Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan ismered a Jehova Tanúi...

Honnan ismered a Jehova Tanúi nevezett csoportot, milyen benyomást keltettek benned a legelső találkozáskor, és mi a véleményed a tevékenységükről?

Figyelt kérdés

Ha lehet csak őszinte válaszokat szeretnék!

Meg van az okom amiért érdeklődöm és ezért is szeretném ha minél többen le írnátok véleményeiteket esetleg a velük kapcsolatos élményeiteket.

Én saját magam akarok alkotni minden befolyás nélkül egy saját véleményt a csoportról de ehhez mindhárom felet meg kell hallgassam. Azokat is akik tagjai a csoportnak azokat is akik semlegesek esetleg szimpatizánsok és az ellenzéket.

Tehát én most jelen helyzetemben semleges vagyok, senkit nem pontozok le és a válaszokra sem szeretnék kommentelni egyenlőre.


Köszönöm szépen a segítséget és az együttműködést!



2017. máj. 12. 21:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Első találkozásom velük akkor volt, amikor standdal álltak kint a városom főterén, és próbáltak leszólítgatni embereket. Többek között engem is, és amikor közöltem hogy bocs, de nem érdekel, az egyikük elkezdte fennhangon az "el fogok kárhozni, ha most nem hallgatom meg" szövegét.


Következő élményem velük kapcsolatban amikor sikerült behálózniuk a nővérem, aki épp egy komoly mélypontját élte az életének. Értsd, könnyű célpont volt.

Telibeszélték a fejét hülyeségekkel, és az addig okos nővérem rövid úton mintha elfelejtett volna gondolkodni. Mindenre betanult sablonszövegeket kapott a szervezettől.

Amikor pedig megpróbáltunk beszélni a fejével, és ez eljutott a vezetőséghez, elkezdték győzködni hogy fordítson hátat a családjának.

Az egyetlen szerencse hogy nővérem még viszonylag időben, magától észhez tért.


Harmadrészt mostanság itt szoktam velük találkozni, és ugyanezt látom rajtuk, Living Witnessen vagy Zituson (pláne a hírhedt 8%-os Tanún), mintha nem lennének önálló gondolataik. Ha van egy kérdés, sokszor mintha nem is tudnák azt értelmezni, hanem csak meglátnak egy szót, mondjuk hogy pokol, és anélkül hogy felfognák mi is a kérdés a pokolról, csak nyomják az Őrtornyos sablonszöveget. Ha meg már kifogynak a cikkekből amiket másolgathatnak, eltűnnek, hogy egy másik kérdésnél elkezdjék ugyanazt...


Szóval röviden, tipikus szekta, ami a híveit butaságban tartja, családokat szakít szét, stb.

2017. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
48%

Nekem három ismerősöm van, akik Jehova tanúi, egy anya és a lánya, illetve egy idősebb asszony.

Az anya lánya nagyon csöndes, de nagyon rendes, jólelkű emberek. Sosem térítgetnek, csak ha olyan jellegű közösségi esemény van, ami nekik tiltott, azon nem vesznek részt.

Az idősebb asszony néhány utcányira lakó, régi ismerős, az elején próbált térítgetni, de mivel nekem is megvan a saját hitem, ezt tudomásul vette, és tiszteletben tartja, és ilyen keretek között szívesen beszélgetek bárkivel a hitéről, mert olykor tanulni lehet más vallásokból.


Az tény és való, hogy bár sokszor lehet rosszat hallani a Jehova Tanúiról, olyan szépen, csendben, áhitattal imádkozni kevés embert láttam még, mint a Jehova tanúja lányt, és az is szimptikus, hogy ezek az emberek (akármilyen sarkosak is a vallási törvényeik néha) szilárdan betartják az előírásokat, ellentétben sok kereszténnyel, akik csak langyosan elvannak, és közben "szektának" titulálják és lenézik a Jehova Tanúit.


Én a magam részéről sértőnek és igazságtalannak is érzem a szekta szót rájuk nézve, mert attól, hogy kis felekezet, még nem lehet egy kalap alá venni őket a hitgyülekezettel, és egyéb agy- és pénzmosodákkal, az igazi szektákkal.


Inkább sorolnám őket akkor már a krisnások, és egyéb, jóhiszemű kis felekezetek közé, akiket senki sem szektáz le.

2017. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%

Lényegében egyet értek az elsővel.

A szekta tagjai akkor sem engedélyezik a véradást, ha anélkül meg hal a beteg. Inkább hagyják meghalni. De ismertem egy családot, ahol 16 éves fiú balesetet szenvedett és az orvosok a szülők megjelenése előtt adtak neki vért, és megmentették az életét. A gyereket a szülők kitagadták és állami gondozásba került.

Vagy: becsengetett hozzám két jól öltözött fiatal ember és azt kérdezte, hogy egyetértek-e velük, hogy sok a szegény, nélkülöző család, akik segítségre szorulnak. Amikor megkérdeztem, hogy kinek gyűjtenek, azt válaszolták, hogy nem gyűjteni jöttek. Hanem, ha ismerek ilyen családot, meglátogatják és adnak nekik egy Bibliát.

