Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha vergődöm a...

Mit tegyek, ha vergődöm a vallások között és nem tudom, ki, mi vagyok? Kezdek megőrülni, eltereli a figyelmem a normális gondolkodásról, kötelességeimről is.

Figyelt kérdés
Bővebben esetleg privátban.

2016. okt. 13. 21:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre talán azt kellene tisztázni, hogy miért ragaszkodsz egyáltalán valláshoz?

Ha már kételkedő vagy, elkezdhetsz gondolkodni is.

2016. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Ozmium42 ***** válasza:
64%
Tanulj természettudományt.
2016. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
Hagyd akkor magad mögött az összeset.
2016. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Régen, a vallások megismerése előtt egyenesen ateista voltam, a természettudományok éltettek. De ez valahogy elmúlt.

Utána néztem egy-két dolognak, talán egy kép vagy videó miatt és leragadtam az első vallásnál életemben. Azóta csak ez érdekel, ez éltet, teljes szenvedéllyel kutatok minden vallást. Szörnyen sajnálom, hogy ez lett belőlem, pedig sokra vihettem volna, de már lassan késő.

Eddig orvos akartam lenni, de most már egyenesen hidegen hagynak a reáltudományok, minden álmom, hogy valamelyik kultúrkörről tanuljak, régész vagy vallástörténész legyek.

2016. okt. 13. 22:05
 5/26 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Attól, hogy ateista vagy, érdekelhetnek a vallások, és fordítva.
2016. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Most is áhh, természettudományos tantárgyakból (is) kellett volna készülnöm, de ehelyett a vallásokról olvastam...

Annyira gyűlölöm magam, nem vagyok méltó erre az élethelyzetre, hogy van lehetőségem tanulni és van étel az asztalon. A helyemre annyi, de annyi tanulni vágyó, kedves, ártatlan lélek volna érdemesebb.

Véleményem szerint nem becsülöm meg, amim van.

Ohh. Tényleg szomorúvá tesz. :/

2016. okt. 13. 22:17
 7/26 A kérdező kommentje:
"Már" nem vagyok ateista, erősen hiszek a teremtő egy I~tenben.
2016. okt. 13. 22:18
 8/26 anonim ***** válasza:
Szerintem kamu.
2016. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Hogy lenne kamu?

Egy kétségbeesett, lázasan gépelő holnap dolgozatot író kamaszlány vagyok, nem tudom, hol a helyem.

Barátaim nincsenek, kikkel megbeszélhetném.

A szüleimet pedig nem terhelném le ilyenekkel, van elég bajuk így is.

2016. okt. 13. 22:37
 10/26 anonim ***** válasza:
Szerintem már írtál itt régebben is, és nem vagy (nem is voltál) ateista.
2016. okt. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!