Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi által használt...

Jehova Tanúi által használt Biblia mennyire tér el a többi irányzat Bibliájától?

Figyelt kérdés
Úgy tudom tanúk szerint a Bibliába vannak későbbi betoldások, amik eredetileg nem voltak részei a Bibliának, például János evangéliumában.

2017. márc. 21. 09:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#8 Jézus Isten? Igen. Tehát ott volt mellette a lator. Vagy ő és az Atya nem egy?
2017. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 How Arrow ***** válasza:

#11

Jézus melyik? Az Atya vagy a Fiú?

2017. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az Ú.V.F. pontosan annyira tér el a többi Biblia fordítástól hogy alá támassza az Őrtorony tanításokat!


Sok furcsaság is van az Ú.V.F.-ban!


(Máté 20:28) Az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és hogy lelkét váltságul adja cserébe sokakért.”


Azt írja hogy "lelkét" fura hogy így van fordítva!


2János 1:10 „… soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha.”

(Ú.V.F.)


2János 1:10 Ha valaki hozzátok megy, és nem ezt a tanítást viszi, ne fogadjátok be házatokba, és ne köszöntsétek,

Érdekes hogy a „soha” szót csak az ÚVF tartalmazza több fordítás az nem. De annak eldöntése hogy ez mekkora jelentőséggel bír az már nem az én dolgom.


Héberek 1:7 Ezenkívül az angyalokról ezt mondja: „És angyalait szellemekké teszi, és nyilvános szolgáit tűznek lángjává.”


Ez is érdekes Angyalok amiket szellemeké tesz! Az angyalok eleve szellem testtel rendelkeznek úgy lettek megteremtve. Kérlek javítsatok ki ha tévednék!

2017. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

How Arrow, te forgatod ki az én szavaimat és vádolsz meg ezzel!

Teljesen világosan leírtam Isten egyszerre jelen tud lenni mindenhol, mennyben is földön is, EGYSZERRE tehát Isten a földön megígérheti valakinek hogy vele lesz nemsokára a Mennyben annak ellenére hogy Isten még mindig a földön marad, mert Istent ez nem korlátozza abban hogy egyidejűleg a mennyben is legyen

2017. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek is válaszoljunk:


Jehova tanúi első sorban módosítani szoktak esetleg 1-1 szót törölni vagy beiktatni, a János Evangéliumának 8. fejezetében szereplő rész a parázna asszonyról újabban jehova tanúi szerint nem kéne hogy a bibliában legyen de ez még közöttük is újkeletű

2017. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!