Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki megtér, utána...

Ha valaki megtér, utána kevésbé fél a haláltól?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg jobban?
2017. jan. 25. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha valaki meg ért, nyilván való, hogy kevésbé fog félni a haláltól. Miért is? Azért, mert realizálni, és hisz a feltámadást, és az örök életet. Egyértelmű, hogy a halál lehet, amolyan "kényelmesebb" a fotelban ülve, végelgyengülésben elaludni, meg lehet kínok közötti, még a legnagyobb hittel rendelkező ember sem, szeretné, ha lassú, és kínok közötti halált halljon. Tehát érthető, hogy nem konkrétan a haláltól félnek az emberek, hanem a szenvedéstől hittől függetlenül.
2017. jan. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, kevésbé fél a feltámadás reménységében élve. Sokkal inkább a szeretteit félti, hogy nélküle hogyan boldogulnak majd.


Üdv. Péter

2017. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen.


A Biblia igazsága, szabaddá teszi az embereket a haláltól való félelemtől is, ahogy Jézus is mondta.

És sok olyan hiedelemtől, amiket emberek kreáltak, és félelmet keltő.

(János 8:31, 32) . . ., 32 és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket.”

2017. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Éppen annyi oka van félni meg nem félni, mint a "megtérés" előtt. Ettől függetlenül lehet, hogy van akit ez megnyugtat. Csak értelmetlen.
2017. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg senki se említi meg a 1 János 4,18-at:

A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.


Nem a megtérés űzi ki a félelmet (bármilyen nemű is legyen az a félelem), hanem a szeretet. Szeretetben pedig lehet részünk nyilván megtérés alkalmával is, de a fő kiváltó ok nem maga a cselekedet, hogy most megtértünk-e, vagy bármi másba is vágtuk volna a fejszénket.


A szeretet egy olyan dolog, ami magától jön (ha úgy jobban tetszik, Istentől) és akkor is csak abban az esetben, ha nyitottak vagyunk, előítéletek nélkül.

2017. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

most félsz a haláltól? ez miben nyilvánul meg?


ha megtérsz választhatsz, ha nem dobsz be elég aprót a perselybe, ha nem úgy tüsszentesz ahogy az istenednek tetszik akkor mehetsz a pokolra ahol ördögök döfködnek a lángokba non-stop miközben újra és újra megfőznek amíg a világ csak világ


most félsz a haláltól? ez miben nyilvánul meg?

2017. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy nekem hogy kéne vagy nem kéne éreznem mások szerint, hanem arra, hogy milyen hatással van a megtérés általában az emberekre. Érted, másokra. Mivel a saját fejembe belelátok, másokéba meg nem. Nem is értem, hogy lehet egy kérdést ennyire félreérteni, mikor világos, hogy mire vonatkozik a kiírásom. Mások tapasztalatai érdekelnek. A sajátommal tisztában vagyok, érted, nem ezt óhajtom megvitatni. Ha egyszer majd ilyen igényeim lesznek, majd arról írok ki kérdést.
2017. jan. 25. 18:11
 8/11 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi a válaszokat!
2017. jan. 25. 18:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy normális esetben egyértelműen megszűnhet, illetve kisebb lesz, vagy méginkább átalakul az ember halálfélelme, viszonyulása a halálhoz. Ahogy valaki írta is, pl. az a gondolat kerül bizonyos értelemben inkább negatív fénytörésbe és előtérbe, a saját én létezésének esetleges megszűnésével szemben, hogy mi lesz az ittmaradottakkal; hogyan fognak majd boldogulni; pl. megmaradnak e a hitben. Az elmúlás miatti félelem sokkal inkább perifériára kerül és azt felváltja a reménykedés, az Isten szavába vetett bizalom. Én például hipohonder voltam, aminek éppen egy viszonylag permanens jellegű haláltól való félelem volt az oka, mielőtt találkoztam Istennel.
2017. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen,ez személyes tapasztalatom.


Édesanyám megtért asszony volt.Halála előtt,mintegy 45 perccel hívtam fel,egy belső kényszerre,Kaliforniából.

Felnyitott hasfalát nem varrták vissza,hanem felébresztették az altatásból,hogy köszönjön el a családunktól,mert nincs remény az áttétes rákot túlélni.


Hangjában az az izgalom volt,amikor egy nagy utazásra készül valaki,s előtte elrendezi legfontosabb dolgait.

Maximálisan félelem nélküli volt.Szinte boldog volt,hogy halála utáni eszmélése(feltámadása) első pillanatában, találkozhat Megváltónkkal.

2017. jan. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!