Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell helyesen imádkozni?

Hogyan kell helyesen imádkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Van egy dolog,amit el szeretnék érni az életben (priviben elmondom,hogy mi az)

És arra gondoltam,hogy Istentől kérek segítséget,mert senki sem támogat benne.És az imádkozásnál olvastam,hogy sosem kétségbeesésből imádkozz,hanem kérésből.

Csak,hogy én nem sokára kifutok az időből!

Így amikor imádkozok,persze,hogy kétségbe vagyok esve,de attól még akarom a vágyam...

Így Isten tudja,hogy tiszta szívből kérem?



2017. ápr. 7. 01:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha hülyén hangzik a kérdés,elég fiatal vagyok...
2017. ápr. 7. 01:53
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Isten ket dolgot tud:

1. Soha nem imadkoztal hozza tiszta szivbol, soha nem erdekelt Isten lete

2. Most, hogy kerni akarsz, egybol eszedbe jutott, hogy akkor most gyorsan imadkozol parat es kersz valamit, mert nemsokara kifutsz az idobol.

2017. ápr. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!


Isten tudta az aktuális kérésedet,mielőtt megszülettél.Őt nem kell felvilágosítani szükségleteid felől,de nem adhatja meg,ha nem kéred.Ezt a szabadakarat törvénye mondja ki.


Isten,nem egy kívánságautomata,amibe bedobod a megfelelő mennyiségű,hevületű imádságot,s Ő kidobja az érte járó kivánt dolgot.


Ő nem azt adja elsősorban amit kérsz,hanem amire valóban szükséged van.

2017. ápr. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De tiszta szívből imádkoztam hozzá!Mostanában egyre közelebb kerültem hozzá,és elhatároztam,hogy jó ember leszek,így próbáltam több jó dolgot cselekedni.Mivel Isten szabad akarattal ruházott fel minket,így tenni is tettem eddig a kívánságomért,csak a segítségét kértem.
2017. ápr. 7. 03:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ne törődj most azzal, amit olvastál, imádkozz, ahogy tudsz (ezt az illető szerző azért írta, mert a kétségbeesés nem igazán fejez ki hitet, de ezzel most Neked nem kellene foglalkozni). Isten pontosan látja a szívedet, úgyhogy ez nem probléma. Ha jól szeretnél imádkozni, hidd hogy Isten jó, szeret Téged, és megjutalmazza azokat, akik buzgón imádkoznak hozzá (és ezek igy is vannak, higyjél abban, hogy ha Isten a konkrét feltételek mellett megadhatja a kérésedet, akkor megadja), és adjál hálát (mondjál köszönetet) Istennek minden ima alkalmával. Imádkozz többször (v. akár sokszor) is ezért dologért, akár könyöröghetsz is, van amikor egy bizonyos imamennyiség szükséges ahhoz, hogy az ember megkaphasson egy dolgot (bár van, mikor egyetlen valódi hittel kimondott ima is elég). Van azonban olyan eset is, amikor Isten nem adhatja meg azt, amit valaki kér Tőle (ennek is több esete van, hogy mikor és miért). Mindezek egy feltételrendszertől függnek. De erről csak a konkrét kérés ismeretében lehet többet mondani.
2017. ápr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Isten akkor teljesíti a kéréseinket, ha az Ő akarata szerint imádkozunk. Jézus (Isten) úgy ígérte a kéréseink teljesítését, ha benne járunk, az Ő parancsolatai szerint élünk, megszentelődés folyamatában vagyunk.


János

15,7 Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, a mit csak akartok, és meglesz az néktek.


De még az ilyen hívőre is vonatkoznak ezek:


Jakab

4,3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.



Ezt pedig útmutatásnak:


Máté 6,31-34

e aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk? Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van. Keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek. Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Isten jobban tudja a szükségleteinket, mint mi magunk. Nekünk az Ő parancsolataival kell tehát foglalkoznunk. Az Isten a szövetségi szabályokat betartja. Ma az emberrel egy szövetsége van, a Jézusi Újszövetség

2017. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Elég ha csak a saját szavaiddal teszed. Az nem baj, ha nem sikerült tökéletesen, amiatt ne legyen lelkifurdalásod! Majd a későbbi évek folyamán úgyis szépen lassan fokozatosan kialakul...


Kérheted lelkivezető (pap, lelkész, stb.) segítségét is - attól függ, milyen vallású vagy. Vagy akár valamilyen mentálhigiénés tanácsadó szolgáltatásait is igénybe veheted.


(Persze azt nem árt szem előtt tartanod, hogy ez utóbbi mélyen hívő legyen, mert csak akkor van értelme a folyamatos kapcsolattartásnak.)

2017. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7:

Bocs, hogy vitatkozom Veled, de Isten illetve az Úr, Jézus Krisztus nemcsak az általad leírt feltételek mellett adhatja meg a kérés teljesülését (bár az alapeset valóban az, amit gondosan összefoglaltál és leírtál).


Gondolj csak a kananeus asszony esetére! Semmilyen szövetségi viszonyban nem volt Istennel, vsz nemigen vagy legalábbis nem teljesen járt az Úr Jézus parancsolataiban sem, a megszentelődés útja sem valószínű, hogy nagyon jellemezte. Jézus végül mégis megadta neki amit kért.


Első kérésére valóban kapott pozitív választ, mert nem tartozott a szövetséghez. De nem adta fel, kitartóan kért, volt hite Jézusban, és megadható volt a kérése. Ezért végül is az Úr Jézus megadta, amit kért.

2017. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6-os voltam:) "Gondolj csak a kananeus asszony esetére! " Ez speciális eset, mert Jézus gyógyítani is jött, hogy a cselekedetei miatt higgyenek. Ma már az Újszövetség alapján működnek a dolgok. Lsd. apostoli levelek. Ráadásul az asszonyban volt hit. És ott pont az Ószövetség végén voltunk, közeledtünk az Újszövetséghez, tehát nevezhetjük "anarchisztikus" állapotnak is:) Rossz a példád sok szemszögből. Ráadásul a kérdező nem konkretizálta, hogy Jézushoz akar imádkozni, vagy valamilyen "agnosztikus istenhez". Ma Újszövetség van, Isten Jézusban teljesíti a kéréseket a szövetség szabályai szerint
2017. ápr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Attila_the_hun ***** válasza:

"És arra gondoltam,hogy Istentől kérek segítséget"


Ne butáskodj! Semmilyen isten nem létezik. Ezek, csak a régi emberek ostobaságai voltak.

2017. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!