Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy nő a Biblia alapján...

Egy nő a Biblia alapján taníthat férfiakat szellemi dolgokról?

Figyelt kérdés
Mi a különbség az ige hirdetés között és a tanítás között?
2017. máj. 2. 15:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
36%

Persze, vannak női teológusok is.


Ha az igehirdetés alatt papi szolgálatot értel, akkor az a tanítástól több. A Biblia alapján ezt kizárólag férfiak végzik, láthatod az Ószövetségben például, de Jézus is csak férfiakat választott apostoloknak.


Ez azonban nem zárja ki, hogy nők is tanítsanak, akár hitoktatóként, akár teológusként, stb. Vagy akár ott van Judit és Eszter könyve a Bibliában, azokat is nők írták.

2017. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


"Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézusban." (Gal. 3:28)


Üdv. Péter

2017. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
59%
Kiegészítés: Eszter könyvét nem Eszter írta. Minden Bibliai könyvet férfiak írtak.
2017. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
40%

Elképzelhető, nem igazán néztem utána, ettől függetlenül a lényegen nem változtat; Judit és Eszter is jelentős női személyek voltak a Bibliában.

Azért köszi a kiegészítést.

2017. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Ezek szerint egy nő akkor taníthat férfiakat?

De akkor Pál miért mond mást?


1Tim 2:12

A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

2017. máj. 2. 16:16
 6/34 anonim ***** válasza:
37%

Ha jobban megnézed a kiragadott mondatot, akkor az a rész az istentisztelet rendjéről szól. Ezért ez a kijelentés is csak arra vonatkozhat. Itt nincs semmi ellentmondás szerintem, ez többnyire jelenleg is így történik. Ezért nincsenek női papok.

De olvashatod, hogy Jézusnak voltak női tanítványai is (nem papnők!), akik valószínűleg továbbadták a hallottakat. Vagy a feltámadás örömhírét is az asszonyok vitték meg az apostoloknak.

2017. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Valóban nem érdemes egy mondatra teológiát építeni. Olvasd el a teljes levelet, és rájössz miről szól.


Üdv. Péter

2017. máj. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Jaaa már értem! :D

Azt hiszitek,hogy én a "feminizmus" ellensége vagyok..

Emberek 2 csodálatos lányom van meg egy aranyos kis feleségem, "imádom" őket, meg egyébként is tisztelem a nőket sőt néhányan "régi módinak" tartanak. Egyáltalán nem vagyok ellensége a nő nemnek!


És elnézésedet kérem kedves válaszoló de nem direkt "ragadtam" ki, csupán egy igét idéztem be, és már rég elolvastam az egészet. Csak egyszerűen azt nem értem, hogy ugyan azt a dolgot miért értelmezik kétféleképpen a vallások.

De pl nézzünk más igét is;


1Kor 14:34-35

"A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja.

Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben."


Nyugodtan mondhatjátok,hogy ezt is kiragadtam de szerintem elég egyértelmű,hogy mi egy asszony szerepe a gyülekezetben! Vagy nem!?

2017. máj. 2. 17:35
 9/34 anonim ***** válasza:
62%
Pál apostol írásai közt találunk az adott kultúrából eredő tanács,pl.a ruházatról,melyeknek elvét igen,de betűjét nem helyes megtartani.
2017. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
47%
Nő nem taníthat...én is sokszor átesek a ló túloldalára és elkezdek tanítani egy férfinak,de már dolgozom az ügyön :D
2017. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!