Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Balu86MH kérdése:

Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána járni pár kérdésnek ami nem tiszta, de nem igazán találtam rá válaszokat és mivel nekem nincsen Jehova ismerősöm, és itt láttam néhányat, hogy írogat, ezért őket kérdezném.


-A Jehova tanúi elismernek valamit is a Katolikus egyházból (pl. szentségeket stb.) vagy egyáltalán semmit (tehát az egész egyház 2000 éves történelme semmis és hazugság)?


- A Jehova tanúi a protestáns felekezeteket is támadják, hogy ez nem jó meg az nem jó, vagy csak a Katolikusokkal kötekednek?


- Mit gondolnak arról, hogy az ő szektájuk (vagy egyházuk, nemtudom minek hívják magukat) csak alig 150 éve működik.


- Ha a Katolikus és a Protestáns egyházak működése szerintük nem legitim, akkor szerintük a Jehova tanúi megalapítása és Jézus keresztre feszítése közötti időszakban nem létezett semmilyen legitim egyház? Tehát kb. 1900 évig a "nagy semmi" volt egyházi téren?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, majd folytatom még a kérdéseket ha úgy alakul.



2013. márc. 14. 21:01
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
40%
Én nem vagyok Jehova tanúja, de csak azért írok, mert ezek a kérdések engem is érdekelnének.. :))
2013. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
29%

Jehova Tanúi mindent ami a Bibliában van el ismernek.


Ám a szentek imádata nincs benne a Bibliában mivel az imádat az Istennek jár.

Pál azt mondta, hogy az apostolok halálával hite hagyás keletkezik, és költői kérdés


Ki volt az első egyház ami megalakult?...

Ki vezette be a katolikus világvallást?

Jézus vagy konstantin?


Mi nem támadunk senkit, inkább igyekszünk a Biblia írásaival összhangban élni.

Dániel megjövendölte, hogy az utolsó napokban fog az igazság a felszínre jönni.

Most vannak az utolsó napok, de az elmúlt két ezer év az nem az utolsó napok.

A pogányok ideje a nagy hitehagyástól kezdődött, 1914-ért véget, amikor is Jézus hatalomra került.amikor is letelt az a bizonyos Dániel által megjövendölt Hét idő.


A pogányok ideje lejárt 1914-ben a vallások megmutathatták mit tudnak(ezek valójában pogány vallások, mert ebben az időben Isten nem támogatta ezeket a vallásokat.

'914 ben Sátánt levetteték a földre, és akkor megkezdődött a Jelenések szerint nagy JAJJ.

2013. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
16%

És Jézus elkezdte az igaz imádat helyre állítását:

És a jövendölések beteljesülnek, ezen utolsó napokban.


(Ézsaiás 2:2, 3) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” . . .


Ezeknek meg kell lenniük. És így fog bizonyosodni az éden kertben a Sátán által felvetett vitakérdés.Hogy Joga van-e a Teremtőnek uralkodni a teremtményei felett.


ezek a bibliában leírt próféciák be kell hogy teljesedjenek. így összetett a biblia üzenete.Isten szava,

Ezen áll vagy bukik minden.

Isten nevének megszentelésén.


Az utolsó kérdésed nagyon jó.A pogányok ideje alatt nem volt olyan egyház, akik Jehova támogatásával működtek volna, de mint emberek, foglalkozhattak, vagy gondolkodhattak ahogy Jehova elvárta, de a teljes dél, vagy is a Biblia megértése, most és a közeljövőben lesz meg.

2013. márc. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Balu,

azt azért ne feledd, hogy a protestánsok sem fogadják el a szentek és Mária imádatát és azt, hogy ti imádkoztok hozzájuk. Tényleg nincs ilyen a Bibliában, hidd el.

2013. márc. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azonban nem azt kérdeztem, hogy mit NEM ismernek el, mert ezt már rengeteg helyen olvastam, hanem, hogy az ő Biblia magyarázatuk szerint melyek azok a dolgok a Katolikus egyházban amit elismernek vagy legalább elismerésre méltónak találják? Vagy ilyen egyáltalán nincs?

Illetve a 3. kérdésre még mindig várom a választ, annyival kiegészítve, mit gondolnak arról a feltételezésről, hogy ha nem lett volna a Katolikus vallás, akkor nem lenne Jehova tanúi mint neoprotestáns egyház sem?

2013. márc. 14. 23:29
 6/55 A kérdező kommentje:
válaszom-nak: Szentségeket kérdeztem és nem Szenteket :) Máriát a Katolikusok tisztelik és nem imádják. Égi édesanyaként szeretjük, tiszteljük mint nőt, de nem imádjuk.
2013. márc. 14. 23:49
 7/55 anonim ***** válasza:

"Égi édesanyaként szeretjük, tiszteljük mint nőt, de nem imádjuk."


