Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A böjti időszakban, ha lemonda...

A böjti időszakban, ha lemondasz a húsról, miért szabad mégis halat enni? Hiszen az is hús.

Figyelt kérdés

2017. márc. 10. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Olvasd el a Bibliát. Ott is böjtkor Jézusék halat ettek. Meglehet, hogy a hal szerintük nem hús, vagy valami miatt kivétel a sorból.
2017. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár én is hús kategóriába sorolnám, de hidegvérű állatként lehetett (lehet) enni böjt alatt is. Így pl. csigát, békát is.
2017. márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ezen én is csodálkozom, hiszen a hal is csak hús, akárhogy is magyarázzuk. Szerintem ez egyfajta kiskapu akar lenni, hogy papír szerint húst nem szabad enni, de halat igen, merthát az nem számít húsnak. Olyan ez, mintha mondjuk nem lehetne süteményt enni, de a cukorka megengedett lenne.

A böjtnek igazából nem az a lényege, hogy farizeus módon betartsuk az előírásokat, sokkal inkább az, hogy mondjuk le valamiről Isten, kizárólag Isten iránti szeretetből.

Vagyis:

Ha valaki azt mondja hogy böjtöl mert nem eszik húst, holott ő amúgysem nagyon eszik húst, mindenféle egészséges életmódra meg fogyókúrára hivatkozva, akkor az nem böjt, hiszen nincs valódi lemondás benne.


Viszont ha valaki mondjuk étkezés után mindig valami üdítőt vagy ivólevet iszik, s a nagyböjt alatt erről lemond s kizárólag sima vízzel helyettesíti, na az már igazi böjt, mert igaz hogy apró dolog, de valamiről LEMONDOTT. Ezen van itt a hangsúly.


Szóval ez a halas dolog a böjt megcsúfolása szerintem, hogy elvileg nem eszek húst, gyakorlatilag viszont igen, merthát megmagyarázzuk, hogy a hal az nem hús.

Mindezt vallásos katolikusként mondom.

2017. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hiszen az is hús."

Bizonyos mértékig tévedés. Állati fehé´rje, de nem csak a vallás nem tekinti húsnak ( már a zsidó vallás sem ).

Közmondás: "se hal, se hús".

Régi reklámplakát szövege: "Mondja, marha, miért oly bús? - Olcsóbb a hal, mint a hús" ( Abban az idõben híres színész volt Újházi Ede (1841. – 1915.), aki szinte mindenkit, szinte minden alkalommal lemarházott, Nagymama mesélt a plakátról, a színész kérdezett egy szomorú tehenet. Egy cikk viszont másképp tudja, de a szöveg u.a. [link] )

2017. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!