Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire kegyetlen az élet?

Miért ennyire kegyetlen az élet?

Figyelt kérdés
Vannak akik betegen születnek és az egész életük egy szenvedés, miért érdemel ő rosszabb sorsot mint egy egészséges ember?
2017. máj. 8. 22:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Az ateisták, a bűnkedvelők miatt van a sok rossz"

Na látod: EMIATT vagyunk ott, ahol vagyunk. Ahol a szeretet vallásának képviselője ekkora bődületes butaságot tud mondani - ÉS ráadásul szabadon gyaláz másokat vele.

Ateista=bűnkedvelő? És aki ezt mondja, még szabadlábon van?

Csak egy kérdés: Ádám ateista volt?

2017. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

" Egyrészt aki betegen született, az születése előtt felvállalta azt a betegséget, hogy lelkileg fejlődni tudjon, és adósságot szeretne -a vállalt betegségével- törleszteni. "


Már ne is haragudj meg,de ekkora hamubasült baromságot még nem olvastam,ráadásul ezt ilyen higgadtsággal leírni. Persze,én vállaltam be,hogy lassan elsorvadjon az egyik kezem,tök jó buli,nagyon unatkozhattam.

2017. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Már miért lenne rosszabb a sorsa egy beteg embernek, mint egy egészségesnek?"


Kedves Emánuel13, Egy egészséges ember egy beteggel szemben, láthat, érezhet szagokat, hallhat hangokat a fülével, érezhet ízeket, érezhet meleget-hideget, láthatja a színeket, foghat a kezével, mozgathatja az ujjait, járhat... ugye nem kell felsorolnom az összes okot, amiért kicsit kellemetlenebbűl érezheti magát egy egészséges emberrel szemben.


"Egyrészt aki betegen született, az születése előtt felvállalta azt a betegséget, hogy lelkileg fejlődni tudjon, és adósságot szeretne -a vállalt betegségével- törleszteni."


Tehát, akkor én eldöntöttem még születésem előtt, hogy beteg lesz a vesém és ezt majd késöbb ki kell belőlem operálni? Mert, ha ez így van, akkor kérlek, ezt egy magad által megtapasztalt úton fejezd jobban ki nekem, vagy bizonyítsd már be nekem, mert szerintem egy ember egyszer születik meg és aztán egyszer hal meg és jön az ítélet vagy az örökélet. :)


"A betegség nagyon alkalmas, hogy rákényszerítsen bennünket arra, hogy komolyan foglalkozzunk az élet értelmével, hogy mi lesz velünk a halál után stb..."


Hát bizony, és a reinkarnáció szerintem, csak egy régebben élő ember agyszüleménye, aki túl sokat várt a marihuána, a methafetamin és az alkohol egyvelegétől, mielőtt meghalt. :)


"Amikor egészséges az ember eszünkben sincs a lényeges kérdésekkel foglalkozni. Viszont szinte minden ember, aki beteg lesz ezzel kezdi: Jaj' Istenem, mi lesz most?! Nem kellett volna valamit másképpen csinálnom?"


A gond ott kezdődik kedves Emanuel13, hogy senki nem egészséges teljesen. Mindenkinek van valami baja, mindenki halálosan beteg, és erre még rá tesz egylapáttal az, ha valaki még Pánik betegségben is szenved. Kár lenne szerintem ezt tovább taglalni, mert amiket te most ide pukiztál azzal senki nem jutott előrébb. Elnézést a nyers modoromért, de ez tényleg nevetséges...

2017. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
"Methafetamin" helyett "Metamfetamin"
2017. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

„Egy egészséges ember egy beteggel szemben, láthat, érezhet szagokat, hallhat hangokat a fülével, érezhet ízeket, érezhet meleget-hideget, láthatja a színeket, foghat a kezével, mozgathatja az ujjait, járhat... ugye nem kell felsorolnom az összes okot, amiért kicsit kellemetlenebbűl érezheti magát egy egészséges emberrel szemben.”



