Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus Krisztus újból...

Ha Jézus Krisztus újból közöttünk élne megint 40 napot lennétek olyan kedvesek-e hogy ha valakihez el megy szállást kérni éjszakára ti be fogadjátok Őt?

Figyelt kérdés

Egy kicsit beszélgetni vele netalán kérdeznetek-e Tőle Istenről és az Angyalokrol vagy a Mennyei életről ?

Én szívesen befogadnám Őt.

Kérlek szépen benneteket​ normális válaszokat szeretnék.


2017. ápr. 28. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ha egy "bevándorló" azzal csengetne be valakihez, hogy ő Jézus, és adjon neki szállást, biztosan őrültnek néznék, elzavarnák, vagy rendőrt hívnának rá.


(mivel én nem vagyok vallásos, ezért nem kérdeznék tőle semmi angyalos, meg istenes dolgot, mert abban sem hiszek)

2017. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok vallásos, ezért ez így nekem egy maszlag.

Ide aztán idegen nem jönne, akárkinek is mondja magát.

2017. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha láttam, hogy csodát tesz, akkor igen. Vagy, ha megismertem valamennyire. A teljesen idegennel szemben bizalmatlan vagyok.
2017. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

A szívedben kell megszületnie és lakoznia.


Angelus Silesius versek

“Bizony a szíved is kicsi jászol ha lenne,

Újra jönne az Úr s gyermekként megszületne.”

.....

Szülessék bár Krisztus százszor Betlehemben,

Vagy benned, vagy sehol. Élet, s halál ebben!


[link]

2017. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi az,hogy "megint 40 napot"?:)

Nem,valószínűleg nem fogadnék be egy ismeretlen embert.aki azt mondja magáról,ő Jézus Krisztus.

2017. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Mt 17:20

Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.


Valamiért ez az ige ugrott be nekem a kérdésedre.

Tudod az a helyzet, hogy az embereknek manapság nincs hitük, még talán egy keresztény sem hinné el,hogy Jézus áll előtte. bizonyítékokat csodákat várnának el Tőle, és akkor már úgyis mindegy lenne, hogy befogadod vagy sem mert "hitben járunk és nem látásban".

Én falun élek és sokszor járnak túrázók kirándulók el minálunk és bizony sokszor megtörténik,hogy vizet kérnek és mindig be szoktam engedni őket az udvarra, hogy pihenjenek meg. Több mint valószínű, hogy Őt is beengedném. De városon más a helyzet, ott nem hinném,hogy egy idegennel ennyire nyitott lennék.

A válaszom az,hogy nem tudom mit tennék mert bevallom nincs akkora hitem, hogy valakinek csak úgy elhiggyem ha azt mondaná, hogy ő Jézus.

Sajnos ez van...

2017. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


"Ha" - sok probléma van ezzel a felvetéssel. Először is az Úr Jézus Krisztus arámi nyelven beszélt, így valószínű, hogy meg sem értenénk egymást... :-)


De tegyük fel, hogy magyarul beszélne. Az evangéliumok nyomán kialakult kép alapján olyan kisugárzása lenne, hogy nem igazán tudna egyikünk sem nemet mondani neki. Ha felismernénk - természetes, hogy mindent megtennénk amit csak kér, és bőven lenne miről beszélgetnünk, hiszen Ő a Teremtő Isten. Kérdés, hogy Ő szóba állna-e velünk jelenlegi állapotunkban, látna-e bennünk egyáltalán lehetőségeket, mint annak idején a tanítványaiban...


Üdv. Péter

2017. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves Péter! Köszönöm szépen a választ. Hát igen jól gondolod de szerintem valahogy csak meg értenénk egymást
2017. ápr. 28. 14:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem olyan vagyok aki kívülről fújja a Bibliát, de nekem ez jutott eszembe mikor megláttam a kérdést: "Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek." Ehhez képest csalódott vagyok a válaszok nagy részében.
2017. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

Szia


látod mennyire igazak ma is a szavai: „A rókáknak van barlangjuk, és az ég madarainak pihenőhelyük, de az Emberfiának nincs hová lehajtania a fejét.”

2017. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!