Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak miért kellett kínhalá...

Jézusnak miért kellett kínhalált szenvednie, nem lett volna elég ha csak egyszerűen eléldegél békésen úgy 100 évet és utána meghal és eltörli a halált és mindenkit felszabadít?

Figyelt kérdés
Miért volt szükséges a kereszt?

2017. máj. 1. 21:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
16%

A Kereszténység nem a kereszt szóból ered, hanem a Krisztus szóból.

ezért a kivégző eszköz nem jelent semmit ennek fényében.


"békésen élni"

(Lukács 4:43) . . .„Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”



Isten ismeri az emberi természetet, és tudta, hogy ez be fog következni, nem véletlen jövendölték meg az írások, hogy milyen halállal fog Jézus meghalni, hiszen ez is bizonyítéka a Biblia Isteni ihletésének, valamint annak, hogy a Teremtő nem mond olyat ami ne történne meg.


Lehetett volna, de azért jött hogy az embereket akik eltértek a helyes imádattól, vissza terelje az eredeti mederbe, és ez nem volt kellemes azoknak akik vezetői voltak a hazugságnak.Ahogy olvashatod a verset, nem a semmit tevésért jött, hanem az Atyja imádatának helyre állításáért, a nevének megszenteléséért, amit az imáiba bele is foglalt.

Ez a tette felbőszítette Isten ellenségeit, mert tudták, hogy lelepleződik a hamisságuk.

2017. máj. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A lényeg épp azon van, hogy mi mind bűnösök vagyunk és emiatt halunk meg. De Jézusnak, aki bűntelen volt, soha nem kellett volna meghalnia. Ha nem hal erőszakos halált, a mai napig itt élne közöttünk. Azért van Jézus halálának áldozati értéke, mert nem a bűneiért lefizetett ár volt a halála. Ezért tudta halála áldozati értékét bemutatni az Atyánál mindazokért, akik hisznek ebben a váltságáldozatban.
2017. máj. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Mert ez volt a paktumban.
2017. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
54%

"A lényeg épp azon van, hogy mi mind bűnösök vagyunk és emiatt halunk meg."


A lényeg épp azon van,hogy az egyház kitalálta a tömegeknek,hogy bűnös,rossz emberek.Ha ezt gondolod magadról,akkor könnyen irányítható vagy általuk,mert nem mersz ellentmondani a tanaiknak.Ha tagadod is,akkor is az az igazság,hogy meg vagy félemlítve.Hiszen ha megcáfolod amit mondanak,akkor egyenesen "Istennek" mondasz ellent...Ami azonban csak egy szép,manipulatív hazugság.Az a bajuk,hogy nem őket szolgálod.

Kihasználják az emberi bizonytalanságot,félelmeket,erre a legjobb eszköz a halál...Valamilyen szinten mindenki fél tőle.Totál biztosra senki sem tudja,mi van utána,hiszen az ismeretlen,pont ezért ismeretlen.Ezért kitalálták,hogy Jézus kereszthalála megszabadít a bűneidtől,csak mondj igent rá,és a mennybe jutsz halálod után.

Innentől kialakul a vallástól,Bibliától való függőség:

Kitalálnak neked egy problémát(bűnös vagy)és kitalálják mellé a megoldást is(Jézus tud csak megszabadítani)

Ha megfigyeled,ironikus módon,a vallás pont az olyan emberektől akar megszabadulni,mint Jézus.Akiket nem lehet rángatni madzagon,és még ki is merik nyitni a szájukat a nyilvánosság előtt.Hiszen az akkori egyház is ezért ítélte el őt:Ha nem hajol meg előttük,akkor Istenkáromló.


Tehát Jézus nem váltott meg senkit a halálával,egyszerűen megölték,mert útban volt nekik.Senki sem tudja megváltani a másik embert,ez logikátlan dolog.Ha én vagyok beteg,nem a szomszédnak kell bevennie a gyógyszert helyettem.Nekem kell elmennem az orvoshoz,kiváltani,bevenni,pihenni.Tehát én dolgozom magamon,hogy meggyógyuljak.

