Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen az eletetekben Isten,...

Milyen az eletetekben Isten, ill. Satan?

Figyelt kérdés

Nem igeszakaszokra lennek kivancsi, hanem arra, hogy az eddigi elettapasztalataitok alapjan, milyennek ismertetek meg oket?


Tudom van aki egybol rairna h hat en a satant nem szeretnem megismerni blablabla, valoszinuleg az ilyen nem erti a kerdesem, az ilyentol nem is varok valaszt.


2017. ápr. 22. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Jófejek. Ha Isten mindenható és abszolút jó, hogyan teremthetett volna egy olyan gonosz teremtényt, mint a Sátán?

Inkább arról van szó, hogy a Sátán felvállalta a kísértő szerepét, hogy az ember tudjon Isten akarata ellen cselekedni, és így megismerje a jót és rosszat. Vagyis ma éljük a teremtés hetedik napját, amikor már Isten pihen (különben mit jelent, hogy megpihen - elfáradt a mindenható? :)) Nekem Isten személyre szabottan harmadik új szövetséget kínál, ami nyitott más gondolkodásra, vallásra, elfogadásra, nem a "kell", "szabad" és "tilos" kategóriákra épít, hanem az érdemes és nem érdemesre, amit minden helyzetben saját belátás alapján lehet mérlegelni. Egyszerű eszme: mindent elfogadok olyannak, amilyen, és hagyom, hogy aszerint létezzen, kivéve ami engem nem fogad el olyannak, amilyen vagyok.

2017. ápr. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem Isten a türelemre tanított meg. Nem egyszer előfordult, hogy pörögtem egy problémán, nem tudtam megoldani, kétségbe voltam esve. Az ima segített, hogy megnyugodjak, ne csak a problémára koncentráljak, tettem tovább a dolgom. A probléma szinte észrevétlenül megoldódott. De azt is tapasztaltam már, ha kellett, hírtelen, azonnali segítséget kaptam. Ez főleg akkor, ha anyagi nehézségeim támadtak.

Ami Sátánt illeti, én úgy érzem, tapasztalom, hogy nagyon jól ismeri a gyengeségeimet. Kegyetlen. Addig támad a gyenge pontomon, még azt meg nem erősítem. Segít a jó önismetet a védekezésben. Egy biztos, Sátánban semmi 'jófejség' nincsen. Sem lojalitás. Még a saját hívei iránt sem. Tönkre akarja tenni az embert.

2017. ápr. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a második válaszhoz, ugyanezt élem meg.
2017. ápr. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a Sátán ritkán egyezkedik egy-egy emberrel, mert külön-külön nem igazán veszi hasznukat. Persze biztos megtehetné, hogy kicsiben manipulálgat mindenfelé, de ennél sokkal nagyobb játszmákhoz szokott. Nekem kb. annyi kapcsolatom volt vele, hogy elmondja mennyire jelentéktelen és haszontalan vagyok, hogy kár belém az energia, meg amúgy is mit képzelek már magamról. Biztos azt is látta, hogy Istennel elég jó viszonyban vagyunk, úgy meg mi dolgunk lenne egymással. Ebben azért igaza lehet. Előbb nagyon el kell távolodni Istentől, hogy a Sátán - ha egyáltalán veszi a fáradságot - akarjon tőlünk valamit. Istennel úgy vagyok, hogy nem emlékszem olyan gondolatomra, hogy ne tudtam volna a létezéséről. Nem vagyok agymosott szektás :D nem volt rám erőltetve semmilyen vallás, kaptam én mindent mindenhonnan, nekem valahogy ez állt közel a természetes állapothoz. Az hogy nem vagyok egyedül a gondolataimmal és az érzéseimmel, mert ha jól és sokáig kérdezek az én szintemen megkapom a választ. Azt hiszem ez okozta kettőnk közt a legtöbb konfliktust (persze csak részemről), hogy nagyon igazságtalannak éreztem/érzem ezt az emberi állapotot, ahol a mi mindenféle képességeink összességében sehol nincsenek ahhoz a rendszerhez képest amiben élni kényszerülünk. Isten szerint ez egy szép állapot, nekem ilyenkor eszembe jut, hogy próbálná ő ezt elviselni, csak közben mindig rájövök, hogy ja... már próbálta. Tudja milyen, nekem meg el kellene fogadnom, hogy ez van. Ebben mondjuk közös állásponton vannak a Sátánnal, ahogy a viccben is van. "Ember vagy" mondogatják mindketten, csak más-más hangsúllyal.
2017. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

"Éles ésszel, fürge géppel ás, fúr, termel

Az egész Föld, rajta minden élő a lábai előtt hever

Istent, Sátánt kreált a saját tulajdonságaiból

Történetünk az emberről szól"


H.T. Ember-Ember


az emberek teremtik az "isteneket" nem az "istenek" az embereket ezt sose feledd el

2017. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is egy vers jutott eszembe egyből a kérdésről... József Attila: Minden rendű emberi dolgokhoz
2017. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

"az emberek teremtik az "isteneket" "


Annyi eszed sincs, hogy tudd, hogy ebben az esetben olyat talált volna ki magának a kereszténység, akinek a törvényeit önmagához igazítja. Blablabla. Hülyeségből jeles.

2017. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

"az emberek teremtik az "isteneket" nem az "istenek" az embereket ezt sose feledd el"+

Zseniális. ÉS akit "teremtettek" az meg nem lehet isten. Paradoxont mondtál...


Kérdésre:

Jézus (Isten) olyan, mint ahogyan a Biblia leírja. Jóságos, mindenkinek megadja a bölcsességet, ha kérjük. Ha hitben járok, szépen simul ki előttem minden út, csak szolgálni kell Jézust a szeretet törvénye szerint. Viszont nem a saját elképzeléseink alapján cselekszik, hanem a maga csodálatos, előre kideríthetetlen módján

2017. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Most hirtelen csak annyi jut eszembe, hogy ékezetes.

2017. ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mint a csin-csang.
2017. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!