Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Benne van a Bibliában az...

Benne van a Bibliában az alábbi két dolog valamelyike? 1. A férfinak elől kell mennie az utcán a nőnek pedig mögötte. 2. A férfi megverheti a feleségét bizonyos esetekbe vagy akármikor.

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a válaszokat!

26/N


2017. márc. 3. 21:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nem tudom, az Ószövetségben benne van-e, (remélem nem) de az Újban tuti nincs. Viszont az Ószövetség sok olyan kijelentést tartalmaz, amit még maga Jézus is bírált.
2017. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. márc. 3. 22:57
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hm.. ez a két dolog nagyon hasonlít a romák viselkedésére. :)

És itt nem a verésre gondolok, hanem arra, hogy a férfi megy elöl, s ez tényleg így van, cigány ismerőseim mondták.

2017. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A Bibliában nincs ilyen. Hogy a Koránban benne van-e, nem tudom, de tudtommal a muzulmánoknál úgy gyakorolják, ahogy írod.


A Biblia nem teszi a férjet a feleség teljhatalmú urává, bár tekintélyben fölé helyezi, ám ez a rend kedvéért van, nem pedig azért, hogy a férfi kiélhesse a brutális indulatait, ha vannak. A férj kötelessége, ha így tetszik, ugyanúgy szeretni a feleségét, ahogyan Jézus Krisztus szerette a Gyülekezetet, és önmagát adta érte (Ef 5,25-26). Ahhoz nincs joga, hogy a felesége fölött hatalmaskodjon, és megalázza. A Biblia csak a férjet helyezi a feleség fölé, nem pedig minden más férfit is. A férjen kívül senki más nincs alanyi jogon a feleség fölött, legfeljebb a társadalmi hierarchia rendjének megfelelően, ami a férjre is vonatkozik. De családi dolgokban kizárolag a férj van bizonyos szempontból a feleség fölé helyezve, de abban biztos vagyok, hogy azt a férjet, aki veri a feleségét, akár verbálisan is, súlyos bűn terheli. A férj tekintélye valójában hivatás, amivel a családját kell szolgálnia.

2017. márc. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Korán nem fontos nekem, csak a katolikus keresztény vallás.
2017. márc. 3. 23:55
 6/21 A kérdező kommentje:

De az 1. pont sincs benne?

Akkor se ütheti meg ha mondjuk nem engedelmeskedik neki?

2017. márc. 3. 23:57
 7/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A Biblia újtestamentumi részében a nőkkel szembeni viselkedés mintáját Krisztus,és az Őt követők viszonyával példázza,s kimondottan olyan mértékben,hogy a férj úgy uralkodjon feleségén,hogy akár életét is áldozza érte.


Ha figyeljük Jézus viselkedését,uralkodási módját követőivel szemben,megrőkönyödve láthatjuk,amint a legalávalóbb rabszolgaként letérdel eléjük,és mossa lábaikat.Ez,a szeretettel szolgáló uralkodás mintája.

2017. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Krisztusnak alapos oka lett volna jólirányzott nyaklevesekkel vendégüllátni Júdást,de még őt sem díjazta ilyesmivel.Krisztus követője ezért nem emelhet kezet feleségére,bármit is tesz az.Legfeljebb felszólíthatja,hogy "amit elhatároztál szívedben,tedd meg hamar!"
2017. márc. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

De felszólítja Isten külön az első 1. pontra a férfiakat és a nőket?

Köszönöm a válaszokat egyébként!

Azért ennyire fontos nekem, hogy konkrét választ kapjak, mert randizgatok egy katolikus fiúval, aki a napokba elkezdett nekem a Bibliával dobálózni, hogy ezt meg azt tegyem és szeretném pontosan tudni mire számítsak mellette illetve hogy mennyire ismeri ő is a Bibliát azt is szeretném kideríteni.

2017. márc. 4. 01:08
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyik pont sincsen benne egyáltalán. Az valóban ki van mondva benne, hogy "férj feje a feleségének", és az is, hogy az asszonyok engedelmeskedjenek a férjüknek, de hogy az utcán ki megy elöl, arról nincs egy árva szó sem.

A feleségverésről sincs benne szó semmilyen formában. Se megengedve, se egzakt módon megtiltva nincs. Az viszont benne van, hogy minden férfi úgy szeresse a feleségét, mint saját magát, "mert a maga testét senki sem gyűlöli, hanem táplálja és gondozza". Ennek szellemében a feleséget megütni nem szabad.

2017. márc. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!