Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagyon közeli barátom. Lassan már testvérem. Az egésznek az a lényege, hogy ellentétek vagyunk. Neki a cselekedetek a fontosak, nekem az érzelmek.

Én minden megtettem érte. Dolgoztam helyette, segítettem mindenben, amiben csak tudtam. Ott voltam neki, valahányszor csak szüksége volt rám.

Nekem ugyebár az érzelmek a fontosak. De ezeket én nem kaptam meg. Nekem nagyon sokat jelentenek az ölelések, azok a dolgok, amik egy kapcsolatra jellemző. Természetesen, kivéve a szex.

Viszont ő a vallásba menekül, hogy szerinte ez bűn. Tényleg az lenne? Ha egyikünknek sem jelent ez többet, akkor miért ne lenne elfogadható?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Egy kellemes estét.



2017. márc. 16. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:

húú, nekem kicsit zavaros. milyen barát? mert nem igazán értem, hogy jön ehhez a szex.

mármint úgy érted, te szeretnéd, hogy megöleljétek egymást meg ilyesmi, de ő már ezt sokallja a vallásra hivatkozva?

nem lehet, hogy nem csak barátként tekint rád?

2017. márc. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szerencsétlent megfolytod ezzel, miért kevered a barátságot, testvériességet a kapcsolattal?

Ezt írod: "Nekem nagyon sokat jelentenek az ölelések, azok a dolgok, amik egy kapcsolatra jellemző. "


Én se örülnék, ha egy barátom ölelgetni akarna meg kapcsolatszerűséget, hiába szexet nem akarna. Nem véletlen különbözik a kettő.

2017. márc. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Barátok nem ölelgetik egymást, csak rendkívüli alkalmakkor.
2017. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Üdv. először barátságról, meg testvéri viszonyról beszélsz, aztán meg mély érzelmekről, és kapcsolatról. Ez az egész nagyon zavaros, vagyis nem annyira, hiszen nyilván való, hogy te sokkal többet szeretnél a barátságnál, és testvéri kapcsolatnál, ezért is zaklat fel téged nagyon. Azt hiszem próbálsz abba menekülni, hogy elhiteted magaddal, hogy neki a cselekedetek a fontosak, amit nem tudom mit takar ez nálad, hiszen a cselekedetek között van az érzelmek kimutatása is, tehát ez is eléggé zavaros. Hidd el, hogy te most leginkább megnyugtató szavakat akarsz, és azt, hogy mások téged támogassanak ebben az érzelmi zűrzavarban. Hidd el ez nem vezet semmi jó dologra, vagy mond el neki őszintén mit akarsz tőle, vagy hagyd nyugton, mert a végén a barátodat is elveszíted. Hidd el, hogy nem véletlen hírhedt az a közmondás, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni. Ha te többet akarsz, de ő ettől kitér, akkor hidd el nem lesz belőle semmi, a túlzott egyoldalú akarás, mind a két felet megsebesíti. Azt gondolom őszintén tisztázzátok le ezeket a dolgokat, mielőtt a barátságból, nem, hogy kapcsolat, de még ellenszenv is kialakul.
2017. márc. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem,te,-a társadalom elfogadott normái szerint,-a barátoddal,akivel szeretitek egymás,szexuális közösséget is szeretnél,de ő,(csak) a vallási normái miatt ezt nem akarja.


Normális?


Az attól függ,hogy kinek mik a normái.

Nyilván,te a társadalom elfogadott normáit tartod normálisnak,s barátod,az isteni normákat.

Aki isteni normái miatt megtagadja magától a kora legharsányabb ösztönös vágyát,annál erre számíthatsz a jövőben is,amikor csábítják az élet különböző területein.


Gondold meg!Milyen barátot akarsz,aki olyan,mint a víz(ha üvegbe öntik hosszú,s ha tányérba lapos),vagy egy olyat,akinek a szava valóság,mindíg,és minden körülmény közt?

Te választhatsz.

2017. márc. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a benyomásom most erről, amit leírtál, illetve az az elképzelésem a probléma forrásáról -túl azon, hogy lehet, hogy egészen egyszerűen tényleg csak mások vagytok-, hogy talán a barátodnak nem is feltétlenül ezekkel az érzelem kimutatásra alkalmas szimpla és talán ártatlan érintésekkel van problmája; hanem esetleg inkább mindazzal, amit ezek a megnyilvánulások kiválta(ná)nak belőle, akár ösztönős szinten és akár csak gondolati síkon, amit ilyenformán felesleges és inkább elkerülni érdemes, bűnre kísértő alkalmakként élhet meg.
2017. márc. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Amit leírtál, az teljesen eltér az általában megszokott, elfogadott "normálistól".

Vagy kevered a fogalmakat, vagy teljesen más dogokat értetek(vartok) a "kapcsolat alatt.

Le kellene űlnötök, és beszélgetnetek: mit vártok egymástól.

2017. márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 imakommandós ***** válasza:

Mindenkinél más lehet az ingerküszöb.

Lehet neked az ölelés a szeretet kimutatása, másnál meg beindit bizonyos ösztönöket is, ami nem fér bele barátságba. De ez csak találgatás, ennyi infóból nehéz kivenni, hogy mi a problémád pontosan.

2017. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Van egy nagyon közeli barátom. Lassan már testvérem. "

"Nekem ugyebár az érzelmek a fontosak. De ezeket én nem kaptam meg. Nekem nagyon sokat jelentenek az ölelések, azok a dolgok, amik egy kapcsolatra jellemző. Természetesen, kivéve a szex.

Viszont ő a vallásba menekül, hogy szerinte ez bűn. Tényleg az lenne?"


Valószínűleg nem vagytok egy hullámhosszon. Nem tudom, hány évesek vagytok, de lehet, hogy egy komolyabb párkapcsolaton kellene gondolkodnotok, persze külön-külön, hiszen, ha egy neműek vagytok ez nem igazán jöhet szóba.


Más a barátság és más a párkapcsolat. A határokkal tisztában kell lenni. Egy baráttól ne várj el olyat, amit egyébként a párodnak kellene csinálnia vagy betöltenie.


Úgy ahogy a szív ürességét sem töltheti be senki és semmi Istenen kívül, ugyanígy a te testi és lelki vágyaidat sem pótolhatja egy közeli, azonos nemű barát.


A szív az Istené, Aki betölti annak ürességét a test pedig a párodé, akivel majd családot alapíthatsz.

2017. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!