Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondol egy hívő a jézus...

Mit gondol egy hívő a jézus krisztus superstar musicelről?

Figyelt kérdés
Tudom volt már ez a téma, de jó lenne boncolgatni még Húsvét táján. Kérem hogy csak olyanok írjanak akik hívők és mélyen ismerik a darabot is. Én nem vagyok hívő, de tisztelem Jézust. A musicalt imádom. :) pl. Jézus valóban nem bizonytalanodott el sorsában?

2017. ápr. 8. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Zavarja, hogy nem PONT a bibliai történetet írja le, vagyis nem tisztán az ő vallását erősíti.
2017. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hívő vagyok és a kedvenc musicalem a JCS :) A történet 80%-a bibliai szövegből van, bár maga a musical Jézus emberi mivoltát jobban kihangsúlyozza, de nem tagadja az istenit sem. A Gethsemane dal pl. szerintem csodálatos, az egyik legszebb dala világon. Ugye a kereszten is azt mondta Jézus, hogy "Istenem, istenem, miért hagytál el engem?" Tehát azért én nem mondanám, hogy nem bizonytalanodott el, ezt az elbizonytalanodást pedig a musical csodásan bemutatja.
2017. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem csak az zavar, hogy nem pontosan követi a Bibliai történetet; hanem az is elégé rock jellegű a zenéje.

(Bár sokan ezt az egyházakon belül is vitatják, én megalapozottnak látom azt, hogy a rockzene az ördögtől való.

Ennek indoklására most nem térnék ki.)


Ami az elbizonytalanodást illeti:

Az ÚR Jézus a Gecsemáné kertjében valóban Imádkozott így:

"ha lehet, távozzék tőlem e keserű pohár"; de azt is hozzáteszi: "ne az én akaratom legyen meg, hanem a tiéd".

Tehát én nem beszélnék igazi elbizonytalanodásról.


A kereszten tett, "miért hagytál el engem" kijelentését még kevésbé nevezném elbizonytalanodásnak.

Hiszen ott arról volt szó, hogy az Atya valóban elhagyta, azért,hogy többé senki mást nem kelljen elhagynia.

(Még akkor is, ha ez az elhagyás csak 3 napra szólt, átmeneti elhagyás volt.)

Ez a mondat szerintem csak ennek kifejezése volt.

2017. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok az a nagy musical rajongó, de van benne több szám is ami tetszik. Szerintem összeségénem jó alkotás.
2017. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!