Arra kérdésre, hogy ebből hogyan vesznek a szülők kenyeret a gyereknek, azt válaszolták, hogy Biblia tanítása közelebb viszi őket Jehovához, és ez fontosabb, mint az anyagi javak.

2017. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Van köztük egy-két nehéz eset. Hiába mondja némelyiknek az ember, hogy nem érdekli a mondanivalójuk, csak nem akarnak tovább állni. Tovább reklámozzák az összejövetelüket, amit a szomszéd kisvárosban tartanak, meg próbálják rám sózni kiadványukat.

Egyszer megsajnáltam őket és szóba elegyedtem velük. Láthatóan örültek neki, hogy vallásban jártas vagyok. Aztán felhoztam pár olyan bibliai idézetet, amivel sokat nem tudtak kezdeni. Utána tovább álltak.


#2

A szekta szó nem sértő vagy degradáló, egyszerűen ténymegállapítás. Például a hitgyülinek akármennyire is vannak kétes dolai, még mindig kereszténynek mondható, míg a JT nem. Agymosás meg mind a két helyen van. A krisnások is szekta egyébként, a hinduizmus egyik szektája.

2017. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
53%

Igen, de nyilván te is tudod, hogy a szekta szót a köznyelvben azért igencsak pejoratív felhanggal használja a legtöbb ember. Én a szekta ilyen köznyelvi értelmére gondoltam.


#3 nem értem, a második történetben mi az, amit negatívumnak szántál (nyilván annak szántad), szerintem abszolút pozitív gondolat. Sajna, amikor katolikusoknak hirdetik kb ugyanezt a papok, azok általában felháborodva pattintják le magukról, mi az, hogy ők a lélekkel törődjenek, és ne az evilági szegénységgel?

Pedig az üzenet ugyanúgy meglenne...

Amúgy én azért nem értem, hogy más felekezetekhez tartozók miért tekintenek fekélyként JT-ra, mert, egyrészt: ha én megértem és átélem a hitemet, és helyesnek, követendőnek gondolom a tanokat, úgy, ahogy vannak, és a vallásom, hitem átsegít ezáltal az élet nehézségein, akkor engem sem a Jehova Tanúja, sem bárki más nem fog áttéríteni másik vallásra. Ha másik vallásra van szükségem ahhoz, hogy megtaláljam a nyugalmamat, akkor pedig nyilvánvalóan vagy én nem éltem meg megfelelően az eredeti vallásomat, vagy olyan hiányosságai voltak, amik miatt nem tudtam tőle válaszokat kapni.

Tehát a térítő önmagában kevés a térítéshez.

Másrészt, a Jehova Tanúi a maguk módján semmi mást nem tesznek, mint amire Jézus elvileg az összes keresztényt felszólította - térítenek. Tehát önmagában maga ez a viselkedés szerintem nem "természetellenes".

2017. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
29%

Apukám volt Jehova tanúja fiatalabb korában.

kötelezték neki a katonaságot, és mikor visszatért kitagadták mert fegyvert fogott.

Ezután apukám magától próbálta értelmezni a Bibliát, és sok hibát, furcsaságot talált a Jehova tanúi által tanítottakban, de a mai napig tiszteli őket, mert állítása szerint akkoriban nagyon tudták a Bibliát szinte szóról szóra, és rendes emberek voltak, mégha volt pár hiba is a levezetéseikben.


Én magam azonban még soha nem beszéltem eggyel sem, csupán ez alapján gondolom hogy egyértelműen nem rossz akaró emberek. Azt akarják, hogy mindenki tudja, amiben ők hisznek, csupán jó indulatból. Sajnos néha tényleg vannak erőszakosabban térítgetőek is meg kevesebbet tudóak is, akik lerázhatatlanok vág furcsák, de a legtöbb nem érdemli meg az általánosítást, hogy milyen borzalmas emberek, nem lehet lerázni őket stb.

Szerintem legalábbis így van.

2017. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen egyetértek a #6-sal, nekem is ugyanez a benyomásom róluk
2017. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

"de a legtöbb nem érdemli meg az általánosítást, hogy milyen borzalmas emberek, nem lehet lerázni őket stb"

A többségnek nem is magukkal a Tanúkkal van baja (jó, kivétel mindenhol akad), hanem magával az Őrtorony szervezettel. Egy keresztény pl aligha nézi jó szemmel ha egy szekta kiforgatja a Biblia szavait, vagy bárki ha elmarják egy családtagját, stb.

2017. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
41%

"Egy keresztény pl aligha nézi jó szemmel ha egy szekta kiforgatja a Biblia szavait"


ebben viszont lehetetlen igazságot tenni, mert nincs két vallás, vagy akár két felekezet, akik ugyanúgy értelmeznék. És mivel a Biblia az egyetemes emberiség közös kincse, ezért mindenkinek egyformán joga van értelmezni - zsidónak, kereszténynek, muszlimnak, ortodoxnak, katolikusnak, protestánsnak, Jehova Tanújának.