Egy emberi sors nem azon múlik, hogy kicsit kellemetlenül érzi magát valaki, vagy mozgathatja az újait, járhat stb… , hanem azon, hogy él-e a szívében az a szívbéke, amelynek forrása Jézus Krisztus. Ez pedig független a külső körülményektől, ugyan is a betegség az nem erkölcsi kategória. Lehet valaki egészséges úgy, hogy nincs a szívében béke, és lehet betegen élni úgy, hogy béke van a szívében. Aki egészséges annak mindig nagyobb a felelősége, mint egy beteg embernek.


Itt részletesen:

[link]



„Tehát, akkor én eldöntöttem még születésem előtt, hogy beteg lesz a vesém és ezt majd késöbb ki kell belőlem operálni? Mert, ha ez így van, akkor kérlek, ezt egy magad által megtapasztalt úton fejezd jobban ki nekem, vagy bizonyítsd már be nekem, mert szerintem egy ember egyszer születik meg és aztán egyszer hal meg és jön az ítélet vagy az örökélet. :) „



Igen, a saját sorsunkról magunk döntünk, még a születésünk előtt. Az Isten nem személyválogató, hogy egyeseket egészségesnek, másokat pedig betegnek teremt.

Ebben az életedben természetesen egy életed van, nincs több.



„Hát bizony, és a reinkarnáció szerintem, csak egy régebben élő ember agyszüleménye, aki túl sokat várt a marihuána, a methafetamin és az alkohol egyvelegétől, mielőtt meghalt. :) „



A reinkarnációt Jézus tanította Keresztelő Jánossal kapcsolatban. Kérlek, amíg nem néztél utána valaminek, addig ne tegyél felelőtlen kijelentéseket, mivel ezzel akadályozod saját és mások lelki fejlődését is.



„Elnézést a nyers modoromért, de ez tényleg nevetséges... „


Semmi baj, én is szoktam vicces dolgokat írni, persze nem ebben a fórumban…

A gondolkodásod alapján nagyon örülök annak, hogy azt írod „pukiztál”, ez számomra kitüntetés, gondban csak akkor lennék, ha megdicsértél volna. :)


Üdvözlettel: Emánuel

2017. máj. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%

Az élet kegyetlenségére két válasz is van:

-nincs Isten,

-ha van,akkor egyáltalán nem etikus a teremtményeivel szemben.

2017. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Igen, a saját sorsunkról magunk döntünk, még a születésünk előtt. Az Isten nem személyválogató, hogy egyeseket egészségesnek, másokat pedig betegnek teremt.

Ebben az életedben természetesen egy életed van, nincs több."


Aham, erre azért kérnék én egy Bibliai idézetet, ha lehet. Mert én se a Bibliában nem találtam erre mégcsak utaló mondatot sem, de mint élőszemély úgy sem láttam vagy hallottam még ilyent. :D


"A reinkarnációt Jézus tanította Keresztelő Jánossal kapcsolatban. Kérlek, amíg nem néztél utána valaminek, addig ne tegyél felelőtlen kijelentéseket, mivel ezzel akadályozod saját és mások lelki fejlődését is."


Krisztus semmilyen reinkarnációt nem tanított, azt ugyan valóban mondta, hogy Illés SZELLEME (nem LÉLEK, SZELLEM, az egészen más, a szellem az amit Istentől kapsz, a lélek, pedig az te vagy) Lélek vándorlásról a Bibliában szó nincsen. :) Utána nézek én főleg a Bibliának, én aki még tanítok is belőle és az alapján evangélizálok, nekem ezt nem szabad le tennem. :) Krisztus azt mondja Máté evangéliumában, hogy Illés szelleme Jánosban van, de ez nem azt jelenti, hogy ő Illés, hanem, hogy ugyan azt a SZELLEMET kapta, mint annak idején Illés. :)

2017. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

" Az Isten nem személyválogató, hogy egyeseket egészségesnek, másokat pedig betegnek teremt. "


Most cáfoltál valamit,amit senki nem mondott. Az ember egyszerűen így születik,nem kell ehhez szellemi ráhatás,nem kell beleképzelni,hogy ezt mi eldöntöttük,vagy Isten eldöntötte. Az lenne a csoda,ha valaki totál tökéletesen születik,nem az,hogy nem.

2017. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!