Jézus földi létének az ehhez való útmutatás,a szeretet,a remény,hit,béke átadása volt az értelme.

2017. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
40%

Kedves előző! Jakab írja:

"Mindannyian sokszor vétkezünk. Aki viszont a beszédében nem vétkezik, az már tökéletes! Hiszen, ha a beszédén tud uralkodni, akkor az egész lényét is uralma alatt tartja."

Te gondolom, bűn nélküli vagy és soha nem mondtál olyat, amit később megbántál...

2017. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
52%

De, elég lett volna úgy is. Jézus akár egy csepp vére által is meg tudta volna váltani az emberiséget.

Viszont ő meg akarta mutatni, hogy milyen közel van hozzánk. Ő maga akart részt venni az emberi élet minden szenvedésében, és azért választotta ezt az utat. Nem lenne a szenvedésnek értelme, ha az Isten nem választotta volna. Nekünk mutatott ezzel irányt.

2017. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat most már nagyjából értem még akkor is ha nem igazán egyeznek némely vélemények. :)


Egyedül living witness válaszolóhoz szeretnék szólni pár szót.


Kedves living witnes;


"A Kereszténység nem a kereszt szóból ered, hanem a Krisztus szóból.

ezért a kivégző eszköz nem jelent semmit ennek fényében."


A kérdés nem erről szólt, de ha már megemlítetted én csak azt tudom mondani szerény ismereteimből,hogy bizony a kereszt nagy szerepet játszik a kereszténység kialakulásában.

Persze azt tudom,hogy a "keresztény" szó nem a keresztből ered hanem a "Krisztusi vagy Krisztus követő" szavakból született meg.

Nem tudom tehát,hogy miért tetted szóvá ezt, vagy miért idegenkedsz ennyire a kereszttől, de azt tudom, hogy tévedésben vagy. Sajnálom!

A többivel egyetértek.

2017. máj. 2. 17:53
 18/31 KZitus ***** válasza:

Szia


Jézus Krisztus által válik lehetővé az emberi bűnök teljes elfedezése. Őbenne teljesedett be mindaz, amit a mózesi törvényben szereplő előképek jelképeztek, ugyanis őrá mutattak előre a különböző állatáldozatok. Bűntelen, tökéletes emberként Jézus volt a bűnért való felajánlás Ádám összes leszármazottjáért, akiket végül ez az áldozat fog megszabadítani az öröklött bűntől és a haláltól. Krisztus „e g y áldozatot ajánlott fel a bűnökért mindenkorra” (Héb 10:12), és kétségtelenül ő „az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét” (ezek fontosak: Ján 1:29, 36; 1Kor 5:7; Jel 5:12; 13:8; és az Ézs 53:7). Vér kiontása nélkül nincsen megbocsátás a Héb 9:22 szerint, és a Szentírás arról biztosítja azokat a keresztényeket, akik a világosságban járnak, hogy ’Jézusnak, Isten Fiának a vére megtisztítja őket minden bűntől’ ezek is fonosak: 1Ján 1:7; Héb 9:13, 14; Jel 1:5).


Ez a halálának a lényege. Ha nem hal meg, még mindig nem lenne jövőnk....

2017. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Ezt olvastam.

Jézus szájából a következő hangzik el:

„ Ha valaki hozzám jön, de nem gyűlöli meg apját, anyját, feleségét, gyermekeit, testvéreit, sőt még a saját lelkét is, nem lehet az én tanítványom. ”

Ennek a mondatnak a felületes olvasata alapján azt hihetnénk, hogy az embernek meg kell gyűlölnie a saját családját, sőt saját magát is ahhoz, hogy keresztény lehessen.

Mindazonáltal bármely keresztény, akit szembesítenek e szöveg szó szerinti olvasatával, azonnal védekezni fog és azt állítja majd, hogy ez a mondat egyáltalán nem ezt jelenti.

