Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki egészségtelen módon...

Ha valaki egészségtelen módon él az nem számít öngyilkosságnak? Hiszen tudja hogy hová vezet

Figyelt kérdés
2017. ápr. 11. 09:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Képzeld: nem.

Ennél sokkal fontosabb, hogy még az ember életében mi történik és hogyan. Nem jó dolog pl. lassan megfulladni, ha már a tüdőd kevés lesz egy ekkora embernek.

2017. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

9es vagyok:

Őszintén? Nem foglalkoztat. Most élek, ki tudja meddig. Lehet ma meghalok. De lehet, hogy 100 évig élek. Lehet (sőt, biztos) hogy van valami a biológiai halál után (ami a TUDOMÁNY még nem tud megmagyarázni, bár próbálkozások vannak rá, nyilván kutatják a fizika, kémia és biológia eddig ismeretlen részeit megismerve), de azt majd megtudjuk ha itt az ideje.

2017. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sokan vannak, akik direkt cigiznek vagy valami más káros szenvedéllyel élnek csak azért, hogy korábban meghaljanak.

A dohányosoknál pl. ez úgy van, hogy egyáltalán nincs tudatában, hogy kárt okoz magának, illetve tud az ember a tüdőrákos esetekről, tudja, hogy van ilyen, de valahogy mindig azt gondolja, hogy ez vele úgysem történhet meg, és nyugodtan cigizik tovább.

2017. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Aki nem dohányzik, az meg teljesen el van tájolva a "dohányzás pszichológiáját" illetően.

Nyilván nem ezért cigizik valaki, hogy ezzel szándékosan pusztítsa magát ("Csak azért is megdöglök bakker", és a harmincadik cigit gyújtja meg a 29. végéről...). Én tudom, hogy valamennyire talán növeli egyes betegségek kockázatát, de egyáltalán nem biztos. Csak a sok marhának könnyű bármit beadni. Ha meg tényleg így van, akkor mi van? Most vagyok a 30-as éveim elején, ha még esetleg számíthatok "nyugdíjas évekre", az max 75-80 éves koromra jönne el (ahogy áll ez az egész retek), akkor meg inkább 60 évesen feldobom a talpam. De mint írtam, ez közel se biztos. Alkati, ill. genetikai kérdés az egész. Ha hajlamos vagy pl daganatos betegségre, akkor megnyugodhatsz, az dohányzás nélkül, biokaján élve is utól fog érni. Ha széthajtod magad egy olyan melóval amit utálsz, minden nap görcsölsz, hogy ma vajon hogyan szopod be, akkor is szinte borítékolhatod magadnak a krónikus betegségeket. Nem kell cigizni, meg zsíros vagy éppen műkaján élni hozzá (a klasszikus "egészségtelen életmódot"). És nem utolsó sorban, bár ezzel sokan nem értenek egyet (nem is kell, ez az én hozzáállásom) a nem "veleszületett", hanem "kialakult" betegségek kialakulásában (bocs a szóismétlésért, hirtelen nem tudtam máshogy fogalmazni) nagy szerepe van annak, hogy hogyan állsz hozzá az egészhez. Valamint, ha mindig fertőtlenítgetsz, egészséges vackokat zabálsz, kerülsz minden kockázatot, és közben görcsölsz, hogy "bakker, csak nehogy beteg legyek, nehogy beteg legyek...", akkor tutira utól ér a baj, már csak azért is, mert a folyamatos stressz (akár külső hatásra, akár önmagadat stresszelve) az amúgy betonkemény immunrendszert is teljesen le tudja gyengíteni.

Én ezekell nem foglalkozom, élek bele a világba, és majdnem hogy 100%-ban teszek rá, mit hoz a holnap, ott rohad meg.

Na, megyek is, tolok egy kávét, meg elszívok mellé egy cigit, mert megkívántam, és jól fog esni.

Üdv!

2017. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!