Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért történik ennyi rossz...

Miért történik ennyi rossz dolog, ha van Isten?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szabad akaratot adott az embernek, de ha megváltotta a világot akkor miért nem változik a világ? Akkor miért történnek szörnyűségek?
2017. ápr. 16. 20:20
1 2 3 4 5
 31/43 KZitus ***** válasza:

Szia


"Az ember okoz sok mindent, de a kérdésem az, hogy ezt Isten miért nem állítja meg? Miért nem terel mindenkit a jó útra, miért hagyja, hogy a mai napig háborúzzanak az emberek?

"

Ez két kérdés.

1. "ezt Isten miért nem állítja meg?"- meg fogja állítani. Honnan tudhatjuk? Hát aBibliából.

Amikor Ádámék vétkeztek, rögtön elmondta Isten, hogy kiviszi az embert ebből az állapotból, és helyreállítja az eredeti paradicsomi állapotokat a földön. Erre már kezdetbenígéretet tett a 1Mózes 3:15-ben. Azután a Biblia többi könyve arról ír, hogyan tett fokozatosan lépéseket, hogy az akaratát végrehajtsa. Fokozatosan mindenről tájékoztat minket embereket, hogy erősítse az ígéretébe vetett hitünket. Erre utal a Prédikátor 3:1 is „mindennek meghatározott ideje van, ideje van mindennek az ég alatt.....”

Tehát Isten jobban tudja mint mi emberek, mikor, miért és milyen időben tesz meg. Hidd el pontosan akkor szünteti meg a gonoszságot a földön, amikor az az embernek aleginkább hasznos...hizen ő jobban tudja mint mi.


2. "Miért nem terel mindenkit a jó útra, miért hagyja, hogy a mai napig háborúzzanak az emberek?" - miért gondolod, hogy nem próbál meg MINDENembert jó útra terelni? Hiszen ez az egyik oka, amiért a Fiát elküldte ie a földre. Az egész mbrei történelem latt az a vágya, törekése, hogy az embereket felvilágosítsa és jó útra terelje. Pl így kérte annó a népét: " Ezt mondja Jehova, a te Megváltód, Izrael Szentje: „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai." Ézsaiá 48:17,18

De ma is ugyan ezt szeretné, nem változott a vágya azóta sem: " Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson." 1Tim.2:3,4


De ahogyan Ádáméket nem, minket sem kényszerít semmire, csak a szeretetével vonz magához őszinte, melegszívű, alázatos, formálható embereket a fián(tanításán) keresztül.

Karnyújtásnyira van annak az ígéretének a beteljesedése, amit a Zsoltárok 37:9,10,29 verseiben ígér, és akkor már nem léteznek a kérdésedben felmerülő problémák.

2017. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok, amikről itt vitáztok abszolúte relativisztikusak. A mi emberi erkölcsünk és társadalmi értékítéletünk alapján határozzátok meg, hogy mi a jó és mi a rossz.


Mivel a mi életünkben nincs jelen a folyamatos küzdelem, más törzsekkel vagy népekkel való hadakozás, így értelemszerűen az ölés sincs életünkben mint kényszer. Így sokan közületek, annyira naivak, hogy azt hiszik, embert ölni csak gonoszságból lehet, azt pedig el sem tudják képzelni, hogy az ember ölésnek lehetnek más okai és indokai.


A lopással is pont ugyan így vagytok. Naivan azt feltételezitek, hogy itt ezen a Földön bármi is a tiétek lenne, a ti tulajdonotok. Holott ez nem igaz, ti maximum csak ideiglenesen birtokoljátok. De ettől függetlenül mindenki, aki többet vesz el a természettől annál, mint amennyire valójában szüksége van, az mind tolvaj. Én is az vagyok, mert a mai világban nem lehet másképp élni, így építettük fel. Akkor hát Isten hibája, hogy a lopás, amely kényszerűen napi rutin, oly annyira, hogy észre sem veszitek, akkor bűn legyen? Törölje el? Hisz, ha nem éred fel ésszel, hogy nem vagy makulátlan és te magad is lopsz és kárára vagy az életnek, akkor értelmetlen mutogatnod másra. Értelmetlen eltörölni is, hisz mivel ezt nem fogtad fel, úgyis újra ilyen világot építenél fel magadnak. És akkor törölje el újra? Akkor meg ő lenne a csúnya megint, mert mindig lerombolja azt a sz..ar várat, amit építesz.


---


A másik nézőpont az, amikor nem a saját kis világotokból néztek ki, hanem mondjuk máséból. Tegyük fel Isten szemével. Mivel Isten tudja, hogy nincs halál, hogy a bőrkabátodat így is úgy is csak ideiglenesen kaptad meg, és a lelked előbb utóbb vissza fog térni ő hozzá, az örökkévalóságba, akkor gondoljátok, hogy egy másodpercig is aggódni fog azon, hogy az emberek meghalnak? Akár betegség, akár háborúk okán?


