Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz, a többnejűségről?

Mit gondolsz, a többnejűségről?

Figyelt kérdés

A Bibliában,a többnejűség intézménye hallgatólagosan elfogadott,és csak a püspököket korlátozta egynejűségre.


A 21.sz.,egy igen labilis többnejűséget gyakorol,a törvénytelen poligámia gyakorlati elfogadásával,melyet a polgári jog is lazán kezel.(Senkit nem büntetnek,ha naponta váltogatja partnereit.)

A Biblia,nem ismeri a mai értelemben,az esketési szertartást.A Bibliai időben,a vőlegény,és a szülők egyezsége alapján kijelentették a házasság létrejöttét,és azt az első szexuális aktus törvényesítette.(A nő odaadta magát férjének,és a férj magáévá tette hitvesét.)


Milyen bibliai alapon lehet elítélni a többnejűséget?



2017. márc. 25. 20:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Már idéztem Jézustól olyan igét, most vagy én nem tudok számolni, vagy te nem (mivel elég magas szinten tanultam matekot, gondolom te). Szerintem 1 férfi + 1 nő = 2 fő, sehol se látok benne további embereket, ez kizárja, hogy több legyen.


A püspökökről idézett verset Szent Pál írta, aki maga is cölibátusan élt és nőtlen volt püspök/apostol létére. Tehát vagy ő volt teljes képzavarban, vagy te. Ha megnézed a görög szöveget, akkor inkább jelent egyszer nősültet, hasonló szófordulatot használ Pál az özvegyekre is. Másrészt ekkor nem volt kérdéses a poligámia, mert egyértelműen bűn volt. Többször újraházasodottat pedig a "fedhetetlen" szó is kizárja már, hiszen Jézus teljesen egyértelmű volt válás tekintetében is:

"Mondom nektek: aki elbocsátja feleségét - hacsak nem paráznasága miatt -, és mást vesz el, házasságot tör. Aki elbocsátott nőt vesz el, szintén házasságot tör.”"

"A házasoknak meg nem én parancsolom, hanem az Úr: A feleség ne hagyja el férjét. Ha mégis elhagyná, maradjon férj nélkül, vagy béküljön ki férjével. A férfi se bocsássa el feleségét."


Tehát újraházasodott már bűnben élése miatt eleve nem lehetett volna püspök, így az egyszerű logika is kizárja helytelen érvelésedet.

2017. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Jóllehet a váláshoz hasonlóan a többnejűség sem volt benne Isten eredeti elrendezésében, ő megtűrte azt a keresztény gyülekezet létrejöttéig.

Az ágyasság és a többnejűség kétségtelenül lehetővé tette, hogy az izraeliták sokkal gyorsabban szaporodjanak, ezért elmondható, hogy bár nem Isten hozta létre ezeket az elrendezéseket – ő csupán megengedte és szabályozta őket –, annak idején volt egy bizonyos céljuk

Isten eredeti irányadó mértéke az egynejűség, és Jézus Krisztus újra bevezette ezt a keresztény gyülekezetben

2017. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kedves 11.Hsz!


Sok ponton tévedsz.

Előszöris a poligámia természetes volt Jézus korában(szegényeknél),és nem tartották bánnek,és Jézus sem szólt erről semmit.


A püspökök kérdésében is teljesen félremagyarázol.Pál igaz,hogy nőtlen volt,de ezt sosem követelte mástól.

A püspökök egyfeleségűsége egyértelmű!Akinek nincs családja,nem tudható,hogy jól igazgatná-e Isten családját.Amikor nőtlen püspökök tevékenykednek,azok a bibliai elvek ellen tevékenykednek.