Mi a különbség a tisztelet és az imádat között a gyakorlatban?

2013. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, nekem sincs "Jehova" ismerősöm, csak maga Jehova Isten - de Ő több, mint "ismerős". Rajta kívül csak Jehova Tanúi "ismerőseim" vannak - gondoltam megjegyzem már, mert a szövegértés egyszerű képessége itt kezdődne!


Az első kérdésed merő túlzás és értelmét sem látom, mivel nem tudom elhinni, hogy nem vetted még észre, miszerint a vallások között vannak kisebb-nagyobb hasonlóságok, egyezőségek is az eltérések mellett. Szerintem aki csak egy picit is utánajár, az tudja, hogy a Tanúk és a katolikusok a hitelveikben egyaránt nem fogadják el pl. a homoszexualitást, vagy a házasság előtti szexuális életet, de sorolhatnám. Kérdés persze, hogy ezek elutasítása mennyire csupán papírforma, vagy elmélet és mennyire gyakorlat! Tudjuk a választ.


A második kérdésed is merő általánosítás, és annak bizonyítéka, hogy abszolút tévesen látod a kérdést. Jehova Tanúi NEM TÁMADNAK senkit, az Isten lényét és akaratát érintő HAZUGSÁGOT TÁMADJÁK, a szándékos, vagy felületes dezinformálást, ami a te esetedben (mármint a félretájékozottság) is erősen érezhető!


A harmadik megállapításod is egy jellemző példája a félretájékozottságnak. Jehova hűséges szolgái, vagy "tanúi" - ahogy Jehova nevezte a bibliában őket -, Ábelig nyúlnak vissza. A hűséges zsidók is Jehova tanúi voltak, még ha nem is voltak jogilag ezen a néven bejegyezve, mint ma - a próféciáknak megfelelően. Ez az elnevezés Isten meghatározása, vele vitatkozz!!!


A negyedik kérdésed a legitimitásról félrevezető. Mi nem ítélünk meg senkit, mint személyt, de a bibliai meghatározások alapján különbséget teszünk igaz és hamis között. Ez alapján pedig világosan látszik, hogy Isten előtt a múltban sem volt elfogadható az a szervezet, mely tévtanokat és pogány filozófiákat tanított az isteni igazság helyett.

Ez nem jelenti azt, hogy míg a nagy hitehagyás következtében ténylegesen uralkodott (és uralkodik ma is, csak hála Istennek kevesebb vallási, szellemi és elnyomó befolyással) a földön a szellemi sötétség, addig nem voltak olyanok, akik vették a bátorságot, és szakítani mertek a domináns szellemi diktatúrával. De voltak, minden korban voltak olyanok, kik a maguk eszközeivel és ismeretével igyekeztek leleplezni a bibliai igazságokat, a katolikusok sokukat persze, mint "eretnekeket" üldözött és végeztetett ki.

"Ha ketten, vagy hárman összejöttök az én nevemben..."!

2013. márc. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
0%

"Máriát a Katolikusok tisztelik és nem imádják. Égi édesanyaként szeretjük, tiszteljük mint nőt, de nem imádjuk."


A katolikusok milliói imádkoznak hozzá(!!!), mint közbenjáróhoz, csakhogy ez többszörösen sérti Isten törvényeit. Ugyanis nincs más közbenjáró, csak Jézus, de a Biblia szerint mégsem Jézushoz kell imádkoznunk, hanem Jehovához Jézuson keresztül, azaz Őt is belefoglalva az imánkba. Imáról van szó, tehát - mivel az Írások szerint SENKI MÁSHOZ NEM INTÉZHETED AZ IMÁDAT, csakis a Mindenható Istenhez - akit Jézus az "EGYETLEN igaz Istennek" nevezett -, így a Máriához, vagy éppen Jézushoz intézett imák BÁLVÁNYIMÁDÁSNAK számítanak, amiről mint tudjuk, halálos bűn!!! (No, ebben a bálványimádás kérdésben is megegyezünk a katolikusokkal - csak másként értelmezzük.) :)))

2013. márc. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes válaszokat kaptunk a jehovistáktól most pedig nézzünk meg egy kettőt közelebről:


" Most vannak az utolsó napok, de az elmúlt két ezer év az nem az utolsó napok. "


Ez egy érdekes kibúvó mondat, hisz ami eltelt az nem az utolsó napok csak majd mikor igazán bekövetkezik akkor lesznek az utolsó napok. Ez mekkora már. Ennyi erővel én is mondhatom, hogy egy hurrikán fog lesújtani amerikára hamarosan, ezek már az utolsó napok és várok addig míg nem jön egy hurrikán és akkor benyögöm: Na látjátok megmondtam, addig pedig hitegetem az embereket hogy hamarosan, hamarosan jön. Nevetséges. Azt hogy 1914 ben Jézus hatalomra került, pontosan tudják, hisz a jehovájuk felhívt őket és elmondta nekik, viszont azt nem közli velük mikor lesznek az utolsó napok. Azt is pontosan lehet tudni, hogy :"914 ben Sátánt levetteték a földre".

