Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Másokat is gyötör a vallása,...

Másokat is gyötör a vallása, amibe belenevelték? Nehéz megtalálni a középutat? (hogy élhess is, de ne is fulladj meg? )

Figyelt kérdés
Azt érzem kettészakadok... Nem bírok megfelelni a vallásomnak is, a barátaimnak is és közben magamnak is és azt csinálni amitől jól érzem magam, mert ha azt csinálnám, folyamatosan abba ütköznék hogy "bűn amit csinálsz"... Pl: ne igyak alkoholt, házasságig ne feküdj le senkivel, keresztény fiút hozzál haza, te nem aludhatsz a barátodnál és ő sem itt, ne menj diszkóba stb.... Ez megkeseríti az életem. Akarom a vallást, sok jó érzés, élmény fűz azért hozzá és sok barát, de nem akarok egy bigott ember lenni, megfulladok a korlátoktól és ráadásul, a szüleim megmondták, hogy ha máshogy akarsz élni, élj ahogy akarsz, de ennek a háznak ezek a szabályai, felnött vagy, ha nem tetszik, költözz el. Azt érzem a szüleim nem értenek meg, és nem is akarnak. Hogy nem is szeretnek igazán és hogy minden a szabályokról szól nekik is és a lányukat már észre sem veszik (soha nem is vették), és inkább eltaszítanak, vagy kitaszítanak, de ők nem engednek az elveikből, semmi rugalmasság nincs bennük és semmi alázat.
2017. márc. 2. 00:11
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, kérdező, én nem tudom, milyen bigott szülők neveltek téged, de nagyon félremagyarázták neked a Bibliát. Nem fogsz elkárhozni attól, ha néha jól érzed magad. a Biblia utasításai azért vannak, hogy segísenek a helyes úton maradni. de ha letérsz, akkor is megbocsájt Isten, csak bánd meg. Nem az a lényeg, hogy iszol e, sőt, még az sem a legfontosabb, hogy szexelsz-e házasságig. a lényeg, hogy legyél jó ember. Krisztus két fő parancsot adott! a többi csak mellékes. Ha csak azért tartod be a parancsokat, mert félsz az Istentől, meg a kárhozattól, semmi értelme. Csak akkor van értelme betartani, ha érted is, miért mondja ezt Isten. Neked első sorban az Isten-képedek kell rendbeszedned. Nem egy kegyetlen zsarnok Istenben kell hinni, hanem a szerető, irgalmas Istenben. Máskülönben a vallás csak megkeseríti az életed.

Remélem, sikerül tisztáznod ezeket magadban.

írj, ha bármiben segíthetek

2017. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 FundamentaIista ***** válasza:

Kedves kérdező!


Bár a szüleid tényleg csak jót akarnak, rosszul akarják a jót. Senkit se lehet a vallásba kényszeríteni. Ha neked szükséged van arra, hogy belemerülj a világba és mindazt kipróbáld, amiket felsoroltál, vagy esetleg még többet is, akkor a szüleidnek engedniük kéne. El kéne mondaniuk, hogy helytelen, amit teszel és káros hatással lesznek rád, de neked kell a végső döntést meghoznod, nem kényszeríthetnek és nem is zsarolhatnak.


Tehát a Biblia nem azért írja ezeket a dolgokat mert azt akarja, hogy az embereket bűntudat gyötörje, hanem azért, hogy megvédjen minket a világban levő káros dolgoktól. Nagyon szépen le tudnám pl. vezetni neked, hogy a házasság előtti, házasságon kívüli szex mennyit rombol az ember szexualitásán és örömszerzési képességén, ha érdekel.

Ha ezeket nem tudod elfogadni, nem a sajátod, akkor csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki őket. Vannak olyan emberek, akik csak a saját hibájukból tanulnak, de legalább tanulnak.


Viszont egy dolgot soha ne felejts el: bárhova is jutsz, bármilyen helyzetbe is kerülsz, mindenhonnan van visszaút. Bármit is követsz el, bármennyire is "bűnös" életet élsz, ha igazán megérted, hogy mennyire rossz ez az életmód és hajlandó vagy letenni ezt MAGADTÓL, mert TE úgy gondolod és akarod(!), Isten mindig tárt karokkal vár.

