Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn pogány szokást betartani?

Bűn pogány szokást betartani?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl ,hogy húsvétkor locsolkodni szoktak stb..

Hit gyulekezeti emberek velemenyere lennek kivancsi.



2017. márc. 19. 13:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Nem. (nem voltam hites).
2017. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen.Az,a szokástól függ.
2017. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%
Nem hinném, mert akkor a Karácsonyt is elleneznék az egyházak. Ügyesen ráhúzták a vallásos hülyeségüket a téli napfordulóra.
2017. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%

Már nem vagyok hit gyülis, de emlékeim szerint erősen súlyozták ezeket a "pogány" szokásokat.

- Halloween, halottak napja: súlyos bűn

- Húsvét: a nyuszi és a locsolkodás ellenjavallt, de azért nem annyira, mint a Halloween. Sonkát enni szoktak.

- Farsang: Pár évtizede még tiltott volt, ma már egy-két keményebb vonalas családtól eltekintve engedik.

- Karácsony: Ez is egy generációval ezelőtt pogány szokásnak számított és tiltották, ma már nem csak, hogy szabad, de még karácsonyi vásárt is tartanak. Jézuskára hivatkozni nem illik.

- Anyák napja: Ez egyértelműen támogatott.

- Mikulás: ennek nem tudom, vannak-e pogány gyökerei, de Mikulás ünnepséget már 30 éve is tartottak.


Logikát ne keress benne, az nincs.

2017. márc. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Logika az van benne,feltételezem azért hagytad ott a gyülekezetet mert te sajnos nem találtad meg de még nincs késő..:).
2017. márc. 20. 00:47
 6/26 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed, ha van válaszod a kérdésre? Most már a hitesek is elkezdik ugyanazt, mint a Jehovások?

A logikát pedig magyarázd el, kérlek, mert ezt a gyülis barátaim sem látták át.

2017. márc. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok gyülis, de nagyjából érthető számomra:

- Halloween, halottak napja: súlyos bűn

Én sem tartom. Mai napig ugyanaz a lényege, ami miatt ezt elkezdték tartni.


- Húsvét: a nyuszi és a locsolkodás ellenjavallt, de azért nem annyira, mint a Halloween. Sonkát enni szoktak.

Nem tartom, mert szerintem hülyeség, de egy kedves szokásnak tartom. Semmiféle szellemi dolog nincs benne, csak egy játék, legfőképpen a gyerekeknek.


- Farsang: Pár évtizede még tiltott volt, ma már egy-két keményebb vonalas családtól eltekintve engedik.

Ha nem az eredeti cél miatt tartja valaki, akkor ez is csak buli. Ez sem érdekel amúgy. :D


- Karácsony: Ez is egy generációval ezelőtt pogány szokásnak számított és tiltották, ma már nem csak, hogy szabad, de még karácsonyi vásárt is tartanak. Jézuskára hivatkozni nem illik.

Mert nem a Jézuska hozza az ajándékot, hanem a szeretet ünnepe, hogy Isten a Földre született. Nem látok benne bűnt, ha az eredeti cél szerepel az ünnepben. De ha a pénzről szól, meg a drága dolgokról, akkor ott már bűn van.


- Anyák napja: Ez egyértelműen támogatott.

Támogatom.


- Mikulás: ennek nem tudom, vannak-e pogány gyökerei, de Mikulás ünnepséget már 30 éve is tartottak.

Úgy tudom, hogy nincsenek pogány gyökerei, és ez is csak egy móka. Legalábbis nálunk, az amerikai szokások már mások.

2017. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A Halloween, a halottak napja, a mindenszentek a halál-kultuszhoz tartozó ünnepek. A bibliai hit sajátja, mind zsidó, mind keresztény szempontból, hogy a halált nem az élet részeként értelmezi, hanem a gonosz hatalmaként, ami a bűn következménye. Isten mélységesen gyűlöli a halált. A Biblia szerint a halálban semmi magasztos dolog nincs, hanem Isten ellensége. A Biblia Istene az Élet Isteneként mutatkozik be, és ezt ki is hangsúlyozza.


"Mert nincs emlékezés rólad a halálban, a seolban kicsoda dicsőít téged?". (Zst 6,6)


"Mert nem a sír dicsőít Téged, és nem a halál magasztal Téged, hűségedre nem a sírverembe szállók várnak!" (Ésa 38,18)


"Az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene. Ti tehát igen tévelyegtek." (Mk 12,27)


A halál egyetemes okaként pedig a bűnt nevezi meg a Biblia. Azaz a zsidó-keresztény kinyilatkoztatás szerint, ha nem lett volna bűn, nem lett volna halál sem. Ez egyáltalán nem Hit Gyülis találmány. A Törvény szerint a legsúlyosabb tisztátalanság a halotti tisztátalanság volt. Ez annyira igaz, hogy Jézus Cezárea Filippibe be sem tette a lábát, ugyanis a város temetőre épült. Aki ismeri a Bibliát, és tanult belőle, az nem ünnepli a halált, és soha nem köt vele kompromisszumot.


A többi pogány ünnepnek nincs ekkora súlya. Ám keresztények tízezrei tudják, hogy a felsorolt időszakok szellemi szempontból olyanok, mint a felbolydult darázsfészek, és ezek mind nem-szeretem időszakok. Hogy ne misztifukáljam a dolgot, a húsvét, az augusztus huszadika hete, a november eleje, és az év utolsó hete.


Amúgy az Újszövetség nem a parancsolatoknak tételekbe szedett törvényrendszere, hanem a szellem törvénye. Azaz nincs olyan parancsolatunk, hogy ne tarts meg pogány ünnepeket. Olyan azonban van, hogy "ami gonosznak látszik, attól őrizkedjetek!" A halál gonosz mindenestől. A női istenségek imádata szintén gonosz. Bűnt akkor követ el egy hívő, amikor a lelkiismerete bizonysága ellenére is megtart egy pogány szokást, úgymond a békesség kedvéért.

2017. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Hiszen számomra az élet Krisztus, a halál pedig nyereség" Pál apostol nem ért veled egyet.


"Ez annyira igaz, hogy Jézus Cezárea Filippibe be sem tette a lábát, ugyanis a város temetőre épült."

Erre tudsz bármi idézetet a Szentírásból, mert az apostolok egészen biztosan jártak a városban. Jézus is járt a vidékén, de sehol nem láttam, hogy nem lépett be, mert temetőre épült.

2017. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Asperrimus ,akkor szerinted nyugodtan megtarthatom a "locsolkodas" szokast husvetkor?
2017. márc. 20. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!