Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudok megtérni újra?...

Hogyan tudok megtérni újra? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Először, légyszíves értelmes válaszokat.

Nálunk Szinte az egész család vallásos, így én is az vagyok, vagy voltam.Minden vasárnap temlomba megyek. De most úgy érzem elvesztettem a hitem. Úgy érzem mintha nem lenne ezekhez a dolgokhoz semmi kötődésem mintha nem is hittem volna eddig, és ez nagyon rossz. Szeretnék rajta változtatni de egyszerűen zsákutcába jutottam. Nem tudom mit tegyek. Nagyon szomorú vagyok ez miatt. Hogyan kerülhetek újra közelebb Istenhez?Mit tegyek??



2017. márc. 30. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Hát szerintem tarts bűnbánatot és kérjed a Szent Lelket az Atyától. Amúgy meg Isten nem néz azokra akik az Ő igéjét vallásnak vagy teológiának nevezik. Jézus a testé lett ige.


12. De még most is így szól az Úr: Térjetek meg hozzám teljes szívetek szerint; bőjtöléssel is, sírással is, kesergéssel is.

13. És szíveteket szaggassátok meg, ne ruháitokat, úgy térjetek meg az Úrhoz, a ti Istenetekhez; mert könyörülő és irgalmas ő; késedelmes a haragra és nagy kegyelmű, és bánkódik a gonosz miatt.

2017. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lk 11,13

Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.

2017. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hány éves vagy? én kb ezeket éltem át 16-17 évesen, azóta pedig méginkább megerősödött a hitem. Imádkozz sokat, ne félj bevallani Istennek mindent, még azt is, hogy most kételkedsz, és távol érzed magad tőle.Kérd, hogy segítsen visszatalálni hozzá.
2017. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne erőltesd, ami nem megy. A templomba járás amúgy sem egyenlő azzal, hogy hívő vagy.
2017. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Van a lovaknál az a szemellenző amit azért raknak rájuk, hogy csak az előttük levő utat figyeljék és ne törődjenek mással csak azzal az úttal amin járniuk kell..

Csak a saját döntésed lehet az hogy leveszed a szemellenzőt vagy sem.

2017. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Lelki sötétségbe kerülhettél, magam is átéltem/átélem sokszor ezt.

Olvass vallásos írásokat (nem tudom katolikus vagy, esetleg református?:o),ajánlom Szent Pio Atya breviáriumát, Kis Szent Teréz breviáriumát, és Szent Fausztina nővér lelki naplóját.

Szent Fausztina naplóját fenn van a neten is, nagyon hasznos! Isten Irgalmasságát eleveníti fel, nagyon megnyugtató tud lenni. A nővér olyan lelki mélységeket is megjárt, valami csoda, sőt...

És hamarosan, itt az Irgalmasság Vasárnapja, Húsvét utáni második vasárnap, idén április 23.

„Egyetlen lélek sem nyerhet megigazulást, amíg nem fordul bizalommal irgalmasságomhoz. Ezért kell a húsvét utáni első vasárnapot irgalmasságomnak szentelni. A papok ezen a napon hirdessék a lelkeknek nagy és végtelen irgalmamat!” (Napló 570)

„Irgalmam olyan nagy, hogy sem az angyali, sem az emberi értelem nem bírja kikutatni az egész örökkévalóságon át. Minden, ami csak létezik, irgalmamból származik. Az örökkévalóságban minden lélek irgalmamról és szeretetemről fog gondolkodni.

…Ezen a napon megnyílik irgalmam mélysége: a kegyelmek tengerét árasztom minden lélekre, aki irgalmam forrásához közelít. Egy lélek se féljen közeledni hozzám…” (Napló 699)

Ezt írja mondta Jézus, (egyházilag elismert kinyilatkoztatás Szent Fausztina látomásai, élete).

„Felebarátid iránt mindig és mindenhol irgalmasságot kell tanúsítanod. Ez alól nem térhetsz ki sem kényszerre hivatkozva, sem kifogással, sem bocsánat kéréssel.

Három módot adok neked, hogyan tanúsíts Irgalmasságot fele barátod iránt: első: – a cselekedet, a második: – a szó, harmadik: - az imádság” (Napló 742)

Gyakorold, legalább az imát és a szavakat, hidd el megérzed Isten jelentlétét!

Mindig közel van hozzánk, csak mi olykor elszaladunk, világi dolgain fontosabbak, és ez Istent hátrébb csúsztatja 

Imdákozz, legalább egy tizedet belőle: [link]

Másik nagy segítő szent lehet Szent Brigitta, ezt az imát Neked, és mindenkinek ajánlom! Hatalmas ígéretek kapcsolódnak hozzájuk: [link]

[link] (a 12 éves ima)

De Szent Jakab is hatalmas pártfogó!(az idősebb, akinek sírja Santiago De Compostellában van,Jézus tanítványa, Szent János evangélista bátyja) „Isten után a legjóságosabb és legerősebb” pártfogónak tisztelték. ( [link] utolsó előtti sor.

Kedves Kérdező, szívesen felvenném Veled a kapcsolatot (email, akár itt az oldalon), és nagyon-nagyon soksikert, hogy Istenhez újra megtérj!

És zárásul: Medjugorje. Ha teheted nézd meg, engem a film hozott vissza Istenhez, a Szűz Anyán, Medjugorjén keresztül: [link]

Köszönöm Neked, Dicsértessék a Jézus Krisztus!

Fausztina Nővér naplója: [link]

2017. márc. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó vagyok, Jézus említi, hogy még a választott lelkek is aggodalmaskodnak, kétségbe esnek, nem bíznak Jézusban, ezt Szent Fausztinának mondta. Fáj Jézusnak :(
2017. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Már azzal, hogy ezt fel és beismerted, már azzal megtértél. Ezt imában mondd el Istennek, és halld meg a hangját. Segíteni fog, ne aggódj.
2017. márc. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem arra nagyon figyelj, hogy Istennel (Jézussal) kizárólag a Biblia útmutatása alapján tudod tartani a kapcsolatot, onnan tudod meg, hogy mit és hogyan tegyél. Jézus, Te és a Biblia!
2017. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy közel kerülj Istenhez, olvasnod kell a Bibliát rendszeresen, és elmélkedni rajta, alkalmazni a tanultakat az életedben. Fontos az ima is, de a hited csak ettől nem fog megerősödni. (Istenhez mindenképp közelebb kerülsz majd, de lehet, hogy néhány eddig hitt dolgot másképp fogsz látni)
2017. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!