Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Harry Potter könyvek valós...

A Harry Potter könyvek valós fenyegetettséget jelentenek az elmém számára?

Figyelt kérdés
Ki hogyan ítéli meg?

2017. ápr. 22. 10:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
12%

A Harry Potter nyilvánvalóan okkult, hiszen a varázslás lênyeges elem benne, a varázslás pedig az okkultizmus területei közé tartozik, ezt még az okkultisták (vagy egy másik szavukkal: ezotériával foglalkozók) is elismerik. Aki ilyesmivel foglalkozik, az eközben szükségképpen kinyitja a kaput az emögött álló okkult természetfölötti erőknek, amelyek hathatnak az életére.


(Egyébként a Narniában is valóban vannak okkult elemek, de ott ez sokkal rejtettebb és kevésbé egyértelmű. C. S. Lewis, a Narnia írója egy elég ellentmondásos személyiség. Miközben kereszténynek hirdette magát és vallásos műveket írt, tele vallásos bölcselkedésekkel, aközben közeli barátja volt Tolkiennek és mindketten nyitottak voltak szabadkőműves ill. illuminátus elméletek irányába. C.S.Lewis tehát egy olyan ember volt, aki részben az isteni, részben pedig az okkult, sátáni oldalról is merített, és ebből született a Narnia.)

2017. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm 21. az információt.
2017. ápr. 22. 15:21
 23/33 anonim ***** válasza:
#21, mondd hogy trollkodsz. Édes Istenem, ezt nem gondolhatod komolyan!
2017. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Hogy állsz a halálfalókhoz és a főbenjáró átkokhoz? Ezekben van valami démoni.
2017. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Pietrosol ***** válasza:
83%

#21!


Ismersz személyesen olyan embert, akinél működik a capitulatus? Kb a semmitől rettegsz.

2017. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Pietrosol ***** válasza:

#21!


Ismersz személyesen olyan embert, akinél működik a capitulatus? Kb asemmitől rettegsz.

2017. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
24%
Nem trollkodom, nem is rettegek semmitől, amiket pedig leírtam, annak bárki utánanézhet, fog róla anyagot találni a neten, angolul egész biztosan. (#21)
2017. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

"fog róla anyagot találni a neten"

Az arany egyszarvúról is van ott bőven anyag.

2017. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
42%

a tiedre minden bizonnyal


a normális ember tisztában van vele hogy ez egy irodalmi mű

olyan kitalált cselekedetekkel és eseményekkel amivel bármilyen szentírást jellemezhetnénk


ugyan olyan "mesekönyv" mint a biblia, tóra, korán stb

2017. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
Én a HPn nőttem fel mindig azt néztem sőt még most is és teljesen normális vagyok sohasem képzelodtem
2017. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!