Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet egy nőt kiválasztan...

Hogy lehet egy nőt kiválasztani? Beértétek egy nővel az életetekben?

Figyelt kérdés

Szóval valahol jó lenne egy valakit találni-az ugye a keresgéléssel jön össze- meg ugye Isten is ezt várja el, de, hogy lehet megtalálni?

És miért baj ha 3 van az életében valakinek?

Hogy lehet főleg fiatalon annyi szép nő közül egyet választani?

És most nem az egy éjszakás kalandokra gondolok.



2015. szept. 30. 12:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nem vagyunk egyformák. Hiába van sok szép ember, ha csak valaki egyet szeret igazán. Akkor nem fog kelleni más sem.
2015. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
26%

Nem bántani akarlak, de ezek testies kérdések. Szüless újjá Jézusban és a szellemi dolgokkal foglalkozz. Hagyd el a vallásos cselekedeteket, gondolkozást. Isten majd gondoskodik feleségről ha Neked tényleg úgy jó, Te foglalkozz Istennel, annak akaratával, annak igazságával. Pl. szegények etetése.


Máté

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?


6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.


6,33 Hanem [Róm. 14,17.] keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; [1 Kir. 3,13.14. Zsolt. 37,4.25.] és ezek mind megadatnak néktek.


6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert [vers 11. 2 Móz. 16,19.] a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.

2015. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
49%

A biblia nem vallási,sokkal inkább egy életvezetési könyv!


Anno azért mondták benne,hogy csak 1 csajod legyen,mert nem volt fogamzásgátlás és sok negatív jogi,anyagi és társadalmi következménye lett volna,ha pasizol/csajozol össze vissza.

2015. szept. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Simán. ///Nem vagyok vallásos, sajnos///


Más kérdés, hogy a XXI. század olyan közeget teremtett, amiben az emberek többsége csak állatként tud létezni a néhány más, előre kitalált és politikai célokat szolgáló (kötelező, de szabadon választottnak érzett) viselkedésminta mellett.


Feltételezem a legtöbb vallásos embernek - és nekem - a női szépség által keltett pozitív érzés NEM egy és ugyanaz a "demegbäsznám" érzéssel. Márpedig ma ez összemosódik és egyesül; hogy mesterségesen gerjesztett folyamatról van szó, jól bizonyítja, hogy ez soha korábban nem volt így, vagy "nem volt _ennyire_ így".


Ezek tükrében értelmezhető a kérdésed, de az értelmezés után feleslegessé válik a megválaszolása.


Talán történeti szempontok szerint lehetne még tovább bontani. Régen a feleség az feleség volt, és azon kívül nem túl sok más szerepet töltött be (általában; nyilván nem mindenhol, mindenkinél). Értem ez alatt azt, hogy kontrasztban a feminizmus előtti világgal, ma tulajdonképpen többé-kevésbé elvárás, hogy a nő legyen legjobb barát, legyen szajha, legyen úrnő, legyen lelki társ, legyen okos, stb., (a gyereknevelést direkt nem említem, hiszen egy pusztuló rassznál ez lényegtelen szempont; mint ahogy nálunk is az.)


Régen annyit vártak el, hogy jó anya legyen és tudjon (jól) főzni. Ez még VÉLETLEN SEM korlátozás, és biztosra mondhatom neked, hogy a nők sem korlátozásként élték meg (tehát a feminizmus SEMMIT és SENKIT nem "szabadított fel"; helyette elpusztította a valódi nőiességet, (---> nőiesség nélkül pedig férfiasság sem létezhet, nézd meg a 10-20 éves korosztályt)).

Nekem például van olyan orvostanhallgató ismerősöm, aki azt mondta nagyon örülne annak, ha csak ennyi felelősség hárulna rá, és élvezni tudná így az életét. Azóta végzett orvos. Tehát a "buta, tehetetlen nők akarják ezt"-érv sem áll meg a lábán ezzel kapcsolatban.


------------


A (valódi) keresztényekkel egyetemben én is támogatom az "egy életre egy társ"-elméletet. Ennek a gyakorlatban két megvalósulása lehet:


1. (A XXI. században reálisabb): Felnősz, és megismered MAGADAT. Behatóan, mélyen. Innentől kezdve alapos keresgélés után tudni fogod, hogy ki kell neked (értelmezd a szavaimat ahogy itt vannak: ha azt hiszed milyen nagyon ismered magad, aztán összejössz egy infantilis, erkölcstelen nővel, akivel kénytelen vagy "szakítani"/"elválni", netán ő hagy el téged; akkor csak magadat nem ismerted).