Ezen kívül, ha meghal valaki, akkor nyilván szidod a Jóistent, hogy miért ilyen kegyetlen és miért nem tesz ellene semmit. Ellenben, ha valaki meggyógyul, ha valaki megmenekül egy balesetből, ha valakit csak egyszerűen nem vág agyon az áram, mert szerencséje van. Akkor azt persze nem Isten intézte, sőt sok estben magának az ember érdemének tulajdonítjuk.


---


Az már egy nagyon régi trend, és alapvető hiba, hogy minden rosszat az Isten nyakába varrunk. Ezt főleg a liberalizmus és a humanizmus kezdte el szajkózni. Ám a pozitív jó dolgokat meg valahogy elfelejtjük neki tulajdonítani. Így például a gyógyszerek igen jelentős része hosszú időkön keresztül gyógynövényekből készültek. Több ezer betegségre és panaszra teremnek ezek a növények. Ha Isten teremtette a betegséget, akkor teremtett hozzá gyógymódot is.


A radar felfedezésekor alapvetően nem az volt a cél, mint amire később használták, hanem fegyvernek készült. Láss csodát fegyverként nem vált be, ellenben előre jelezték az ellenséges repülők érkezését. Emberek millióit mentette meg. De persze ezt sem Isten jóindulata ichlette, csak a bombázókat.


És lehetne sorolni a kisebbtől a nagyobb találmányokig, amelyeket rögtön az ember önnön zsenialitásának tulajdonítunk, holott a legtöbb találmány a természet összefüggéseiből és működésének megfigyeléséből született. Abból a természetből, amelyet Isten teremtett.


---


Szóval, mit kellene elítélnie az Istennek? Mit kellene változtatnia? Nem inkább az a gond, hogy a te (ti) hozzáállásotokon kellene változtatni? Mondjuk azon a világlátáson, hogy minden probléma, ami létezik a világon, az csak kívülről fakad, és minden jó, amely létezik a világon, az csak belülről?

2017. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Azért vannak háborúk a földön, mert Isten szabad akaratot adott. Az embereknek pedig az a döntésük, ami most van. Erre képesek, ezt képesek összehozni, háborúkat. Vegyünk egy példát. Kiárad egy folyó? Miért, hiszen jók volta nem? Hát mit tesz az uralkodó? Mivel a folyójuk kiáradt, és házakat rombolt le, mérgében lemészárolja a szomszédos falvakat. Ugyan azért, amiért gyűlölet árasztja el a szíved, mert háborúkat látsz (pedig könyörgöm, nem is veled háborúznak), ugyanezen ok miatt, az uralkodó háborút indít egy másik nép ellen OK NÉLKÜL, csak mert valami szerencsétlenség érte őt. Hát ilyen gondolkodásmód mellet nem is lesz változás. Amire te vágysz, tökéletes, halálmentes, fájdalommentes, gonoszságmentes világ, az a mennyország. Élj hát úgy, hogy oda kerülhess. Azon problémázol, hogy miért van ilyen sok gonosz ember, de amikor te gonoszságot látsz, téged is elönt a gonoszság? Téged egy mindentől elzárt szobába kéne zárni, és eltiltani minden rossztól, csak hogy ne vegyed át őket? Vagy mit kéne tenni veled? Sírsz, hogy miért rossz mindenki, hogy miért vannak háborúk? Azért, mert az emberek olyanok mint te! Ha tüskébe lépnek, de a társuk nem lépett abba, akkor kardot rántanak és levágják a fejét, csak mert "ő miért nem lépett, mi ebben az igazság". Folyton az igazságot keresitek, de saját igazságtalanságotokat nem veszitek észre. Kérdező, élsz-e Istennek tetsző életet? Gondolom nem. És vajon ha nem lennének háborúk, akkor élnél-e Istennek tetsző életet? Mondjak valamit? Akkor sem. Ne is fogd a háborúkra. Ne is fogd a betegségekre. Ilyen hozzáállással ha halhatatlan és sérthetetlen lennél, akkor az lenne a bajod.
2017. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Döbbenet, hogy kiforgatjátok a szavaimat. Egy szóval sem mondtam, hogy nem hiszek Istenben, pláne nem szidtam. De szerintem itt a legtöbb válaszoló nem Isten félő.