2017. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Alex Fly ***** válasza:
Kérdező: azt írtad: "a hideget is kiköpi". Ez nem teljesen így van. A hideget fel lehet melegíteni. De ehhez az kell, hogy felvállald, hogy a világ szerint szeretnél élni, nem Isten szerint. És nem kell ekkora katasztrófának tartani, mint ahogy írod. Nem Isten vagy a vallás okozza a problémáidat. Az igaz, hogy nem lehet qrwának állni és szűznek maradni egyszerre. A döntést Isten rád bízta és tiszteletben tartja, akármit választasz.
2017. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy tartja tiszteletben, ha utána meg nem kerülök fel a mennybe, ha nem úgy élek... ez mi már?

Attól mert én nekem máshogy tetszene az élet, attól már rossz vagyok és nem kerülök be az ő országába? Ez ilyen tisztelettel burkolt kényszerítés vagy önzés. Ha én tiszteletben tartom valaki választását, utána nem mondom azt, hogy akkor ha nem így élsz, nem leszel a mennyben. Ez totál az amit a szüleim csinálnak velem, ha nem akarok úgy élni mint ahogy neveltek, menjek el a háztól. Hányok ettől az egésztől, és ilyenkor kapom meg azt mindenkitől, hogy mekkora lázadó vagy meg milyen rosszul látsz mindent.. Meglehet, de én ebben az Isteni működésben, beszédmódban ahogy minden le van írva, pont nem az irgalmasságot látom.

2017. márc. 2. 21:48
 25/43 anonim ***** válasza:
Kérdező, a mennyországba azért akarnak bekerülni, mert szeretik Istent, és haláluk után vele egy közöségben szeretnének élni. Te meg nem úgy tűnik, mintha szeretnéd Istent, sőt, vádolod és haragszol rá azért, mert jót akar neked.
2017. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Igen felvállalom, hogy haragszom rá, én legalább szeretném megérteni Istent, és nem leszek olyan hívő, aki a hite mögé bújva él világi életet.. Sok olyat ismerek, aki ugyanúgy nem érti azt, amit én, de nem érdekli, megkeresztelkedik és él tovább úgy ahogy eddig, ha van dühe Istennel szemben, nem vállalja fel, de a cselekedetein látszik, hogy nincs vele kapcsolatban. Én Istennek ugyanúgy elmondom ezeket, sosem szoktam imádkozni, mindig beszélgetek vele magamban vagy akár hangosan is, mint egy baráttal, elmondom neki ha dühös vagyok rá, elmondom ha nem értek szinte semmit sem, és azt, hogy nem tudom mit vár tőlem. Lehet vádolom őt, de nagyon sok minden fel van halmozódva az életemben és nem értem, hol van Ő ilyenkor. Mindig azt tanították, hogy Ő mindig ott van, bármikor mehetsz hozzá, de nekem ez már egy sablonszövegnek tűnik, nem egyszer könyörögtem neki, kértem, hogy segítsen, sosem kaptam egyértelmű választ, vagy valamit, akármit, amiből tudtam volna, hogy ez biztosan az Ő válasza volt. Kértem, hogy adjon tapasztalatokat, hogy érezzem Őt az életemben, de sosem éreztem a közelségét és belefáradtam. Az elégedetlenségem mögött, nem egyszerű hiszti van, nagyon sok minden történt a múltban, minden rakódott, de nem tisztult le bennem, és már nagyon elfáradtam. Isten azt mondja, mindenkinek annyi terhet enged meg, amennyit el is bír, de én sokszor azt látom, az emberek nem bírják el a terheiket, csak kitartanak. Ha az számít "elbírásnak", hogy próbálunk életben maradni, akkor ez valahol nagyon nem igaz. Én nem egyszer voltam olyan állapotban, hogy csak túlélni próbáltam még 1 napot és csak még 1-et. Szerintem a teher elbírása attól elbírás, hogy mellette az ember még tud élni, nem omlik össze. És sajnos, én sokszor voltam összeomlás szélén.
2017. márc. 2. 22:31
 27/43 anonim ***** válasza:

Helyesen gondolkodsz! inkább tisztázd a dolgokat, minthogy kétszínűen élj "keresztényi" életet! Biztos vagyok benne, hogy ha ennyi az elszántság benned, hamarosan válaszokat is kapsz, és ez az időszak megerősíti az istenkapcsolatodat.