Például a héber Bibliában a Zsoltárok könyve 22:17. helyes fordításban így hangzik: „ Körülvették kezemet és lábamat, akár egy oroszlán ”

Amikor azonban ezt a sort szövegkörnyezetéből kiragadva olvassák és ráadásul félrefordítják: „ átlyukasztották kezemet, lábamat”, ahogyan ez sok keresztény Bibliában megjelenik , a passzus készakarva Jézust juttatja az olvasó eszébe. Ez a példa csupán egyet mutat be a számos bibliai vers közül, amelyeket sokak kicsavarnak és félrefordítanak, hogy segítsék őket céljaik elérésében. Amikor A zsidókhoz írt levél

10:5., azt állítja, hogy Isten kiváltotta az állatáldozatokat a Messiás halálával, és ezt egy zsoltárokból idézett verssel támasztja alá: „ Áldozatot és ajándékot nem akartál, de testet alkottál nekem.”

Holott az eredeti szövegben ez áll: „ Te nem kívánsz véres vagy ételáldozatot, de megnyitottad fülem a hallásra. Égőáldozatot és vétekáldozatot nem kívánsz."

A hatékony misszionárius vesz egy angolra fordított pontatlan görög fordítást, és az eredeti héberre egy pillantást sem vet.

A keresztény Biblia[14] a

Jesájá 59:20-at idézi a következőképpen: „Eljön Sionból a Megváltó;

eltávolítja a hitetlenséget Jákób házából”, imigyen igyekezve szentírási alátámasztást biztosítani annak a keresztény hiedelemnek, hogy a Messiás el fogja venni a bűneinket. Az eredeti héber szöveg gondosabb megvizsgálása azonban komoly dilemmát vet fel. A

Jesájá 59:20. ugyanis az előbbinek épp az ellenkezőjét tartalmazza: „ De eljön Cionhoz a Megváltó, Jákób megtérő bűnöseihez! – így szól az Örökkévaló.” A Messiásnak nem az a feladata, hogy elvegye a bűneinket; éppen ellenkezőleg, a Messiás majd csak akkor jön el, ha mi magunk felhagyunk a bűnös cselekedetekkel! Az is nagyon érdekes, hogy sok Újszövetségben ez a prófécia a Jesájá szövegrészben pontos, a rómaiakhoz írt levél vonatkozó részében pedig pontatlan fordításban szerepel.

A „Szűz”

Hogy megkísérelje bebizonyítani a „szűzi fogantatás” koncepcióját, a

Máté 1:22 – 23. ezt állítja: „ Mindez pedig azért történt, hogy beteljesedjék, amit az Úr mondott a próféta által: „Íme, a szűz fogan méhében, fiút szül, akit Immánuelnek neveznek” – ami azt jelenti: Velünk az Isten. ” Máté evangéliuma nyilvánvalóan annak a próféciának a beteljesedése, amelyet a

Jesájá 7:14. örökít meg.

Ez ténylegesen így hangzik: „ Íme a fiatal nő teherben van, és fiút fog szülni, és Immánuélnak nevezi el. ”

A Máté idézetében számos pontatlanság található:

1) Az a héber szó, hogy „ álmá”, fiatal nőt jelent, nem pedig szüzet.

2) A versben ez áll: „ há’álmá ”, „a fiatal nő”, nem pedig egy fiatal nő, ezzel egy bizonyos nőt határozva meg közelebbről, akit Jesájá ismert; és

3) A versben ez áll: „ és Immánuélnak nevezi el [ő, a fiatal nő] ”, nem pedig az, hogy „akit Immánuelnek neveznek. ”

4) Ha elolvassuk Jesájá könyvének egész hetedik fejezetét, ahonnan ez a vers is származik, nyilvánvalóvá válik, hogy a keresztények ezt a szövegrészt a maga eredeti szövegkörnyezetéből kiragadva kezelték...

2017. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Te gondolom, bűn nélküli vagy és soha nem mondtál olyat, amit később megbántál..."


Egy szóval sem mondtam,hogy tökéletes vagyok.

Mi a kérdésed?

2017. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!