Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e Jehovának egy "tiszta...

Van-e Jehovának egy "tiszta szervezete"?

Figyelt kérdés
2017. márc. 25. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs Jehova tulajdonos néven egy cég sem bejegyezve.
2017. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Igen, van Jehovának népe ma is a földön.

A prófécia, amelyet Ámós jegyzett le:

Ámós 9:11, 12

»Azon a napon felállítom Dávid lombsátrát, mely összeomlott, és megjavítom rajta a réseket. Felállítom romjait, és felépítem, mint a régmúlt napokban, hogy birtokba vegyék, ami megmaradt Edomból, és mindazokból a nemzetekből, melyek a nevemről neveztetnek« — ez Jehova kijelentése, aki véghezviszi ezt.

az 1 században teljesedett, amelyről az Cselekedetek 15:7–20 ír:

Miután pedig sokat vitatkoztak, Péter felállt, és így szólt hozzájuk: „Férfiak, testvérek, jól tudjátok, hogy az Isten a kezdeti napoktól fogva úgy választott közöttetek, hogy a nemzetekből valók az én szám által hallják a jó hír szavát, és higgyenek; és az Isten, aki ismeri a szívet, tanúskodott azáltal, hogy megadta nekik a szent szellemet, mint ahogy nekünk is. És semmi különbséget sem tett köztünk és köztük, hanem a hit által megtisztította a szívüket. Most tehát miért teszitek próbára az Istent azzal, hogy olyan igát raktok a tanítványok nyakába, amelyet sem ősatyáink, sem mi nem tudtunk elhordozni? Ellenkezőleg, bízunk benne, hogy az Úr Jézus ki nem érdemelt kedvessége+ által nyerünk megmentést, ugyanúgy, mint ők is.”

Erre az egész tömeg elcsendesedett, és figyelni kezdtek Barnabásra és Pálra, amint elmondták azt a sok jelet és előjelet, melyet általuk tett az Isten a nemzetek között. Miután elhallgattak, megszólalt Jakab, és ezt mondta: „Férfiak, testvérek, hallgassatok meg! Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy NÉPET SZEREZZEN közülük A NEVÉNEK. És ezzel egyeznek a Próféták szavai, mint ahogy meg van írva: »Ezek után visszatérek, és újjáépítem Dávid leomlott lombsátorát; újjáépítem romjait, és ismét felállítom, hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemről neveztetnek. EZT MONDJA JEHOVA, AKI VÉGHEZVISZI EZEKET, amik régtől fogva ismeretesek.« Ezért nekem az a döntésem, hogy ne háborgassuk a nemzetekből valókat, akik az Istenhez térnek, hanem írjuk meg nekik, hogy tartózkodjanak a bálványok által szennyezett dolgoktól, a paráznaságtól, a megfojtott állattól és a vértől.


Ma világméretekben folyik Jehova népének a begyűjtése Krisztus vezetésével és támogatásával a Máté 28:19,20 verse szerint.

2017. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
A Biblia se nem említ semmiféle jehovát, se szervezetet. Márpedig egyedül a Biblia írja le Isten szavát, így ha létezik is jehova és van neki szervezete, akkor az nem Istentől van.
2017. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

A biblia nem említ semmilyen Jehovát?


ezek szerint még soha nem is olvastad a Bibliát és ilyent mondasz? zsoltárok 83:18,19

2017. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott a tetragrammaton szerepel, nem a jehova szó. Legalább ne hazudj. Te is jól tudod, hogy a jehova szó csak pár száz éves a Zsoltárok pedig sokkal, de sokkal több, tehát egyik Zsoltár író sem ismerhette a jehova szót.
2017. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jeremiás 33:2 Ezt mondja az Úr, aki a földet teremtette, kiformálta és megszilárdította, és akinek Jahve a neve:
2017. márc. 25. 21:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta,egyedül Jézus!

Mivel a szervezeteket emberek csinálják,természetesen nincs tiszta szervezet.

2017. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!