Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet a valódi kerestén...

Mi a helyzet a valódi kerestényüldözéssel?

Figyelt kérdés

Az adventista egyház és jehova tanúi egyöntetűen azt állítják, hogy a katolikus egyház az ördögtől való (tucatnyi írás támadja a katolikus egyházat) és önmagukról állítják, hogy ők vannak üldözve, miközben tucatnyi kopt keresztényt mészárolnak le mai napig Jézus neve miatt. Márpedig ők katolikus illetve ortodox részhez tartoznak és mégis ők töltik be a próféciát (az Úr legyen velük).

Nemszokták ezt a fajta felsőbbrendű látásmódot átgondolni, hogy talán mégsem náluk van egyedül az igazság?


2017. ápr. 20. 15:29
1 2 3
 1/28 KZitus ***** válasza:
21%

Szia


Hogy kinél van az igazság, azt talán Istenre kellene hagyni, had ítélje meg Ő.

A "keresztényüldözés" a 1Mózes 3:15 szerint Ábel óta folyik.

2017. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Az van, sajnos. Ezt olvasd el:

[link]

2017. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez új,adventistáktól sosem hallottam,hogy csak náluk az igazság,vagy,hogy a katolikus egyház ördögtől való lenne...beszéltem nem egy adventistával (szoktak jönni a mi gyülekezetünkbe filmezni) és nem felekezetközpontúak,nem határoznak meg egyházat,ami üdvözít,aztán lehet,hogy személyfüggő,és van,aki igen.

Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszoltam,csak meglepődtem ezen :)

2017. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy igy van, kedves hármas.
2017. ápr. 20. 16:13
 5/28 A kérdező kommentje:
Tehát a tanúk egyáltalán nem gondolják újra a gyűlölet-tanításukat.
2017. ápr. 20. 16:15
 6/28 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos már ezen a fórumon is többször olvastam adventistáktól ezt a vélekedést.
2017. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

nem tudom, nem ismerem annyira a JT-ket, de én pl KZitus-tól nem láttam gyűlölködést itt, szeretettel szól...

Azt azért tudjad, kérdező, hogy a koncentrációs táborokba őket is vitték, tehát még ha nem is hangoztatják úton-útfélen, üldözték őket bizony. Ma meg az lenne a cél, elfogadni egymást, ki ilyen, ki olyan, mindegy.

2017. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem erről az egy hozzászólásáról van szó, hanem a tanításról, amit képvisel.
2017. ápr. 20. 17:00
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

Azt,hogy ki Krisztus,és ki Sátán követője,bárki felismerheti.


Aki sátáni módszerekkel uralkodik(vagyis erőszakkal,fondorlatos megtévesztéssel,Isten törvényével ellentétesen)az nem lehet Krisztus követője,csak ellensége.


Ha ismered a keresztes háborúk,az inkvizíció,ellenreformáció,kiátkozások,uralkodók megalázásai történetét,nem lehet kérdés,hogy a RKE Krisztus,vagy a Sátán követője.


Ha valaki hamis amerikai fizetőeszközt akar gyártani,nem fog "99 Bollár"-osokat nyomtatni,hanem "100 Dollár"-osokat.Így Sátán hamisítványa is kísértetiesen hasonlít az igazira.

2017. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Egyenlőre a katolikus egyháztól sokkal többször látom, hogy akár az abortusz ellen van, vagy épp iskolákat, kórházakat, idős otthonokaz vagy bármi mást, ami a szegényeket és elesetteket szolgálja, mint pl az adventista egyháztól. Nem is. Tőlük semmit sem látok. Ahogy jehova tanúitól sem.


Nem vagyok és nem leszek soha katolikus. De az, amit állít ez a két szekta, az botrányos. Undorító. És az, aki ezt elhiszi, az nem ismeri Istent és a közelében sem jár a megtérésnek sem.

2017. ápr. 20. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!