Hoztok itt föl ezer példát, de egyik sem ad jó választ. Oroszlánok meg árvizek? Komolyan? Hát nem, attól valóban nem kell itt félni. De mivan azzal, hogy a fiatal lányoknak félniük kell fényes nappal is az utcán? Hogy ártatlan állatokat vernek agyon az emberek? Mikor egy jószívű embert kirabolnak, a bűnös vígan él, ő meg küzdhet tovább? Megérdemelte? Jaa megtehetik szabad akaratuk van, persze.

"Ha Isten teremtette a betegséget, akkor teremtett hozzá gyógymódot is."

Akkor áruld el nekem miért halnak meg annyian rákban? Miért nem gyógyulnak, vagy tudják meggyógyítani őket?

2017. ápr. 17. 13:57
 35/43 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy életed során sikerüljön megértened ezeket. És kívánom hogy legyen erőd és energiád legalább a világnak egy kicsiny szeletét jobbá tenni.
2017. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, megértem, hogy fel vagy háborodva, ugyan akkor mint írtam, ezért javarész az emberek a felelősek 99%-ig! Ez van...sajnos... :\ A rákról említve, rengetegen hallnak megrákban, így van, megint csak sajnos... DE vagy gyógymód, egy zöld italka, amely valóban hat,beszéltem emberekkel és magam is láttam azt amire képes. Egy vidéki vegyész találta ki, csak nem igazán terjeszti illetve veri TÚL nagy dobra ezt. De van láttam, fogtam a kezemben ezt a gyógyszert, amitől valóban meggyógyúlnak az emberek, Itt Pakson lehet is venni, egy ismerősöm árulja. Van gyógymód, csak az emberek nem akarnak belőle, vagy ha akarnak is, akkor azt is csak maguknak...Nagyrészt... Értsd meg, nem minden Isten hibája, sőt... Istennek ehhez abszolúte semmi köze nincsen, erről csakis az emberek együgyüsége és gőgje tehet, semmi más és senki más. Békesség neked. :)
2017. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Részben említettem kedves Kérdező a választ, hogy miért nem állítja meg most.


Az Édenkertben elhangzott egy prófécia ezzel kapcsolatban, ami idővel érthetővé vált, sokan nem értették.

Sátán megmarta Krisztust, de a feltámadás által nem tudott maradandó kárt okozni.

Ám Krisztus megfogja semmisíteni Sátánt.

S ez idő, amíg teljesednek.

Az a nap, pontosan megfog valósulni, egy perccel sem előbb sem utóbb.

ezt a napot Isten már kitűzte, és nem változtat rajta, hogy a szava a tervei maradéktalanul teljesednek.

2017. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

"Akkor áruld el nekem miért halnak meg annyian rákban? Miért nem gyógyulnak, vagy tudják meggyógyítani őket?"


Mert az nem termel elég profitot.


Jó, hogy kiragadtad a lényegét annak, amit írtam. Ennek ellenére ismét beleesel ugyan abba a hibába, amit pont kifejtettem. Persze a pestist nem hozod fel mint "Isten csapása", pedig fél európát kiirtotta ez a betegség. Még szép is, hisz ma már tudjuk, hogy az igénytelen és koszos mocskos környezet okozta a betegség kialakulását és terjedését. És csoda, még gyógymód is született.


Persze a maga idejében ezt is "Isteni" büntetésnek tartották. Amint meglett a gyógymód, hirtelen már senki nem kezdte el Istent dicsőíteni, hogy jaj de jó, gyógymódot adott a betegségre.

2017. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Az ember mindmáig nem képes mesterséges sejtet építeni. Mégis, már ősidők óta szenved baktériumok és vírusok által okozott betegségektől. Biztos azért, mert ezt akarja. Aki megfázik, az meg akart fázni, aki rákos lesz, az rákos akart lenni. Hiszen így működik az emberi lélek. A lottó meg totál hülyeség, hiszen a betett pénzt szétosztják az összes játékos között, hiszen mindenkinek öt találata volt. Továbbá minden diák a lehető legjobb jegyet kapja, hiszen azt akarja. Inkubátorban sem vakult meg soha senki, hiszen azt senki sem akarta, legkevésbé az érintett. Jónásnak sem kellett akarata ellenére Ninivében prédikálnia.


Oké, biztos bennem van a hiba, hogy nem így gondolom. A természeti katasztrófák sem csak az embereken múlnak, mesélj még kérlek a történelem előtti vagy az ókori atombombákról, amiket például a Vezúvra dobtak le, hogy kitörjön, és városokat töröljön el.

2017. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

"

Amint meglett a gyógymód, hirtelen már senki nem kezdte el Istent dicsőíteni, hogy jaj de jó, gyógymódot adott a betegségre."


Emberek találták fel.

Ilyenkor hol a szabad akarat?

Azért ez is elég furcsa így.

2017. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!