Barátnőm is haragudott Istenre, amikor pl.meghalt az anyja, de azóta megértette, mi miért történt, és sokkal erősebb lett a hite

2017. márc. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 imakommandós ***** válasza:

Azok a kívánságok amik miatt neheztelsz Istenre és szomorkodsz, hogy nem teheted meg....ha követnéd is őket, csak egyre távolodnál Istentől, és nem lennél boldogabb, hanem frusztráltabb lennél. Főleg, hogy van tudásod is a kicsapongások következményeiről. A lélek akkor betegszik meg és fárad el amikor feladja, vagy fel akarja adni a bűnnel szembeni harcot.

Jézus a vére spontán kicsordulásáig harcolt a bűn ellen. Választhatta volna a könnyebb utat is.

Ideig-óráig tartó gyönyörökért nem szabad eldobni egy örök boldogságot. Olyan kiváltságokat és ajándékokat amiket meg se tudunk gondolni. A győzelemhez nem kell más, mint gyűlölni azt ami rossz, és mindvégig kitartani. Közben pedig edzeni a hitünket Isten szeretetében. Mert a világ mindent megtesz, hogy őt kedveljük és ne Istent. A világ önközpontúvá akarja tenni az embereket, hogy mindenki a maga kivánságai után menjen, élvezze a bűnöket, de Isten közhasznú emberré akar formálni, hogy a mások javát keressük, és hasznot hozzunk Istennek, mint egy büszke szülőnek. Gyűjtsd az örök értékeket, és légy hű mindhalálig.

2017. márc. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 KZitus ***** válasza:

Szia


Egyetéretek a 20-as kommentedben megfogalmazott kétségeiddel, vagy megállapításaiddal, mert ez Isten véleménye/tájékoztatása is hasonló a számunkra, amelyről János apostol írt, 1 levele 5:19 versében: „az egész világ a gonosz hatalmában van”.

Azokról, akik Isten törvényeit és alapelveit megszegik, a zsoltáríró ezt ígéri: „Várjad az Urat, őrizd meg az ő útját; és fölmagasztal téged, hogy örököld a földet; és meglátod, a mikor kiirtatnak a gonoszok.” Mivel a gonoszok már nem lesznek többé. Zsoltárok 37:11, 34.

Kedves kérdező, lehet, hogy a vallás gúzsba köt és gyötör, de az Istenről szerzett ismeret felszabadít, mert „Megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket” János 8:32 Ezek Krisztus szavai, és hidd el, ő jobban tudja nálunk.

Jó, ha keresed a középutat, mert akkor van reméby arra, hogy megtalálod a Krisztus által kínált keskenyet, amelyen igazi boldogságra lelhetsz, hiszen Isten azt ígéri neked s:„az Úr, nem vonja meg a jót azoktól, a kik ártatlanul élnek” Zsoltárok 84:12, és „az Úrnak áldása, az gazdagít meg, és azzal semmi nem szerez bántást” Példabeszédek 10:22.

2017. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

" Mert világosan le van írva, hogy tartóztasd magad a részegítő italoktól, ne paráználkodj stb.. csak hogy elég nehéz ezt betartani egy olyan világban amit élünk és nekem nagyon nehéz ezt elviselni, egyáltalán nem ilyen egyszerű hogy döntsd el és kész..."


Ez így van, ehhez Neked nem lesz erőd. Ehhez újjá kell születni Jézusban és Ő majd ad erőt és motivációt. Viszont egyet kell értened Istennel, és gyűlölnöd kell a bűnt. Olvasd el a Római levél 5-8. fejezeteit.

Fordulj a problémáddal Jézushoz, de ne azt akard, hogy a Te általad meghatározott módon oldja meg a dolgokat, hanem a saját módszerével. + olvasd, tanuld, éld az Igét.

Ne feledd: Jézus a bűnösökért jött, hogy meggyógyítsa őket, nem az igazakért. Persze mindenki bűnös. Ezt úgy kell érteni, hogy aki belátja, hogy bűnös, annak ad szabadulást. Aki igaznak tartja magát, az elkárhozik

2017. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!