Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hisztek Krisztusban?

Miért nem hisztek Krisztusban?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokat szólítom akik nem vallásosak, atisták vagy akik lhagyták a kereszténységet. Miért nem hisztek Krisztusban miért nem hisztek az ő feltámadásában, mennybemenetelében. Miért nem hisztek a Bibliának, mint forrásnak.? Erre lennék kiváncsi. Nekem van egy gondolatom amit közölni is fogok itt ha elolvasok pár választ. KULTURÁLT VÁLASZT VÁROK A HOZZÁSZÓLÓKTÓL!!

2017. ápr. 25. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
10%
Ha lenne Isten, hinnék benne.
2017. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
77%
Mivel nem létezik ugyan megvagyok keresztelve és imádkoztam is hozzá rengeteget kértem a Jóistent hogy segítsen de soha nem láttam még csak kevés esélyét sem annak hogy meghallgatta az imáimat. Mintha verne büntetne amiért megszülettem,hol ott én nem tartom magam rossz embernek mindenkinek csak segítek jót teszek de soha semmit nem kapok vissza az élettől csak elvesz mindent.
2017. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
21%
Tisztelt kérdező és válaszolók egyaránt nektek is közölni szeretném hogy Isten él és Szeret mindenkit szó szerint imád bennünket. Hitbeli Újjászületett hivő vagyok Isten Szent Szellemét meg tapasztaltam a lelkemben ez Mennyei Dicsőség Békesség érzése járja át lelkedet teljesen mindenütt szeretettel teli pozitiv energiaként érezve túl csordult örömként. Ez a Szent Szellem által való tanúbizonyság hogy Isten él.
2017. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem látom akkor nem hiszek benne.
2017. ápr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
19%
Kedves barátom utolsó commentelő az a helyzet hogy Isten felé csak hittel lehet közeledni és Ő még jobban meg nyil mi hozzánk
2017. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem "hiszek" Krisztusban, mert semmi racionális bizonyíték nincs isteni mivoltára. Csupán egy ókori prédikátor volt és alapított egy vallást, ami így már a vallások több tízezres táborának tagja.
2017. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
88%

Nem látom értelmét. Mire lenne jó az? Sose volt képzeletbeli barátom, nincs rá szükségem.


24/F

2017. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
95%
Mert nincsen bizonyíték ami alátámasztaná Isten létezését vagy a Biblia igazságtartalmát.
2017. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan ahogy előttem írták, nincs bizonyíték, a Biblia hitelessége meg számomra egyenértékű a Verses Eddáéval.

Kőbálvánnyá válás, beszélő állatok stb. Ezek mitológiai elemek.

2017. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
95%

Nem Krisztus létében nem hiszek, hanem a csodákban.

Először is, a Bibliából mi az, ami arra mutat, hogy nem emberek által kigondolt, emberek által leírt, emberek által összegyűjtött, és emberek által válogatott írások gyűjteménye?

Szép dolog az, hogy a Bibliában vannak igazolható állítások, de ez miért jelentené, hogy minden igaz, ami le van írva benne? S ez miben különbözik más vallások írásaitól?


Továbbá: Jézus keresztáldozata, s annak üzenete (a hívők szemszögéből) - a kezdetekben - csupán a környéken terjedt el. Mintegy 1500 évet kellett várni arra, hogy az Amerikai kontinensre eljusson például. Biztos, hogy ennek kellene lennie a világ minden tájára vonatkozó kijelentésnek?

Továbbá, ne feledjük, a Föld lakosságának csupán 1/3-a keresztény. Mi a helyzet a 2/3-ával? Még így, mintegy 2000 év után is?


Visszakanyarodva Jézushoz, és a csodákhoz: tudtommal a jézusi csodák számtalan eleme felfedezhető más kultúrák vallásaiban is, pl az indiaiakéban. Szóval, a kérdés adódik: azok a csodák is Istentől származnak? S ha igen, miért nem említődik ott meg Jézus? És miért oly eltérőek azok a vallások? Ha pedig nem, akkor van-e létjogosultsága azoknak az isteneknek, prófétáknak?

2017. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!