Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudok megtérni újra?...

Hogyan tudok megtérni újra? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Először, légyszíves értelmes válaszokat.

Nálunk Szinte az egész család vallásos, így én is az vagyok, vagy voltam.Minden vasárnap temlomba megyek. De most úgy érzem elvesztettem a hitem. Úgy érzem mintha nem lenne ezekhez a dolgokhoz semmi kötődésem mintha nem is hittem volna eddig, és ez nagyon rossz. Szeretnék rajta változtatni de egyszerűen zsákutcába jutottam. Nem tudom mit tegyek. Nagyon szomorú vagyok ez miatt. Hogyan kerülhetek újra közelebb Istenhez?Mit tegyek??



2017. márc. 30. 21:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Remélem segìtenek
2017. márc. 31. 14:43
 12/15 anonim ***** válasza:
Menj el egy Élet a Lélekben szemináriumra. Ott megkaphatod a Szent Lelket.
2017. ápr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy megújulás előtt állsz.

Kicsit mélyebb, személyesebb kapcsolatra vágysz.

Kezdj bele valami újba: [link]


Illetve keress szolgálatot, kikért tehetnél a környzetedben? A tétlen hivőség előbb-utóbb kiüresedik.


3. gondolatom, hogy ha véletlen ezotéria, agykontroll, jóslás, horoszkóp vagy hasonlóval kezdtél foglalkozni, hagyd abba inkább. Annak is lehet ilyen mellékhatása.


Sok erőt! sikerülni fog:)

Isten szeret Téged, ragaszkodik Hozzád, és terve van az életeddel:)

2017. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 követ62 ***** válasza:

Ha ez az őszinte vágyad akkor nincs más dolgod minhogy kérd Istent adja meg neked.

Annyi olyan ige van amely arra biztat, hogy amink nics (és persze megegyezik Isten akaratával) csak kérnünk kell és megadja.

Természetesen jó lenne tisztázni magadban miért is vesztetted el a hited.

Mindenképpen legyél türelmes magadhoz, hiszen Isten is az veled.

Töltsél minnél több időt Vele. Olvad a Bibliát, imádkozz a salyát szavaiddal (beszélgess vele mint egy baráttal, de pesze tisztelettel).

Pl: Ha tetszik valaki és nem lettél szerelmes első látásra, de egyre több időt töltesz vele, ráhangolódsz, megismered pozitív tulajdonságait és a hibáival együtt is el tudod fogadni (bár Istennek nincsenek hibái) akkor egyre jobban megszereted, míg végül már élni sem tudsz nélküle.

Istennel nem találkozhatsz egy, az egyben mint egy emberrel. Bár Ő jelenvan, ha látja, hogy fel akarod venni vele a kapcsolatot, de te nem látod.

Nem tudtok úgy elbeszéletni mint egy ember baráttal.

De hallja mit mondasz (ja, hangosan imádkozz az, az ne magadban) és Ő úgy válaszol, ha olvasod az szavát a Bibliát.

Mintha távol lennél a szerelmedtől és csak levélben tudnátok kommonikálni.


Sok áldást kívánok.

2017. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én mást sejtek, de erről csak a kérdező tudna megerősítést adni, vagy meggyőzni az ellenkezőjéről.

Amit írok, jobbító szándékból teszem, de ezt sejtem:

A kérdező nem is volt megtérve sosem, nem is tudja mi a megtérés, nem is találkozott Istennel.

Valószínűnek tartanám, hogy a "közeg", ahol él a vallásos materializmus.

A vallásos liturgia és a vallásos teszek-veszek ill. az elmegyek templomba, hogy lássa az Isten szeretem őt, nem hoz közelebb egy olyan embert, aki még a kapcsolatot sem vette fel vele.

Ha így van, a válaszom:

Egy bibliai megtérés. És máris Isten előtt találod magadat. Ha a megtérésed bibliai módon lesz, garantálom neked, hogy Istent fogod megtalálni, és nem mást.

Ha segíthetek a bibliai megtérésben és vele együtt a hited elkezdődésében, csak írj nyugodtan...

2017. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!