2. A régóta működő/működött szülők általi kijelölés. Szeretném hangsúlyozni, hogy NEM érdekházasságról van szó (ezt valamiért mindig felhozzák ezzel kapcsolatban, hihetetlen...). Érdekházasság mindig is volt, és létezik ma is az üzleti világban. Évszázadokkal ezelőtt is többnyire csak ott létezett (nemesek/uralkodók között). Ezzel szemben ha kicsit átértelmezed a szülők általi kijelölést, akkor tulajdonképpen visszajutsz az első ponthoz; rajtad kívül a szüleid ismernek téged a legjobban.


Nekem eddig 3 "barátnőm" (hogy mennyire utálom ezt a szót...) volt, a negyedikkel három éve vagyok együtt. Az egyetlen dolog, amit sajnálok, hogy senki nem volt ott, aki elmondja nekem azt, amit most írok, és hogy engem is felemésztett és a részévé tett ez a rendszer, ez a korszellem.


A párkapcsolatok nem működnek, az amerikai eredetű "randizás" és hasonló erkölcstelen csapongások (így a párkapcsolat is) semmi más, mint a szerelem intézményesített, társadalmilag ma már tökéletesen elfogadott prostitúciója.


Ezért "baj", ha valakinek élete során egynél több van.



Viszont figyelmeztetnélek; a vallás NEM feltétlenül azt mondja, amit én. Én nem ismerem, hogy a keresztények PONTOSAN mit gondolnak erről. Én csak mint a kereszténységgel - a valódival - rokonszenvező, de kívülálló, ráadásul tapasztalatlan, 19 éves egyén írtam le a gondolataimat.

2015. szept. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
A kereszténység ugyanezt mondja, kiegészítve azzal a tudattal, hogy Isten gondoskodni fog arról, hogy megfelelő társunk legyen életünkben. Nem a mi feladatunk a válogatás. Mint a húspiacon.
2015. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

#5: ehhez képest az emberi test kifejezetten a megcsalásra, és az ez ellen való védekezésre van felkészítve (persze a hűségre is, de ez ugye magától értetődő).


Te hogyan magyarázod ezt? Isten miért teremtette olyanra a férfit és a nőt is, hogy minél hatékonyabban meg tudják csalni egymást?

2015. szept. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Isten miért teremtette olyanra a férfit és a nőt is, hogy minél hatékonyabban meg tudják csalni egymást?"

Hát ez meg milyen személet??? Én (ugyan a másik, a női partról) nem így látom: azért teremtette ilyenre hogy minél tökéletesebben eggyé válhassanak. Ehhez 1 férfi és 1 nő kell. Yin-yang. Minek váltogatni? nem is lehet. Ha valakivel eggyé váltam, az már soha nem múlik el.

2015. szept. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"ez meg milyen személet?"

Nem értem, mit akarsz ezzel mondani. Az emberi test - a férfi és a nő is - tele van olyan adottsággal, ami arra való, hogy a gazdája megcsalhassa a másikat - és a másik oldal is megvan, tehát mindenféle védekezés a megcsalás ellen. Csak egyetlen példa: a pici gyerekek, 5-6 éves korig általában jobban hasonlítanak az apára, mint az anyára.


Amúgy nagyon sok olyan dolog is van benne, ami kifejezetten arra jó, hogy a másik nem képviselőiből válogatni lehessen a segítségével, mint egy húspiacon, ahogy fentebb írták.


Tehát a kérdés: MIÉRT van ez?

Ha az isten amúgy is elénk hozza az egyetlen párunkat, akit nekünk teremtett?

2015. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%

Hát ezt nem értem. A párválasztás előtt természetes, hogy "válogatunk" "mint vásáron a cserépből" ahogy a népdal is mondja.

Utána pedig hiába a megcsalásra vannak "adottságaink" - ha emberi lényegünkről nem akarunk lemondani, a hűségre a kitartásra, az önuralomra építkezünk ez egy szellemi út, amelyben a test a szellemnek alárendelt eszköz szerepet kap. Ha a szertelen, önérzésen alapuló testi késztetéseket szolgáljuk emberi mivoltunk megsínyli. Hogy melyik utat járom az egy dologtól függ: Az igazi éntudattól. A testet az ego szolgálja lihegő kutyaként. Szabadok vagyunk - mi döntjük el magunk, milyen úton járunk.

2015. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

#5 azt írta, hogy nem mi válogatunk. De igen: mi válogatunk.

#9: az rendben van, amit írtál. Az a kérdés, hogy az isten MIÉRT adott nekünk kiváló eszközöket a megcsaláshoz? Azért, hogy legyen mitől megtartóztatni magunkat?

A hímvessző pl. az állatvilágban egyedül nálunk olyan, hogy ki tudja húzni a nőből az előző férfi spermáját.

(A többi állat ezt a problémát máshogy oldja meg.)


Ezért van az is, hogy a férfi az aktus után negyed óráig nem vágyik újabb aktusra, nem kívánja. Ugye a saját esélyeit rongálná.


Tehát: MIÉRT kaptunk a megcsaláshoz eszközöket és adottságokat?

2015. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!