Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miaz, hogy "Krisztus imádat"va...

Miaz, hogy "Krisztus imádat"vagy "Krisztus imádók" szerintem minden keresztény az, vagy nem?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 25. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Vannak, akik kereszténynek mondják magukat, de mindeközben mindenáron próbálják lealacsonyítani Krisztus személyét. Például Jehova tanúi állítják, hogy csak egy angyal, tagadják Istenségét, és ennélfogva szerintük nem is járhat neki imádat.
2017. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezenkívül vannak keresztények, akiknek csak abból áll a hitük, hogy hisznek Istenben. Pedig ennél sokkal többről szól. Régebben azt hittem, hogy igazi hithű keresztény vagyok. Később döbbentem rá, hogy lehet én is pokolra jutottam volna azzal a hozzáállással és viselkedéssel.
2017. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Elvileg minden keresztény Krisztus imádó, de gyakorlatban ez nem igaz. Eléggé elterjedt a kultúrkereszténység. Pl. egy ateista is kereszténynek vallhatja magát, ha meg van keresztelve, miközben fogalma sincs, hogy ez mit jelent
2017. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem az a "Krisztus imádók", aki annak vallja magát, inkább az, akinek ez meglátszik az életén: azt teszi, amire Krisztus kéri. Pál apostol arra kérte hittársait: „Legyetek az utánzóimmá, mint ahogy én is utánzója vagyok Krisztusnak” 1Kor 11:1

2017. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Uradat Istenedet imádd, és csak neki szolgálj."


Bár Jézus Isten, mégis az ő emberi alakja. Elsőként nem Jézust, hanem Istent kell imádni. Azzal, hogy őt imádjuk, imádjuk Jézust is és a Szentlelket is. Jézus meg is mondta, hogy az emberfiát szidhatjátok, de aki az Atyát szidja, az biztosan a pokolra jut. tehát az Atya (azaz az Isten) szidása annyira eltávolítja az embert Istentől, hogy mély megbánás nélkül semmiképp sem kerülhet a mennybe. Úgyhogy elsőként Istent kel imádni. Egyes felekezetekben egyre inkább az terjed el, hogy nem Istent, hanem Jézust imádják, és egyre inkább tartják angyalnak, mint az atyának férfi testben. Épp ezért bizonyos vallások bálványimádásba kezdtek, úgy, hogy észre sem vették. Jézus megmondta, hogy legyetek éberek, mert lesznek emberek, akik szavukkal annyira megtévesztenek, de valójában elszakítanak az Atyától, ezzel bezárva a kaput előttünk, hogy Isten országába kerüljünk.

2017. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem ilyen szektás hangzása van.
2017. ápr. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mt.11,27.Mindent nékem adott át az én Atyám, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya; az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.

Mt.28,18.És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.5,22.Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;

Jn.6,37.Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Jn.1,14.És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

1Tim.2,5.Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

Zsid.9,15.És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.

Zsid.12,24.És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.

Jn.14,6.Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Jn.7,37.Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék.

Jn.6,45.Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Jn.6,44.Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn.6,37.Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Jn.6,35.Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

stb. stb. stb.


Ez nem imádat, hanem tény! Jézusban van az Örök élet, a kegyelem, irgalom, megbocsátás és feltámadás. Isten megjelent köztünk testben, kijelentette magát Jézus személyében. Isten lejött hozzánk és közénk. hogy megtudja és megtapasztalja milyen embernek lenni.

Így igazságosak az ítéletei.

2017. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!