Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért történik ennyi rossz...

Miért történik ennyi rossz dolog, ha van Isten?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szabad akaratot adott az embernek, de ha megváltotta a világot akkor miért nem változik a világ? Akkor miért történnek szörnyűségek?
2017. ápr. 16. 20:20
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy önálló gondolatom van, mint neked vagy bárkinek. Szabad akaratom van, emiatt dönthetek minden nap valamiről, nehéz és könnyű kérdésekben egyaránt. Miből gondolod azt, hogy nincsen? :)
2017. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

" Akkor a betegségeket az ember okozza? "


Hát engem pl nem Isten rúgott bokán,amitől kialakult a betegségem,hanem egy ember.

2017. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

"Akkor a betegségeket az ember okozza?"


Kedves válaszoló, tudom, nem nekem tetted fel a kérdésed, hanem a 6. válaszolónak, de válaszolnék én is erre: A sok-sok atombomba, amit az amerikaiak és az oroszok (Ám ha jól tudom, akkor csak az Amerikaiak) próba közben ledobtak a Földre vagy az óceánba/tengerbe nem tett túl jót a Földel magával. Ettől IS lehetnek a betegségek, lehet vakcínáktól, amiket épp arra célra fejlesztenek ki, hogy embereknek ártsanak vele. Szóval, ezért is az ember felel, nem pedig az Isten. Békesség neked. :)

2017. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
58%

Már a technika előtt is voltak furcsa születések, kezek-lábak nélkül született gyerekek vagy betegen.

Persze erről is csak az ember tehet...

2017. ápr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

"Már a technika előtt is voltak furcsa születések, kezek-lábak nélkül született gyerekek vagy betegen.

Persze erről is csak az ember tehet..."


Kedves Válaszoló, sokaktól kérdeztem már ugyan, de most tőled is megkell, hogy kérdezzem: Ha szerintetek nincs Isten, mert ugye, valaki írta nekem, hogy az ateizmus nem foglalkozik Istennel vagy istenekkel, csak ha erre szükség van, pl.: egy vallásos rákényszeríti, vagy arra vonaglik a téma. Nos, szerintem akkor az én kérdésem feléd igen helytálló, HA nincs Isten, akkor nem az ember a felelős ezekért a dolgokért?

2017. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
58%

:D

Igen, és az ember a felelős a vulkán kitörésért meg amikor becsapódik a meteor.

Tudod van természet, biológia stb....

Mondom, neked egy önálló gondolatod sincs.

2017. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Az ember okoz sok mindent, de a kérdésem az, hogy ezt Isten miért nem állítja meg? Miért nem terel mindenkit a jó útra, miért hagyja, hogy a mai napig háborúzzanak az emberek?


Egyébként a kérdést elsősorban azért írtam ki, mert én rossz alatt most a szenvedőkre, az ártatlanokra gondolok, akiket megöltek vagy betegség vitte el őket és túl korán. Szó van itt nem csak emberről, de állatról is!

2017. ápr. 17. 11:06
 28/43 anonim ***** válasza:

":D

Igen, és az ember a felelős a vulkán kitörésért meg amikor becsapódik a meteor.

Tudod van természet, biológia stb....

Mondom, neked egy önálló gondolatod sincs."


Gondolkozz, ha ezt egyszerűbben elhiszed, hogy a véletlenek hírtelen...teszem azt...az emberiség ellen fordúlnak (ezt ne vedd szószerint csak felvetés) csak azért, mert ez van, de azt már nehezen hiszed el, hogy a természet, ami mindenütt ott van és mi ha hatást gyakorlunk rá, lehet elrontjuk és megváltoztatjuk. Lehetséges, hogy az Ózonlyúk sokak szerint, nem a természet romlásától, amit a szmog és más anyagok szennyezése lyukaszt ki, hanem csak véletlen? :) Gondolkozz, HA én (vúlgáris leszek) le vizelek egy zöldellő füvet és sokáig azt használom erre a célra, elsárgúl illetve elhal a fű. Nem lehetséges, hogy ezekért mindért az ember felel, ha ilyen jelentéktelen dologgal is kárt tud tenni, a fű egy részén, amit sokat használ wc-nek? :)

2017. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"Az ember okoz sok mindent, de a kérdésem az, hogy ezt Isten miért nem állítja meg? Miért nem terel mindenkit a jó útra, miért hagyja, hogy a mai napig háborúzzanak az emberek?"


Mert Isten, nem olyan aki bele szól abba a dologba, amit az emberre bízott. :) Az embernek van Szabad akarta,ahogyan te is leírtad, ez a szabad akarat előnye és hátránya, segíthetünk, de nem akarunk segíteni. Folyamatosan kérdések előtt állunk, amiknél dönthetünk jól és rosszúl, de Isten nem fogja a szádba tenni, hogy mi az igaz válasz, mert akkor már nem szabad akart lenne. :) Isten azt akarja, hogy NE robot légy, hanem ember, és dönts belátásod szerint. :)


"Egyébként a kérdést elsősorban azért írtam ki, mert én rossz alatt most a szenvedőkre, az ártatlanokra gondolok, akiket megöltek vagy betegség vitte el őket és túl korán. Szó van itt nem csak emberről, de állatról is!"


Mint, mondtad te is, szabad akaratod van (elnézést, hogy mindig a szabad akarattal jövök, de ez az egyetlen dolog, ami ezt válthatja ki), dönthetsz jól és rosszúl is. Isten engedi, mert ezt TE rád bízta. :)

2017. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
A betegség a természet velejárója. Ahogy pl. az oroszlán, úgy az ember is Isten teremtménye. Mégis megeszi az oroszlán az embert, ha odamegy hozzá. Ugyanígy, a baktérium is megfertőzi az embert (kb. másodpercenként 1 millió bacit beszívsz, tehát viszonylag elég jól tudsz védekezni ellenük). De ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy miért sérülünk meg. Hogy miért vannak villámok. Hogy miért vannak árvizek. Hogy miért öregszik az ember. Oké, nem lesznek árvizek, nem lesznek villámok, nem lesznek oroszlánok, és nem fognak öregedni az emberek. Jobb lenne? Te gyakorlatilag azért problémázol, mert Isten nem teremtett egy teljesen biztonságos világot, ahol neked az ujjadat se kelljen megmozdítani. Mondjak valamit? Inkább ne költözz árvizes helyre, ne menj ki vihar idején, ne menj az oroszlán közelébe,és úgy élj, hogy a keserűség ne tegye tönkre ezt a rövidke életed, boldog legyél. És akkor nem kell mindenért Istent szidnod.
2017. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!