Hát persze, ennél mi sem egyértelműbb, tele volt szórólapozva akkor a város ezzel, még talán egy két példány meg is van a jehovista bartátainknak.


8-as, is egy kioktató hangnemet öltött magára, hogy elmagyarázza a tudatlan embereknek azt ami csak számukra nyilvánvaló, hisz ők találták ki.

"Jehova hűséges szolgái, vagy "tanúi" - ahogy Jehova nevezte a bibliában őket -, Ábelig nyúlnak vissza. A hűséges zsidók is Jehova tanúi voltak, még ha nem is voltak jogilag ezen a néven bejegyezve, mint ma"


Persze hogy addig nyúlnak vissza, csak ők nem tudták hogy így hívják őket, mert egyetlen feljegyzésben sem szerepel a jehova tanui szóösszetétel ami mellesleg 1931-ben lett kitalálva ez a név és azóta használjátok ezt hivatalosan is. Addig szó sem volt semmiféle tanukról. Csak érdekesség képpen a keresztényeket 2 ezer éve ugyan úgy hívják, azóta, hogy Jézus a földön tette tiszteletét. A bidhisták is budhisták maradtak, az összes azóta létező vallásnak volt neve kivéve a jehovistákat akiknek 1900 év kellet, hogy kitaláljanak egy frappáns nevet :)

Azt pedig, hogy a mai zsidók is jehovisták lennének erősen kétlem és ezt ugye te sem gondoltad komolyan. Próbáld csak meg egyiküket így hívni a szemébe, az biztos hogy a balesetin ébredsz majd, erre készülj fel.

Az utolsó szösszenetedhez annyit fűznék, hogy elég viccesen hangzik, hogy 2 ezer évig Krisztus tanításait adták tovább a keresztények, katolikusok, és most 2 ezer év után kiderül, hogy eddig mindenki nek a fejét hülyeséggel tömték, de itt vannak a jehovisták akik kétezer év távlatából újraértelmezik a bibliát és ők majd megmondják mi az amit Jézus akart mondani, csak nem jól fogalmazott, ugyebár... Ez egy kész vicc és TI emelitek magatokat minden vallás fölé úgy, hogy lefikázzátok az eddigi összes keresztény pap tanítását és pofátlanul ki meritek jelenteni azt, hogy az eddigi tanítások hamisak voltak! De egyet se féljetek barátaim, itt vannak a jehovisták, akik 150 éve léteznek csak mint vallás, de ők mindent jobban tudnak mindenkitől és rajtuk keresztül eljuthattok jehovához(aki szerintem a sátán, de ez csak az én véleményem, csakis ő lehet ilyen fondorlatos, hogy összezavarja a már egységbe tömörült keresztényeket és egymásnak ugrassza egy újraértelmezett bibliával)


Tisztelt 9-es. Legközelebb ha egy mód van rá, kihagyhatod a kiabálást szimbolizáló NAGYBETŰKET, mert rossz olvasni, egyébként mindenki megérti az apró betűs részt is. A bálvány imádatról nem nyitok vitát. Ha valaki nem közvetlenül nekem mondja meg a véleményét szemtől szemben, hanem kiírja ide a gyk-ra, tehát közvetve jut el hozzán, nem fogok megharagudni, még akkor sem ha szólsz az egyik jehovista barátodnak, hogy mondja el nekem amit akarsz. Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy Istent egyáltalán nem érdekli, hogy hogy jut el hozzá az ima. Ennyi erővel ti se imátkozzatok értünk, mert


1, nem kértük

2, így megsértitek az általatok kitalált és felvázolt parancsolatot, miszerint Istenhez közvetlenül kell imátkozni, tehát én és csakis én imátkozhatok magamért, senki más.


Na asszem egyenlőre ennyi, gondolom lesz egy két jehovista aki mepróbálja majd átértelmezni mire is gondoltam mikor ezeket a sorokat írtam, ezért előre szólok: Ne tegyétek, mindent úgy és szó szerint értettem ahogy leírtam. Nem kell belemagyarázni semmit, mert egyebet sem tudtok...

2013. márc. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!