Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Másokat is gyötör a vallása,...

Másokat is gyötör a vallása, amibe belenevelték? Nehéz megtalálni a középutat? (hogy élhess is, de ne is fulladj meg? )

Figyelt kérdés
Azt érzem kettészakadok... Nem bírok megfelelni a vallásomnak is, a barátaimnak is és közben magamnak is és azt csinálni amitől jól érzem magam, mert ha azt csinálnám, folyamatosan abba ütköznék hogy "bűn amit csinálsz"... Pl: ne igyak alkoholt, házasságig ne feküdj le senkivel, keresztény fiút hozzál haza, te nem aludhatsz a barátodnál és ő sem itt, ne menj diszkóba stb.... Ez megkeseríti az életem. Akarom a vallást, sok jó érzés, élmény fűz azért hozzá és sok barát, de nem akarok egy bigott ember lenni, megfulladok a korlátoktól és ráadásul, a szüleim megmondták, hogy ha máshogy akarsz élni, élj ahogy akarsz, de ennek a háznak ezek a szabályai, felnött vagy, ha nem tetszik, költözz el. Azt érzem a szüleim nem értenek meg, és nem is akarnak. Hogy nem is szeretnek igazán és hogy minden a szabályokról szól nekik is és a lányukat már észre sem veszik (soha nem is vették), és inkább eltaszítanak, vagy kitaszítanak, de ők nem engednek az elveikből, semmi rugalmasság nincs bennük és semmi alázat.
2017. márc. 2. 00:11
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
0%

#4


Kedves válaszoló, sajnos a vers egy részét kiragadtad. olvasd el kérlek.


(Efézus 6:4) 4 És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.


Vagy is ne legyen kétféle tanítás a családban és az egyik szülő ne támadja a másik szülőt esetleg engedékenységgel, vagy szigorítással.

Mert ezzel a szülők egymás tekintélyét rombolják.

A gyermek hamar észre veszi ezt, és ki is használja, és ez bomlasztó a családban. Valamint Ezzel ingerelhetik a gyermeket, ha a szülők között sincs egyetértés.


Ez erről szól


Ha megfigyeled a szülőknek ragaszkodniuk kell az Úr törvényéhez egységesen.

2017. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
54%
Engem is gyötör. Anyai ágon katolikus a családom. Ezt elvárják tőlem is. Ki nem állhatom ezt a képmutató, bálvány imádó, álszent vallást. A Bibliával nincs bajom, de a katolikusok még a 10 parancsolatot sem tartják be. Szombat a pihenő nem és nem vasárnap. Hálát adok a jó Istennek, hogy nem az egyház a világ ura. Sötét középkor lenne még mindig. Épp tegnap volt egy ilyen Sliders rész : a technika bűn. Rögtön az egyház jutot eszembe. Kb. ez lenne, ha rajtuk múlna. Az emberek még írni sem tudnának. A reformációért már nem egyszer hálát adtam. Ők sem az igazi kereszténység képviselői, de nekik hála nem szaladt el annyira nagyon a ló a katolikusokkal. Nagyszüleim elvárják, hogy bérmálkozzak, mert 15 vagyok. A fenét fogok ! Azért is haragszok a családomra, hogy meg vagyok keresztelve. Csak nekem lett volna jogom eldönteni mi legyen a vallásom. A Bibliában is FELNŐTT keresztelések vannak. Ezt az embernek magának kellene eldönteni.
2017. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
47%

" Nem bírok megfelelni a vallásomnak is, a barátaimnak is és közben magamnak is és azt csinálni amitől jól érzem magam, mert ha azt csinálnám, "


Kedves Kérdező.


Kinek akarsz megfelelni?

Először is ezt tisztázd magadban.

Emlékezz Jézus oktatására:

"Két úrnak nem lehet szolgálni"


Vagy egy közmondás szerint, "egy fenékkel két lovat nem lehet megülni"

Mi a fontosabb neked? Kinek a tetszése szerint szeretnél élni, amit fontosnak és elengedhetetlennek tartasz?

Melyik biztosítja a jövődet Isten előtt?

ezek, és ehhez hasonló önvizsgálati kérdéseket tegyél fel magadnak, írd le a választ és csinálj fontossági sorrendet.


Vizsgáld meg a következményeket, az esetleges buktatókat.

És ez alapján és ima után hozz döntést.

2017. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
55%

Megfigyeléseim szerint nagyjából tinikorban kezdi a bűn átvenni a test felett az uralmat. Ekkor a tini úgy érzi, hogy attól felnőtt, ha korlátlanul szolgálhatja a testét, cselekedheti a bűnt. Ekkor már nem a szülő, hanem a BTK szab határt a cselekedeteinek. Relatív a szülő korlátozása, mert Ők nem csinálnak semmi újat, csak védik a gyermeküket a rátörő kívánság mennyiségétől és minőségétől. 5 éves korodban sem hagytak volna lefeküdni valakivel, akkor Te nem akartad. Nem a szülők változtak tehát, hanem Te.

