Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a katolikus és...

Mi a különbség a katolikus és a református között?

Figyelt kérdés

2017. márc. 6. 20:16
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
Mindkettő keresztény vallás,a református jóval engedékenyebb mint a katolikus.
2017. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
39%

Csatlakozom az #1-eshez.

Dicéretessék a Jézus krisztus-Mindörökké ámen, helyett csak Áldás békességet köszönnek, nem vetnek keresztet, hét szentség helyett csak 2 van a reformátusoknál, nem szoktak imádkozni bálványnak mint a katolikusok.

Ha az emlékezetem nem csak, az egyik parancsolat az az, hogy ne imádj néma bálvány képet. Ez helyett egy katolikus templomban és iskolálban is kismillió kép, szobor van és minden helyiségben (osztály termekben is) egy fa kereszt és annak KELL imádkozni. (Nálunk a pápa képe is kint volt)


Én katolikus iskolába jártam reformátusként, külön hittanom volt amit csak az orvosiban tudtak megtartani. A pap mindig levette a falról a fa keresztet, mert ő is mondta hogy ez bálvány imádás.

Valamint kevesebbszer kellett templomba is járni, havi egyszer, míg a katolikusok heti egyszer.

Ja és egy református templom tetején kakas vagy csillag van, míg a katolikusoknál egy kereszt.

2017. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
22%

A református életszerűbb, emberközelibb, lehet felesége a papnak, külsőségeiben is szerényebb.


A katolikusok papok kappanok vagy .uzik, agyon vannak cicomázva, dominuszvóbiszkum, pávatoll a seg.ükben stb.

2017. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%

Elég sok, néhány fontosabb eltérés:


- Reformátusok hisznek az eleve elrendeltetésben, a katolikusok nem.

- Katolikusoknál az Eucharistia Krisztus valóságos Teste és Vére, a reformátusoknál az úrvacsora csak jelképes cselekedet.

- A katolikusok hiszik, hogy az üdvözültek közben járhatnak, imádkozhatnak Istenhez értünk, a reformátusok elvetik.

- A katolikusok építenek az első századok hagyományaira és korai egyházatyák szentírás-magyarázataira, a reformátusok csak a Bibliából indulnak ki és ezeket a hagyományokat elvetik.

- Az üdvözülésben is van eltérés, pl. katolikus tanítás, hogy a hit mellett üdvözülhetünk jócselekedet által is (gondolj azokra, akik sose hallottak Jézusról). Protestáns értelmezés, hogy a hit mellékterméke a jócselekedet.

- Szentségek számában, reformátusoknál 2, katolikusoknál 7.


Viszont sok mindenben egyezik a kettő, ilyen pl. a Szentháromság tana, Krisztus istensége, az egy keresztség, stb....

2017. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

Azért azt kikérem, hogy a keresztények a kereszthez vagy a képekhez és szobrokhoz imádkoznának!


Amikor kezedbe kerül az egyik szülőd fényképe, aki éppen nincs veled rég óta, esetleg elhunyt, akkor nem mondtad még egyszer sem ezt, a fényképet nézve: "Hiányzol nagyon!"? Én szoktam ezt mondani olyan személy esetén, aki nekem hiányzik, és éppen távol van vagy ritkán tudunk beszélgetni. A képet nézem, de nem a képnek beszélek!

2017. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
65%
Javítom magam: keresztények alatt konkrétan a rk. vallásúakat értem! Mielőtt bárki belekötne abba az egy elírásba, hogy elterelje a témát.
2017. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
26%

#5 Az teljesen más. Viszont a katolikusoknál tényleg a keresztnek KÖTELEZŐ imádkozni, vagy ha a templomban kép vagy szobor van, akkor annak.


A református templomban nem is szoktak lenni ilyen jelképek. Ha van is, akkor nem annak imadkoznak.


Egy elhunyt fényképéhez szólni teljesen más, mint Jézus szoborhoz.

2017. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%

Római katolikus vagyok és NEM a szobrokhoz/képekhez imádkozom!


Tudom, hogy ez látszólag nem kapcsolódik az eredeti kérdéshez, de pl. a krisnások vagy a hindúk ténylegesen a szobrokhoz imádkoznak, amit ők murtiknak neveznek. Az valóban bálványimádás.


Ettől teljesen távol áll az, amit a katolikusok tesznek.


Egyébként miért tűnik másnak az, amikor egy Jézus-kép előtt imádkozom az Úrhoz, Jézus nevében kérve, és az, amikor egy szerettem képét nézve mondom, hogy "Hiányzol!"?


#5

2017. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%
A katolikusoknál NEM kötelező, és nem is imádkoznak a szent képekhez, kereszthez! Ahhoz imádkoznak segítségért, közbenjárásért Jézushoz, akit a kép ábrázol! A kettő nagyon nem ugyanaz!
2017. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
40%

Akkor nyilván én voltam a vak 400 beprogramozott gyerek mellett az iskolába.

Ja meg nyilván azt is csak beképzeltem, hogy a tanár megparancsolta hogy mindenki keresztet vet és a keresztet nézi.

Aztán meg még kötelező volt letérdelni a Jézus szobornak a templomban.


Egyébként köszi a #2 lepontozására, amikor 100%-ig mind igaz.

Ezt egy katolikus nem veszi észre csak egy kívül álló.. Egy katólikus nyilván jónak látja szoborhoz beszélni és Istent oda képzelni meg térdelgetni. (Ha nem térdelsz meg jár az osztályfőnöki.. ch)

2017. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!