Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony Szervezet tevékeny...

Az Őrtorony Szervezet tevékenysége egyenlő a Megváltó Jézus Krisztus áldozatával?

Figyelt kérdés
Ezt csak azért kérdem így ebben a formában mert azt rebesgetik néhányan, hogy csak azok öröklik majd a paradicsomot akik az Őrtoronyhoz tartoznak.

2017. ápr. 27. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán... A Tanúk ezzel a szervezeten keresztüli üdvözüléssel gyakorlatilag az Őrtorony szervezetet állítják Krisztus helyébe.

Nem véletlen nincs az a keresztény felekezet, akik a Tanúkat elismernék keresztényként.

2017. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem egyenlő hanem inkább helyettesítő az Őrtorony?

De miért?

2017. ápr. 27. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Az biztos hogy nem egyenlő, hiszen Krisztust még külön igyekeznek le is alacsonyítani. Tagadják az Istenségét, azt állítják hogy csak egy angyal.


És hogy miért? Hát miért működik minden egyes szekta? Hogy a vezetők nyerészkedjenek a megvezetett, butaságban tartott híveiken.

2017. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Tisztelt kérdező: Szeretném az igazságot​ el mondani hogy amit halottál tőlük az úgy ahogyan van hazugság! Őszintén mondom! Én Református egyházi keresztény vagyok Újjászületett Isten hívő vagyok. De ez csak itt a mi számunkra fontos hogy ki melyik vallás tagja! Istent ezt azonban nem érdekli egyáltalán! Isten a Hit Istene tulajdonképpen természetesen és nem a vallási​ intézményeke! Ateistákat is szeretettel vár hogy meg térjenek Ő hozzá! Pusztán hogy akarsz e egyáltalán élni továbbra is vagy nem! Ennyi a lényeg! Isten nem személyvalogato neki az őszinte szívvel való hit számít legyen az ember bármilyen vallású nem számít az Ateistákat is Szeretettel várja hogy mikor fogadják be életükbe Hittel Jézust és örök életünk lesz. Ennyi, a lényeg! Remélem hogy tudtam segíteni.
2017. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Jézus az Atyáról tett tanúságot és bizonyságot, egyben magáról is, mint az Atya kijelentése, megtestesülése, testet öltése. Ezért Jézus a testben megjelent Krisztus. Ha valaki az atya Istent és az Ő igazságát keresi az Jézushoz megy, mert Ő a közbenjáró ember és Isten között.


A Jehova tanúi tagadják Jézus Isteni, azaz Krisztusi mivoltát. Nem vallják és nem fogadják el Jézust testben megjelent Krisztusnak, azaz, testben megjelent Istennek. Innentől kezdve nincs miről beszélni. Pedig az egész evangélium lényege ez. Isten megjelent köztünk testben, hogy meghaljon értünk, hogy ítélete igazságos legyen és üdvössége legyen az embernek.


Jézus azt mondta: Én és az Atya egy vagyunk. Nekem adatott minden hatalom, így a bűnök bocsánata is.


Jehova tanúi mindenben ellent mondanak és mindent kifacsarnak, félremagyaráznak ami a szentírásban van. Még Jézus szavait is.


Az Őrtorony tevékenysége semmiben sem hasonlít az Úr Jézus áldozatával.

2017. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Valamit nagyon félreértettél. Ha tényleg az igazság érdekel a válaszodra, itt elolvashatod:


[link]

[link]

[link]

2017. ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintük egyenlő.


Van egy cikk, amiben bizony benne van, még ha nem is ezekkel a szavakkal, a témája, hogy milyen is az igaz imádat és kitérnek arra, hogy csak náluk található meg. Ocsmány egy népség írta, tele gonosszal.

2017. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 követ62 ***** válasza:
44%

NEM! Jézus soha nem képviselt volna hamisságot. A Biblia azt mondja. "Aki győz örökségül nyer mindent." Jelenések.21

Nem azt mondja csak ez, vagy csak az. Hanem AKI GYŐZ. Ennyi.

2017. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedevs "6"-os!


Kár, hogy saját szavaiddal, saját személyes meggyőződéseddel nem tudsz megválaszolni, csak azt fújod, amit te magad sem értesz igazán.


A lényeg, hogy Isten testé lett Jézus személyében. A Jehova tanúi nem fogadják el Jézust a testben megjelent Istennek (Testben megjelent Krisztusnak) akkor miről beszélünk! Hogyan lehet a jehova tanúi munkássága egyenrangú Jézus Krisztus áldozatával?


Az örök élet és a feltámadás Jézus Krisztusban van és nem a Jehova tanúi tanításaiban!


Gondolkozzatok értelmesen!!!


Mikortól létezik a jehova tanúi vallási felekezet és annak tanításai??? Az 1800-as évek végétől, amikor kitalálták és megalapították azt!!!


De ha ez lenne az igazság, akkor mi van a korai keresztényekkel pl az első századból, ők nem üdvözültek és nem ismerték az élő Istent és az Ő igazságát csak a napjaink Jehova tanúi??? Ekkora butaságnak és hazugságnak, hogy lehet bedőlni, nem is értem.

2017. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!