 6:23) . . ., a fegyelmező feddés pedig életnek útja,

(Példabeszédek 6:20) 20 Tartsd meg, ó, fiam, apád parancsolatát, s anyád törvényét el ne hagyd.

(Efézus 6:1) 6 Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrral egységben, mert ez igazságos:

2017. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!