Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért történik ennyi rossz...

Miért történik ennyi rossz dolog, ha van Isten?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szabad akaratot adott az embernek, de ha megváltotta a világot akkor miért nem változik a világ? Akkor miért történnek szörnyűségek?
2017. ápr. 16. 20:20
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Tehát, kedves Living Witness, szerinted az ember kezdetben jó (úgyértve születésétől jó), majd késöbb rosszá vállik? Mert azt ugye tudod, hogy a Bibliában nem ez áll. :) De úgy érzem eltávolodtam a kérdezőtől, amit nem szerettem volna, ezért kedves Living mit szólnál ahhoz, hogy ha ezt Privátban vitatnánk meg? :) Békesség neked!



U.I.: Bocsánat az OFF-ért Kérdező.

2017. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

"Valamint azt állítja, hogy minden embert eltud fordítani Istentől"


Kedves Living,az ember élből el van fordulva Istentől,egy Tőle elszakadt állapotban születik,szóval a Sátánnak nem kell ezen külön fáradoznia,hogy elfordítsa az embereket. Fogalmazzunk úgy,hogy abban az állapotban akarja őket tartani,amibe beleszülettek (tehát a hit nélküliségben) de egy hitetlent nem kell külön elfordítani,hanem ő el VAN fordulva,és minden ember így születik,nem jön világra keresztény ember..

2017. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Ezt ne privátban beszéljétek meg, mert igenis ide tartozik. Miért van csend, bűn, s halál.
2017. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
Kedves Lucifer nevű felhasználó, nem a nagyérdekü miatt mondom, hogy privátban szeretném ezt megbeszélni, hanem a kérdező miatt, mivel lehet őt ez nem érdekli. De mindazonálltal lehet, hogy ez érdekel sokakat, de ez nem ide tartozik. :) A kérdező kérdezett, arra kell figyelni most, nem egy kialakuló/kialakult vitára! Békesség neked! :)
2017. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

"Miért történik ennyi rossz dolog, ha van Isten?"


Pontosan milyen rossz dolgokra gondolsz kérdező? Nem biztos, hogy azok a dolgok, amiket te rossznak vélsz feltétlenül isteni eredetűek lennének. Sőt, merem állítani, hogy nem is feltétlenül rosszak.


"Szerintetek milyen a helyes élet? Tudunk a rossz ellen tenni?"


Mit értesz rossz alatt? Ha eltöröm a lábam, akkor az is rossz. Tudunk e helyesen élni? Nos, én azt mondom, hogy igen, de mára már ebben a kérdésben jelentősen radikális vagyok. Én azt mondom, csak azok képesek ma már helyesen élni, akikben fel sem merül, hogy másképp is lehetne élni. Csak azok, akiknek természetes, hogy amit nem rá bízott a Jó isten, akkor azt nem irigyli és nem akarja elvenni mástól, csak azért mert annak van. Akiknek természetes, hogy a másik ember értékes és fontos, a maga nemében, összehasonlítás nélkül is. Azok, akiknek nem kérdés az élet tisztelete és szeretete.


Az ilyen emberek tudnának helyesen élni. Ha hagynák őket élni. Ha nem akarná folyton - folyvást mindenki megmondani, hogy hogyan és miként kell "helyesen" élni.

2017. ápr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

A választ,egy amerikai szólás adja meg:


"Ami működik,azt nem kell megjavítni!"


Ez azt is jelenti,hogy egy 10 hengeres motorból ha 6 henger működik,attól még megy az autó,tehát ne háborgassuk.


A világ működik istenfélelem nélkül is,bár döcög,túl sok ártatlan szenved,de amíg ez nem akadályoz engem,addig ne változtassunk semmin.


Ha lehet valami jó,miért törődünk bele a kicsit vacakba?


Isten,az akaratunk ellenére nem javítja meg életünket!

2017. ápr. 17. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy túl sok az ellentmondás meg túl tágan van fogalmazva.

Egyrészt állandó téma ez a "nem soká itt az ítélet idő".

Na, hát nagyapám nagyapja is már ezt hallgatta kb 100 évvel ezelőtt, aztán jött is az első VH, ment a "mi megmondtuk". Persze mikor nem lett végül semmi, akkor ment az Isten megkegyelmezett nekünk duma.

Persze ez Isten próbája volt, de neki egyébként nincs hozzá semmi köze(WTF).

Aztán 2. VH, megint eljátszották ezt, de aztán csak megkegyelmezett, persze Isten megint nem tehetett semmiről, de ez megint az ő próbája volt, amiről mondom, nem tehet.

Mondjuk, ha mindent lát előre, akkor nem tudom mit próbázik.

Ugyan ez az özönvíz, kiirtott mindent, csak azt nem tudom, minek kellett ehhez megölni az állatokat meg leengedni ennyi vizet, miért nem csettintett egyet.

Vagy hogy miért kellett gyerekeket is ölni.

Az alapfelállás is elég fura. Megteremtett minket, aztán elvárja, hogy imádjuk őt. Elég diktatórikus. Aztán, ha 5 évesen megront egy pedofil, akkor elvárja, hogy még jobban imádd.Mert ha nem teszed, mész a pokolba. Persze, ha utána megint belefutsz valamibe, akkor az megint csak próba volt. Elég érdekes próbái vannak.


Estig lehetne sorolni az ellentmondásokat...

2017. ápr. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, szerintem semmilyen ellent mondás nincsen a Bibliában. :) Ahogyan a Biblia írja is Isten hosszan tűr. :) eljön, mikor eljön ennek az ideje, nem a mi dolgunk ez. :) Békesség neked.
2017. ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

6-oshoz: Akkor a betegségeket az ember okozza? Vagy a természeti katasztrófákat?


A szenvedésnek önmagában nincs értelme. Istennek kell egy játékszer, a világ jól elszórakoztatja.

2017. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

"rintem semmilyen ellent mondás nincsen a Bibliába"


Jó, de neked nincs is önálló gondolatod.

2017. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!