Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Őszintén szólva szerintem̴...

Őszintén szólva szerintem​ Istennek a Teremtő Atyánk a valódi neve a következő és pedig a Vagyok! Egyetértettek ebben velem?

Figyelt kérdés
Református keresztyén Újjászületett Isten hívő vagyok! Ezért gondolom ezt mert ez tűnik valódinak számomra! Ahogyan ezt ki jelentette az O szövetségben! Mert ahogyan​ már mások is említették azt hogy az Isten kifejezés ez csak egy rangot jelent egy pozíciót és nem a valódi nevét! Csupán azért kérdezem mert szeretném tudni hogy tényleg így van-e. Mert azt hiszem hogy igen! De ha tévednek ezzel kapcsolatban nyugodtan szóljatok!
2017. ápr. 29. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Fordítástól függ, például itt így van:

14Isten erre azt mondta Mózesnek: »Én vagyok az, ‘Aki vagyok’.« Aztán azt mondta: »Ezt mondd Izrael fiainak: Az ‘Aki van’ küldött engem hozzátok!«


Eredeti nyelven JHWH. De hívják Őt sok néven, Éli, Elohím, tetragrammaton alapján Jahve (amit Adonájnak is ejtenek). Ezen felül még sok nevet találhatsz, érdemes olvasgani ezekről.

2017. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szp72 ***** válasza:

@ Református keresztyén Újjászületett Isten hívő vagyok!


Ha választanál mondjuk egy "újjászületett református" felhasználó nevet, amely automatikusan megjelenik, akkor nem kéne ezt újból és újból megírnod.


@ Őszintén szólva szerintem Istennek a Teremtő Atyánk a valódi neve a következő és pedig a Vagyok!


A Jahve a létige régies alakjának egyesszám harmadik személyű alakja, tehát azt jelenti, hogy: aki Van, a Létező. De amikor Isten bemutatkozott akkor valóban az egyesszám első személyű alakot is használta: Ehje, vagyis: Vagyok, Létezem.


"Mózes ezt mondta Istennek: „Ha megérkezem Izrael fiaihoz és így szólok hozzájuk: Atyáitok Istene küldött, akkor majd megkérdezik: Mi a neve? – mit feleljek erre?” Isten ezt válaszolta: „Én vagyok (ehje), aki vagyok (Ehje).” Azután folytatta: „Így beszélj Izrael fiaihoz: A Vagyok (Ehje) küldött engem hozzátok.” Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: „Aki Van (Jahve), atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre." (2Móz 3,13-15)


@ Mert ahogyan már mások is említették azt hogy az Isten kifejezés ez csak egy rangot jelent egy pozíciót és nem a valódi nevét! Csupán azért kérdezem mert szeretném tudni hogy tényleg így van-e. Mert azt hiszem hogy igen! De ha tévednek ezzel kapcsolatban nyugodtan szóljatok!


Fel nem fogom ésszel, hogy a Jahve, vagyis a Létező, mint név, mitől másabb vagy alkalmasabb név, mint az Isten? Az Isten nem név csak egy rang mondják, ami persze totál hülyeség, mert bármi névvé válhat, ha egyszer névként használják, legyen az rang (Isten) vagy egy tulajdonság (Létező).

2017. ápr. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy az Atyaisten valóban a Vagyok, hiszen egytermészetű a Fiúval, ráadásul Övé az elsőség, de Mózes nem az Atyával találkozott, hanem a Fiúval, vagyis Ő mutatkozott be Jahveként, Ábrahámnak is Ő jelent meg, és a Sion hegye is Tőle füstölgött. Az Ószövetség igazából ki sem jelentette az Atyát, csak érintőlegesen kaptak egyesek egyfajta homályos látást arról, hogy nem egy személyről van szó, hanem többről, pl. Zst 110,1. Nem véletlenül mondja Jézus az imájában, hogy "nevedet megjelentettem" (Jn 17,5). Én úgy gondolom, hogy kétséges, hogy az Atya személyesen valaha is elhagyta volna a Mennyet, és itt járt volna a Földön. Az Ószövetség Istene nem más, mint a Messiás, a megtestesülés előtti Krisztus. A zsidók nem is értik Isten hármas voltát, noha az Ószövetségben is benne van burkoltan. De Isten természetét az Újszövetség fedi fel, amiből kiderül, hogy az Atya, a Fiú és a Szent Szellem egy, de nem azonos. Persze ez felvet bizonyos szemantikai kérdéseket: mi a különbség az egység és az azonosság között?
2017. ápr. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Saját kérdéseimet úgy írom ahogy szeretném! Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 30. 05:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a "vagyok" nem igazán a neve Istennek. Isten az abszolút lét, Ő a változatlan, örök jelen. Ő a van, a lét, a "létige". Magát nyilván ragozva jellemzi: vagyok. Tehát nem a neve, inkább a jellemzője.

Tessék egy kis olvasnivaló:)

[link]

2017. ápr. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs neve és a vallás sem tesz róla említés. Isten, Elóhim és JHWH nem egy név, hanem egy státusz, mint a felhasználóm jelentése. Ha meg akarod tudni a nevét költözz a Mennyországba. Sajnos engem kitiltottak onnét. 😏
2017. ápr. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha Károli fordítású Bibliád van, a 83. Zsoltár 19. versében benne van Isten neve: Jehova (Legalábbis régebben benne volt...)
2017. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Isten nevével kapcsolatban(hogy ismerjük vagy sem), nincsen jelentősége annak, hogy milyen valláshoz tartozunk. De ahhoz, hogy megértsük azt, amit Isten Mózesnek mondott, érdemes megvizsgálni az esemény történelmi hátterét.

A 2Mózes 3:13–16-ot és 6:3-at gyakran félreértelmezik, mintha Jehova nevéről először Mózes kapott volna kinyilatkoztatást valamikor az Egyiptomból való kivonulás előtt. Való igaz, hogy Mózes megkérdezte: „Ha most elmegyek Izrael fiaihoz, és azt mondom nekik: »Ősatyáitok Istene küldött hozzátok«, és ők erre megkérdezik tőlem: »Mi a neve?«, akkor mit mondjak nekik?” Ez azonban nem jelenti azt, hogy ő vagy az izraeliták nem ismerték volna Jehova nevét. Mózes anyjának, Jokébednek már a neve is feltehetően azt jelenti, hogy ’Jehova dicsőség’ (2Móz 6:20). Mózes kérdése valószínűleg azzal a helyzettel függött össze, amelyben Izrael fiai voltak. Több évtizede sínylődtek már a kegyetlen rabszolgaságban, és semmi jele nem volt a szabadulásnak. Minden bizonnyal kétkedés és csüggedtség mételyezte soraikat; nemigen hittek már Isten erejében, sem abban, hogy Ő meg akarná szabadítani őket. (Ezenkívül figyeld meg az Ez 20:7, 8-at.) Ezért ha Mózes csak annyit mond, hogy ő az „Isten” (ʼEló·hímʹ) vagy a „legfőbb Úr” (ʼAdhó·nájʹ) nevében jött, az talán nem sokat jelentett volna a szenvedő izraelitáknak. Tudták, hogy az egyiptomiaknak is megvannak a maguk istenei és urai, és kétségkívül hallották, amint azzal gúnyolódnak, hogy az ő isteneik nagyobbak az izraeliták Istenénél.

2017. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!