Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha nem akarok...

Mit tegyek ha nem akarok misére menni?

Figyelt kérdés
Anyám erőlteti, apámat nem érdekli, bár ő amúgy is mindig dolgozik szinte. Utálom az egész hülye misét és unom is! Nem akarok elmenni, annyira unalmas, ráadásul kb másfél óráig elhúzza a pap is.. Anyám "imád" misére járni, de nem értem hogy miért kötelez rá engem, engem nem is érdekel a vallás, nem is akarok vallásos lenni. Elsőáldozó voltam, bérmálkozó pedig nem leszek. Mit tegyek hogy ne kelljen elmenni? Annyira rossz, hogy inkább földhöz vágnám magam és sajgó testtel feküdnék, minthogy elmenjek. Miseundorom van.

2017. márc. 25. 11:44
 1/10 KZitus ***** válasza:
68%

Szia


"Anyám "imád" misére járni, de nem értem hogy miért kötelez rá engem, engem nem is érdekel a vallás,..." - na ezt kell anyuddal megbeszélned, megadva neki a szülőnek járó tiszteletet és szeretetet. Szerintem menni fog...

2017. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Legfeljebb kiközösít és nem beszél veled többet.
2017. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
bocs,de hány éves vagy?
2017. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Próbáld meg őszintén megbeszélni vele. Nem hisztizni, vagy ultimátumot adni, mert abból csak összeveszés van. Ha nem kommunikálod felé a problémádat, akkor nem fogja tudni megérteni sem, a lefojtott érzések meg csak mérgezik az emberi kapcsolatot.


Egyszer ülj le vele, és beszélgessetek róla, de légy készséges és befogadó feléje, ne csak magad felé várd el befogadást. Valamiért neki fontos ez, és az is, hogy vele légy.

2017. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mond meg neki, hogy ez neked nem kell. Menj el helyette pl az erdőben sétálni meg mozogni.
2017. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sétáltunk egyet a településünkön, és beszéltünk róla. Azt mondta, hogy most még menjünk el, de jövő héten s azutáni héten nem muszáj elmennem. Azt hiszem a mai misét még végigszenvedem, ha uncsi is (19.00-20.00 között van de általában 20.30-ra érünk csak haza, pedig közel lakunk)
2017. márc. 25. 15:06
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Ha nem szeretsz misére menni, akkor gyere orthodox Szent Liturgiára!

Nálunk van egy fiú, akit a katolikus család szintén ugyan így kötelezett a misére ahova utált járni, azóta jár Szent Liturgiára! :-)))))

Szent Liturgiára viszont nem kötelező minden vasárnap jönni, nem bűn - ez a fiú azóta szeret templomba járni és mert teljesen más mint egy mise! :-)))

2017. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól hangzik, és milyen hosszú ez a liturgia?
2017. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Na, egy másik kérdésnél téma volt, hogy miért nem jó egy vallásos-ateista kapcsolat. Hát szerintem ezért: a gyerek nevelése miatt. Rád erőlteti az egyik fél az életfelfogását.

Ha anyukád elrángat misére, akkor az jól van és meg kell csak beszélni az anyukának megjáró tisztelettel.

Ha apuka megtiltaná a misére járást, mert ellenkezik az elveivel, akkor meg már menne a rettegés a keresztényüldözéstől.

2017. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9.Hsz!


Tanulj meg értve olvasni,és talán kinyílik hihetetlenül zárt világod!(6.Hsz.)

2017. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!