2017. márc. 26. 17:46
 14/18 KZitus ***** válasza:

Szia


A többnejűségre nem sokkal Ádám bűnbeesése után találjuk az első példát. A Biblia először Káin egyik leszármazottjával, Lámekkel kapcsolatban említi, akiről ezt írja: „két feleséget vett magának” 1Mó 4:19. Az angyalok némelyikéről azt olvashatjuk a Bibliában, hogy az özönvíz előtt „az igaz Isten fiai. . . feleségeket vettek maguknak, mégpedig mindazokat, akiket kiválasztottak” 1Mó 6:2.

Isten eredeti irányadó mértéke az egynejűség, és Jézus Krisztus újra bevezette ezt a keresztény gyülekezetben 1Mó 2:24; Máté 19:4–8; Márk 10:2–9.


Azzal, hogy Salamon sok feleséget választott elvesztette Isten helyeslését, mert Isten egészen más utasítást adott izrael királyainak:

5Mózes 17:17

Sok feleséget se vegyen magának, nehogy elforduljon a szíve, és ezüstjét meg aranyát se gyarapítsa túlságosan.

Nehémiás 13:26

Hát nem ezek miatt vétkezett Salamon, Izrael királya? Sok nemzet között sem volt olyan király, mint ő; szerette őt Istene, és királlyá emelte Isten egész Izrael felett. De még őt is bűnbe vitték az idegen feleségek.


az 1Királyok 11:1-6 verse számol be erről. Bár abban az időben megengedte Isten a a föld benépesítése miatt a többnejüséget, valóban Krisztus idejére ez az "'engedély" már nem volt érvényben - Isten nem engedte meg.

Erre maga Krisztus világított rá, már előttem idézték a szavait.

2017. márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én idéztem neked egy teljesen egyértelmű mondatot Jézustól, ami a monogámiát támasztja alá. Mivel bibliai alapon kérted a választ, kérlek idézz Jézustól olyan mondatot, amiben támomgatja a poligámiát. Ha ilyet nem tudsz, akkor kérlek ne ferdíts. Mert amit írtál az újszövetségi időkről, én olyat nem olvastam a Bibliában.


Szent Pál írásait pedig te magyarázod félre bármiféle mélyebb ismeret nélkül. Ajánlom olvasd el a leveleit, sokat fogsz csodálkozni. Ő foglalkozik legtöbbet a nőtlenség kérdésével és elég határozott álláspontja van. Megsúgom, a tiédtől eltérő.


Az utolsó mondatodat kérlek szintén támaszd alá különböző igékkel, mert így nem írtál semmit sem.

2017. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves living wittnes!


Ezt állítottad:


"Isten eredeti irányadó mértéke az egynejűség, és Jézus Krisztus újra bevezette ezt a keresztény gyülekezetben."


Kérlek támaszd alá bibliai ígével!

2017. márc. 27. 02:38
 17/18 A kérdező kommentje:

15.Hsz!


A többnejűség,nem szól elválásról,csak másod,harmad,stb.feleségről.Elvileg minden feleség gondját viseli a férj,és elvileg mindegyikkel egy testként él.

Nincs szó újraházasodásról,csak újabb házasságról.


A püspökökről:

Én nem találok olyat a Bibliában,hogy"Szent Pál püspök".Te hol tudsz ilyet.


I Tim 3:1-5:

"Igaz ez a beszéd: Ha valaki püspökséget kiván, jó dolgot kíván.Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;Nem borozó, nem verekedő, nem rút nyereségre vágyó; hanem szelíd, versengéstől ment, nem pénzsóvárgó;Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;(Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)"


Ebből egyértelmű,hogy akinek nincs felesége,és gyermekei,mimódon igazgathatná Isten egyházát.(Ez nem vonatkozik a katolikusokra,hisz ők,a római pápa egyháza,és nem Istené.

2017. márc. 27. 03:00
 18/18 Cuckold-Ffi36 válasza:
Szívesen élnék két feleséggel vagy ahol a házasságunkban rajtam kívül lenne egy másik férfi is. De mindkét estben nehéz megfelelő társakat találni az ilyen élethez.
2022. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!