Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert harangoznak Szekesfeherv...

Miert harangoznak Szekesfehervaron ejszaka?

Figyelt kérdés

11 fel 12 es 12-kor.

Ejszaka minek zavarni az embereket?

Melyik templom?



2017. márc. 12. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden órában szoktak harangozni, fél 12-őt nem tudom.


Ha jól tippelem, a templom már előtted is ott volt :)

2017. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miert harangoznak????

Ha jol tudom elobb volt az ember es aztan a vallas;)

Ami szereny szemelyem szerint, penz, penz, penz

2017. márc. 12. 14:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt olvasom a neten, hogy felhívás a nagyböjt kezdetére.
2017. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet a harangozásnak, én nem hallom, hogy megmondja éppen mikor miért.

De valószínűleg egyszerűen az időt jelzi csak.


Elhunytért is szoktak harangozni, de nem éjjel és jól hallhatóan a lélekharang szól olyankor.


Van misére hívó harangozás is, értelem szerűen misék előtt negyed és fél órával. Persze nem éjjel.


Szóval szerintem az időt jelzi olyankor.

2017. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

"Ha, ha! mi zúg?... mi éji dal. Székesfehérvár utcáin ez?Felköttetem a lord-majort,

Ha bosszant bármi nesz!"


Édesanyám átaludta a bombázást a Vérmező utcában,amikor a szomszéd házal találat érte.Nem ébredt fel 16 évesen,mert a háború ellenére béke volt a szívében.Isteni béke.Másokat,a kvarcóra zaja is zavar alvásában.

2017. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

# 5


Lehet, hogy béke volt a szívében, de ha a szomszéd ház lebombázását átaludta, akkor valószínűleg narkolepsziás is volt.

2017. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
(Ezt tényleg minden bántó szándék nélkül írtam, nekem is van az ismeretségi körömben narkolepsziás.)
2017. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6.Hsz!


Nem ismerem a"narkolepsziás"szindrómát,de azt tudom,hogy édesanyám rögtön felébredt,ha felsírtunk rossz álom,vagy fájdalom miatt.Csak a bombázás nem izgatta.

2017. márc. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A harangozás a kultúra része is ma már, nem csak vallási dolog. Lehet, hogy meghibásodott a "teknika". Volt már erre példa.
2017. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Jajj hát Fehérváron sokszor harangoznak:D engem is idegesít, pedig csak suliba járok Fehérvárra >< dee ez engem is meglepett h éjfélkor is :/ szerintem is csak az időt jelzi.
2017. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!