A felnőtté válást gyakorlatban azt jelenti, hogy eltartod magad, vagy ha otthon élsz, beszállsz a rezsibe, kajába, fizeted magadnak a diszkót, stb...

Amíg otthon laksz, fejet kell hajtanod. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem értelek meg, de a szüleidet is megértem. Nehéz ez mindenkinek. De az út ugyanaz. Minden felnőttnek magának kell megtérnie, megutálnia a bűnt, felismerni, hogy Krisztusra van szüksége a megváltáshoz és a megtisztuláshoz. Gyerek estében a megtért szülő szentsége miatt a gyerek is szent (Pál, 1 Korintus), de a gyerekkorból kilépő ember saját maga megtéréséért felelős

2017. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 Alex Fly ***** válasza:

Ha tényleg a vallásod előírásainak szeretnél megfelelni, akkor tudnod kell, mi az, amitől tartózkodnod kell. És ennek nem szabad ekkora nehézséget okoznia, hiszen a te saját döntésed.

Ha viszont a világi szórakozások vonzanak és azokat választod a vallásod előírásai helyett, akkor valószínűleg nem is akarsz olyan nagyon megfelelni neki.

Döntsd el, mit akarsz: vagy meleg legyél vagy hideg, de a langyosat kiköpi az Úr.

2017. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
a hideget is kiköpi... csinálhatsz bármit, ha nem úgy élsz ahogy le van írva, akkor is kárhozatra jutsz... engem az nem tölt el megnyugvással, hogy elmegyek bulizni és iszok, ha tudom, hogy ezért nem leszek fent a mennyben.. ennyi. Mert világosan le van írva, hogy tartóztasd magad a részegítő italoktól, ne paráználkodj stb.. csak hogy elég nehéz ezt betartani egy olyan világban amit élünk és nekem nagyon nehéz ezt elviselni, egyáltalán nem ilyen egyszerű hogy döntsd el és kész... mintha a szüleimet hallanám komolyan. Beleneveltek valamibe aminek most iszom a levét, és utána lerázzák annyival, hogy mostmár felnött vagy, nekem kötelességem volt a hitbe nevelni téged, de mostmár élj ahogy akarsz. Kössz szépen... csak hogy azóta belém van nevelve, hogy ha szexelek bűn, ha iszok, bűn, ha bulizok bűn, ( mert Jézus nem menne ilyen helyre), folyamatosan csak szorongok és bűntudatot kéne érezzek meg rossznak érezni magam, meg egy képmutató vallásosnak, ha ilyen helyre megyek. Tök mind1 mit csinálok, ez a világ megmérgezi az ember lelkét és Isten is csak tetézi az egészet a parancsaival meg a törvényeivel.... Élünk egy világban amiben ha jól akarod érezni magad, akkor pokolra juttat. Az egész Biblia azzal van tele, hogy ha ezt és ezt csinálod, akkor ez és ez történik veled és így úgy amúgy fog téged az Isten büntetni. Mégis, hogy lehetne ebből azt leszűrni, hogy ő szeret meg, hogy nem kegyetlen? Magyarul akkor nem kegyetlen veled, ha azt csinálod amit kér... Mint egy kegyetlen, zsarnok szülő. És egyébként nem, nem vagyok Jehova!!!
2017. márc. 2. 19:51
 17/43 A kérdező kommentje:
*Jehova tanúja
2017. márc. 2. 19:54
 18/43 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, nem olvastam végig minden hozzászólást.

Ha néha iszol, attól még nem kárhozol el. Egyszerűen nem kell lerészegedni, azzal csak magad hoznád kiszolgáltatott helyzetbe. Ha néha elmész buliba, azzal se követsz el valami hatalmas vétket. Csak mindig tarts mértéket. Az se bűn, ha barátodnál alszol. De ha több is történik, az már igen, gondolom nem kell magyarázni.

2017. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
mégis mitől lenne bűn ha lefekszel házasság elött valakivel? akkor a többi emberrel mi lesz? a fél világ elkárhozik vagy mi?
2017. márc. 2. 20:28
 20/43 A kérdező kommentje:
ha nagyon kívűlről, széles körben nézem ezt, akkor olyan mintha a többség "rossz" lenne, hogy mindannyian naív emberek vagyunk és rosszak, azt hisszük jók vagyunk de nem...
2017. márc. 2. 20:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!