Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanuihoz egy kerdes?

Jehova tanuihoz egy kerdes?

Figyelt kérdés

Kaptam egy konyvet : Tartsatok meg magatokat Isten szereteteben a cime.van benne egy resz,ahol ezt irja , : jehova azokhoz kozeledik akik biznak benne,es teljes mertekben bele vetik hituket. Hoz itt egy peldat Abrahamrol ,akit arra kert,aldozza fel a fiat. O pedig felajanlotta Izsakot. Igy hat mivel engedelmes volt ,Jehova baratjakent utalt ra.

Jehova szereti azokat akik keszek az iranta valo lojalitasukat minden mas ele helyezni.


ez ugy elgondolkodtatott. Es erdekelne,ha nektek kene "felajanlani" a fiatokat,megtennetek ?


2017. máj. 2. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen, szokak feláldozni gyereket a jehova szó oltárán, lásd a vértanszfúzió elvetését. Akkor is halnia kéne a gyereknek, ha lenne lehetőség a megmentésére. Igen, van halálos áldozata annak, hogy az őrtorony náci szervezet ezt a szabályt kitalálta abból az igéből, hogy ne egyenek vért.
2017. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1, a verrol is ir a konyv,epp most olvastam el
2017. máj. 2. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Jehova egyszer tett ilyet.


és igen, ha a Bibliát elolvasod láthatod, mind a régi mind a keresztény korban élőknek ilyen szellemet kell kimutatniuk Isten felé.

De a Teremtő nem kér olyat amit nem lehet betartani.


Csak akkor Lojális, hűséges valakihez, aki Hozzá is lojális vagy is hűséges.


(Zsoltárok 18:25) 25 A lojálishoz lojális vagy, A feddhetetlen, életerős emberrel feddhetetlenül bánsz;


(2Mózes 20:5) . . .mert én, Jehova, a te Istened olyan Isten vagyok, aki kizárólagos odaadást vár el, . . .

(5Mózes 4:24) 24 Mert Jehova, a te Istened emésztő tűz, olyan Isten, aki kizárólagos odaadást vár el.

(Máté 4:10) . . .Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”

2017. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszi :)


De engem az erdekelne,hogy te vagy akarki aki tanu,megtenne vagy sem?

2017. máj. 2. 16:13
 5/10 KZitus ***** válasza:

Szia :-)


"erdekelne,ha nektek kene "felajanlani" a fiatokat,megtennetek ?" -erre a kérdésre nem lehet érdemben válaszolni, mivel Jehova soha senkitől nem kért többé ilyet, és nem is fog.

Az Ábrahámhoz intézett kérésének nagyon fontos oka volt, amelyel nekünk akart megtanítani valamit.

Fontos észben tartanunk, hogy Isten végül nem engedte, hogy Ábrahám feláldozza Izsákot. A drámai helyzet, mellyel Ábrahám szembenézett, érzékeltette, hogy mekkora áldozatot fog hozni Isten azzal, hogy feláldozza a Fiát, Jézust.

Noha Ábrahám kész lett volna feláldozni a fiát, Jehova nem hagyta, hogy megtegye, és azóta sem kért ilyet senkitől. Jehova nem akarja, hogy az imádói közül, beleértve a gyermekeket, bárki is meghaljon. Azt szeretné, hogy hosszú, boldog életük legyen.

a Biblia szerint Jehovának különleges oka volt arra, hogy ezt kérje Ábrahámtól. Tudta, hogy évszázadokkal később nem fogja megakadályozni, hogy a Fia*, Jézus meghaljon értünk Máté 20:28. Szerette volna, ha megértjük, mit is fog tenni értünk. Amit Ábrahámtól kért, erőteljesen érzékeltette, mekkora áldozatot fog hozni. Miért mondhatjuk ezt?

Figyeld meg, mit mondott Jehova Ábrahámnak: „Vedd, kérlek, a te fiadat, az egyetlen fiadat, akit olyannyira szeretsz, Izsákot . . . , és mutasd be égő felajánlásként” 1Mózes 22:2. Jehova úgy utalt Izsákra, mint akit Ábrahám olyannyira szeret. Tudta, milyen drága neki Izsák. Ő ugyanígy érzett a Fia, Jézus iránt. Annyira szerette, hogy kétszer is ezt mondta Jézusról az égből: „az én szeretett Fiam” Márk 1:11; 9:7.

Figyeld meg kérlek azt is, hogy Jehova így szólt Ábrahámhoz: „kérlek”. Ez arra utal, hogy Isten tisztában volt vele, milyen óriási áldozatot kér Ábrahámtól. Gondoljunk csak bele, mennyire elszomorodhatott Ábrahám. Hozzá hasonlóan Jehovának is rendkívül fájt szeretett Fia szenvedése és halála; el sem tudjuk képzelni, mennyire. Tagadhatatlan, hogy ekkora fájdalmat még semmi sem okozott neki, és a jövőben sem kell ilyesmit átélnie.

Ezért írtam feljebb, hogy ilyen áldoatot kérni, bárkitől is, nincsen oka Istennek

2017. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De azt honnan tudod,hogy mit fog kerni a jovoben ?
2017. máj. 2. 18:51
 7/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Minden, amit jelenleg is kér, az le van írva a Bibliában. Viszont valóban fog újabb dolgokat tanítani/kérni a jövőben, de azt még nem tudjuk mire fog tanítani "az élet tekercse"-éből. Jel20:12

2017. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bírom amikor ezt írják a jehovisták;


"-erre a kérdésre nem lehet érdemben válaszolni, mivel Jehova soha senkitől nem kért többé ilyet, és nem is fog."


Mintha ők irányítanák Isten akaratát, és én már többször tapasztaltam ezt a hozzáállást nem csak ennél a kérdésnél.


Még maga Jézus is Isten Fia azt mondta egyszer, hogy;


Mt 24:36

Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.


Egyszerűen nem értem,hogy honnan veszik a bátorságot, hogy ilyen kijelentéseket tegyenek, hogy "nem is fog"!


nevetséges...

2017. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem válaszolnak ilyen kérdésre sehova tanúi

idézetek mögé bújnak inkább ami nem is kapcsolódik a témához de ez őket nem zavarja hisz lenéznek mindenkit aki nem rabszolga és szabadon mer gondolkodni


a kérdésedre válaszolva

igen feláldoznák, amikor a vezetőségük pl kitagadja a gyerekeiket onnantól számukra meghal az se számít mert már nem rabszolga így nem is érdekli őket

oroszok se ok nélkül tiltották be a szektájukat

2017. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hat valaszt a kerdesemre egy tanultol sem kaptam meg az igaz :)

Pedig ez csak egy kerdes, a konyvben szamtalan olyat talaltam ami nekem nagyon..furcsa,vagy nem ertek vele egyet.

van egy tanu ismerosom , vele voltam gyulekezetben is. Erdekel,hogy gondolkoznak az emberek,es miert ugy. Kedvelem a lanyt,

de naluk (a csaladja is tanukbol all),vannak olyan dolgok amik szerintem nem teljesen normalisak.

2017. máj. 3. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!