Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten néma? Miért?

Isten néma? Miért?

Figyelt kérdés
Ha Isten képes volt mindezt megteremteni, vagy ha mindeható, vagy ha egyáltalán isten, vagy Atya, miért nem képes hozzám szólni emberi nyelven, ha megkérem?

2017. febr. 22. 00:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Miért ne lenne képes? A kérdés az, hogy te képes vagy-e meghallani, vagy megismerni a hangját? Vagy alkalmas vagy-e annak befogadására, amit közölni akar? Hozzám például sokszor beszél, van, hogy a Biblián keresztül, van, hogy egy belső hangon keresztül, és van, hogy másokon keresztül.


Üdv. Péter

2017. febr. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%

Nem, nem néma.


Valamikor közvetlen is szólt emberekhez, mint Mózeshez, és más szolgáihoz.

Sőt a fia Jézus keresztelkedésekor is hallatta a hangját:


(Máté 3:17) 17 Íme, hang is hallatszott az egekből, amely így szólt: „Ez az én szeretett Fiam, akit helyeslek.”

(2Péter 1:17, 18) . . .az Atyától, midőn ilyen szavak hangzottak hozzá a fenséges dicsőség által: „Ez az én szeretett fiam, akit én helyeslek.” 18 Igen, ezeket a szavakat hallottuk az égből hangzani, mikor vele voltunk a szent hegyen.


Most nem vagyunk méltóak arra, hogy közvetlen beszélgessen az emberekkel ilyen módon.

2017. febr. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%
Nem néma, sokan halljuk. Aki pedig nem, az teóriát gyárt arra, hogy miért nem.
2017. febr. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

"miért nem képes hozzám szólni"

Hát ezt honnan veszed?

Mivel mindenható, bármit, bármikor meg tud tenni.

Ha érdemes...

Mit tettél eddigi életedben, hogy Isten téged megszólítson, veled szóba álljon?

Útmutatása kellőképp leírott, miről beszélgessen veled?

2017. febr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Mert valószínűleg nem figyelsz eléggé befelé.

Volt már intuíciód? Megérezted,hogy ezt vagy azt most ne tedd,ne mondd ki,vagy legyél óvatos x emberrel,támadtak már nagyszerű ötleteid,amikről érezted,hogy igen,ez te vagy(függetlenül bármilyen vallástól,szent könyvtől)?

Ne ilyen a belső hang.

Bölcs,jó érzéssel tölt el,nem erőszakos,nem ítél meg,inkább hív,tanácsol,közöl.

Érzed,hogy máshonnan jön,mint a külső világtól,az elméd folyamatos zakatolásától.

2017. febr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%
nem létező dolgok nem beszélnek...
2017. febr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 KZitus ***** válasza:
50%

Szia


Már feljebb megválaszolták neked, miért nem gondolhatjuk azt, hogy Isten néma. Talán még annyit, hogy azért íratta le emberekkel és nem angyalokkal a Bibliában a "beszédét", hogy emberi nyelven, hangon beszéljen hozzánk.

Hidd el, az angyalok szívesen megtették volna ezt az emberek helyett. De Isten annyira szeret minket, embereket, hogy még ebben is tekintettel volt az érzéseinkre és képességeinkre :-)

2017. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy Jézus hajlandó volt bármely bűnöst megszólítani emberi nyelven. Isten, a mindenható erre nem képes.


De tegyük fel, hogy képes vagyok teremteni, és teremtek is értelmes lényeket, akik nem kérték hogy teremtsem meg őket, hiszen addig nem is léteztek. Én pedig egy olyan bolygón helyezem el őket, ahol az élőlények csakis úgy tudnak életben maradni, hogy megölik és megeszik egymást. Namost az én értelmes lényeim ott küszködnek az életben maradásért, én pedig sejtelmes intuíciókat küldözgetek nekik, amit vagy meghallanak, felfognak, vagy nem, holott képes lennék beszélni hozzájuk az ő nyelvükön, és erre kérlelnek is. Azt is elintézem, hogy a teremtményeim, bárhogy is küszködnek, egy idő után biztosan meghaljanak.


Hát.. Személy szerint én elég aljas alaknak érezném magam, ha ilyet tennék.

2017. febr. 22. 09:16
 9/24 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"...Ami szemmel nem látható, mi a szemet is meglátja,

tudd, ez a Brahman, és nem a népek imádottja. Ami füllel nem hallható, mi a fület is meghallja,

tudd, ez a Brahman, és nem a népek imádottja...."

2017. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Ha Isten képes volt mindezt megteremteni, vagy ha mindeható, vagy ha egyáltalán isten, vagy Atya, miért nem képes hozzám szólni emberi nyelven, ha megkérem?"


Mert Isten a szövetségén keresztül teljesíti, amit vállal. ebben nem vállalja, hogy beszélget. Most Újszövetség van, előtte Ószövetség. Ott minden le van írva, mint egy szerződésben

2017. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!