Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan veheted fel Isten...

Hogyan veheted fel Isten országa polgárságát?

Figyelt kérdés

Van,valami születési,örökletes jog arra?

Megszerezhetem a jogot mások számára?(Kiimátkozhatom Putyinnak,a gyerekemnek,stb. ezt a jogot?)

Lehet csupán valami külsőséggel jogot szerezni arra?

Milyen feltételei,jogalapja,formája,módja,következménye,haszna van Isten országa örököseinek?



2017. márc. 27. 20:11
1 2
 11/18 mchard válasza:
Isten nem létezik
2017. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Értelmes ember nem állít ilyet!

Isten létezik.A kérdés csupán az,hogy a valóságban,vagy a hívők fantáziájában.

Mivel van fantáziánk,azt Valakinek meg kellett alkotnia.

2017. márc. 28. 17:36
 13/18 KZitus ***** válasza:
47%

Szia


Mivel Isten országának a királya Jézus Krisztus, ezért CSAK az ő jogköréhez tartozik az, hogy elmondja ki lehet az országa állampolgára(ez volt a fölrejövetelének egyik célje)

A négy evangélium tanít erről, és végül az állampolgársággal kapcsolatosan ezt mondta:"megtartsák mindazt, amit parancsoltam ". Aki ezt vállalja a saját életében, nincsen magára hagyva abban, hogy kitartson a Krisztus akaratának cselekvésében, mert azt is ígérte: "íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

Nem reménytelen törekvés az állampolgárság megszerzése:-) csak kitartóan...

2017. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves KZitus!


Állításod téves,mert egyeseket,akiket Isten "nem választott ki"kilátástalan helyzetbe hoz,míg másoknak ürügyet szerez,az istentelen életre.


Azok az emberek,akiket nem édesapjuk nevelt fel,vagy nem törődött velük az édesapja,istenképükben,egy édesapjukhoz hasonló,kivülálló lény,az Isten.Ők úgy érzik,őket a Szeretet elfelejtette.Isten számára nem léteznek.

Ez,természetesen ez nem igaz,hisz nem ezt olvasod:

"Mert egyeseket úgy szeretett Isten,hogy egyszülött Fiát adta,hogy azok a kiválasztottak,ha hisznek,örökéletet nyerjenek."

Én nem gondolom,hogy a JT-k bibliaferdítésében ez szerepel.

2017. márc. 29. 19:44
 15/18 KZitus ***** válasza:

Sajnálom, hogy az előítélet beszél belőled :-(

Pedig mindkettőnkért meghalt Krisztus azért, hogy az országának az állampolgárai lehessünk mindketten...... én üdvözölnélek szívesen ott szomszédomként :-)

2017. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 KZitus ***** válasza:

és te engemet?

(bocsi ez lemaradt az imént)

2017. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Van,valami születési,örökletes jog arra?


Nincs. Azonban ha betartod a 10parancsolatot akár hívő vagy akár nem jogosult lennél rá, azonban Krisztus a szeretetet parancsba adta, ezzel egész életedben nehéz élni, mert sok az ellentmondás az emberek közt, mely mögött nem jó erők vanbak.


Megszerezhetem a jogot mások számára?(Kiimátkozhatom Putyinnak,a gyerekemnek,stb. ezt a jogot?)


Ideálisan gondolva nem de realisztikusan lehetséges. Az ideális az lenne ha mindenkinek tudnál segiteni, reális az, hogy amennyire buzgón és tiszta szívvel akarod és imádkozol, úgy abban az ütemben térhet meg a kiválasztottak, de nekik is hinniük kellene előbb-utóbb.



Lehet csupán valami külsőséggel jogot szerezni arra?


Kizárt, csak belülről kifelé.Apostolkodással.


Milyen feltételei,jogalapja,formája,módja,következménye,haszna van Isten országa örököseinek?


Az öröklés azt jelenti, hogy bizonyított joga lenne oda. De vegyük Pál apostolt, keresztényeket üldözött, talán ölt is, a 10 parancsolat tudatában és apostol lett, vagy vegyük Mózest, egyiptomit ölt, de a 10 parancsolat kihirdetése elött, ők most örökösök vagy nem? Ha valaki teljesen biztos akar lenni itt a Földön az apostolkodjék. Semmilyen passzív ego önmagamért imádkozom nem vezet az automata mennyország katapulthoz. Haszon? Egy átértelmezett formában igen.

2020. aug. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Krisztus Második eljövetele után azonban nem lesz ilyen szűk a kapu.
2020. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!