Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Harry Potter könyvek valós...

A Harry Potter könyvek valós fenyegetettséget jelentenek az elmém számára?

Figyelt kérdés
Ki hogyan ítéli meg?

2017. ápr. 22. 10:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Mit értesz ez alatt?
2017. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%

Vannak olyan emberek (nem sokan), akik például bizonyos filmek/könyvek hatására azt hiszik, hogy ők is tudnak repülni. Előfordulhat, hogy leugranak a 4. emeletről a repülés biztos tudatában és lehet nem élik túl.


Ha ebbe a körbe tartozol, akkor erős veszélyt jelentenek a HP könyvek. Ha nem, akkor nincs mitől félni.

2017. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Úgy értem okkult dolgokról van szó benne, nem akarom kinyitni a kaput, olvastam valahol hogy van akinek a gyereke megzavarodott tőle.
2017. ápr. 22. 10:35
 4/33 anonim ***** válasza:
34%

#2 vagyok

Gyerek számára meseként annyiból hátrányosak a HP történetek, hogy erősen összesmossa a valóságot és a fikciót. De normál esetben ez csak gyerekeknél okozhat problémát, akiknek még nem elég fejlett a tudatuk, hogy megítéljék mi a mese, mi a valóság.

2017. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
A Harry Potter egy mese, nem valami okkult dokumentáció. Az egyetlen gond az lehet, ha ezt nem érti az ember, és valóságként éli meg. Más baj aligha lehet abból, ha elolvasod.
2017. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%

egy egészséges gyerek nem zavarodik összeh a egyáltalán valósak az ilyen esetek (amik valahogy csak szektás forrásokból érkeznek) akkor eleve beteg gyerekekről van szó, vagy annyit zaklatták a szülei ezzel hogy már pszichoszomatikusan rosszul lettek


egy egészséges embernek nem eshet baja tőle, ez csakegy mesevilág, én ovis koromtól 13 éves koromig minden nap Jedi lovag voltam mégsem lett semmi bajom, és már ovodás koromban sem hittem hogy ilyen képességek valóban léteznek

2017. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%
Aki nem tud a könyvek vagy filmektől elvonatkoztatni, ott nagy a baj.
2017. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán semmi veszélyt nem jelent (amíg tudod, hogy kitalált történetről, meséről van szó.)

Én kiskamaszként mind a hét könyvet olvastam, nagy rajongója voltam, emellett katolikus vagyok. Semmi bajom nem lett tőle, szóval olvasd el nyugodtan... Engem inkább az ijeszt meg kicsit, hogy ilyenek terjengenek róla, hogy ártalmas így meg úgy. Bár ismerek olyan keresztényt, aki óvatosságra intett a fantasyval kapcsolatban - de ha nem nyitsz az okkult dolgok felé, akkor szerintem ettől sem fogsz.

2017. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként rengeteg Grimm mesét és Benedek Eleket olvastam. Normális ember lettem, pedig azok se jobbak.
2017. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ, milyen hatással van rád. Ha meseként kezeled, akkor semmi, max. érzelmi irányban lesz rád egy ideig hatással. Sok ember azt hiszi, hogy a filmekben rejtett üzenetek vannak elrejtve. Az x-men pedig evolúciós propagandafilm, azoknak, akik a mutációt tekintik istenüknek
2017. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!