Nem sajátíthatod ki, nem mondhatod azt, hogy csak a tiéd a szöveg. Mindenki a maga értelmezését tartja helyesnek, és legtöbbször nehéz igazságot tenni...

2017. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
46%

Na megjöttem, 21 éves ex Jehova Tanúja. Szerintem reálisan ki tudom fejezni az én nézetem.

Kezdem azzal hogy 1 éves korom óta Jehova Tanui szüleim nevelését kaptam, aminek azóta is hasznos részét érzem!

17 éves korom végén elég mély depresszióba estem és egy ponttól kezdődöen el kezdtem cigizni.. fél évig látogattal a ''vének'' és többször iskifejtették a bibliából hogy Isten nem azért adta ajándékba az életünk és a testünk hogy szennyezzük azt, amivel teljesen egyetértek, és mivel hogy én Jevova tanujaként nem mutatok példát a többi tanunak, meg mindenki másnak akiba szervezeten kivül van, ezért ha nem hagyom abba nagyon nagyon finoman céloztak h ki leszek közösítve, és én megmondtam h sajnálom de nekem most abszolut nem.fog menni, szovalbinkább a rövidebb utat választom h ne szennyezzem a hirnevet.

Azota eltelt 3 és fél év. Sok helyen jártam, sok mindent megéltem,volt sok pénzem, több kocsim, hatalmas 'szabadság' voltam utcán, voltam halálközeli élményekbe, voltam mély pontokon, de azt a nevelést és békét amit az a szervezet adott, semmi nem potolja, az egy rész ami kiszakadt belölem.

De nézzük a külsöségeket belülröl is.

Először is kezdeném azzal hogy vannak ál Jehova Tanúji is.( mindig azt kell nézni hogy a jw.org a lapjaikon legyen rajta)

Mivel jártam én is 'téríteni' nekem is volt olyan társam aki úgymond erőszakos volt, ezért mennek többek között ketten , h pl a másik lecsendesítse, de minden 'szövegbetanításon' említve van h ne eröltessünk semmit, mert a béke kell legyen az egyik fő jellemzőnk.

És való igaz vannak kivételek akiknek úgymond egyedi kis megmondommerénokosvagyok

stílusuk van, amit én se szeretek, nem támogatok nem védek, de azt se felejtsük el h mindenki emberből van( még egyszer nem védem őket, a saját hibájukért a saját kárukat avassák).

Vegyük a vér kérdését, a tanuk azért nem használnak vértranszfuziot, mert a vér az élet jelképe és Isten azt megtiltotta h fogyasszák. És az nem lehet igaz h kihajitjak és kitagadják a családból mert késöbb értek oda a szülök, mindenki tévedhet, és amiben hisznek, hogy Isten az emberekért teremtette a földet, és paradicsommá szeretné alakittatni a földet az emberekkel, és képes megbocsátani a sorozatgyilkosoknak is, akkor annak a szerencsétlenül járt fiatalnak nem? Ugyanakkor a szülök azt tanulják hogy Isten legyen a pédakképük ahogy neveljék a gyerekeiket. Vegyük példának Jézust. Jézus ugye 'meghalt a bűneinkért' minden keresztény vallásba igy tanitják. Isten végignézte ahogy kegyetlenül megölik és megalázzák a fiát. De amit sok keresztény vallásba ünnepelnek, húsvétot, az pontosan az amikor Jézus feltámadt, és ebben bíznak a szülők is, hogy nem kap vért a gyerekük megtesznek mindent ami lehetséges, például a tanuk minden székhelyükön fel vannak tankolva eritropoetinnel, ami vérserkentő, de ha meg is hal a gyerekük, fel támad.

( ha ujjabb műtétemre kerülne sor, most is kitölteném a vér nélküli papirt)


Most gondoljunk arra hogy a tanuk a saját önkéntes költségeiken kereszül utanznak, kilométereket, 100 kmereket, esetleg elköltöznek más országba, más kontinensre személyszerint sok olyat ismertem h eladták a lakásuk, ott hagyták a nagy beosztásu munkahelyük h hirdessék amit hirdetnek, és egyik sr nézett ki csalodottnak, mind egyfolytába vigyorognak, mert ilyenek mind és rendkívül segitik egymást, testvéreknek hivják egymást, mindegy h fekete fehér vagy sárga. És mindent tisztán hagynak maguk után, mehbízhato embereknek tartom őket, önfeláldozoknak, és egy olyan szervezetnek, ahova mindenki meg van hívva, de nem mindenki lehet tagja, pont ezért értékes és különleges szerintem.

És azok a dokumentumok amiket tök ingyen adnak az emvereknek, nem 1 ft az előállításuk, sőt önkénes adományaikból fedezik mind.

Vegyük a betanult dumát, minden hónapba friss örtorony ébredjetek érkezik, és ehhez van egy bemutatójuk standardból amit megbeszélnek, és ajánlva van h mindenki probálja kicsit személyre szabni, de tudjuk vannak olyanok akik a leckét megtanulják, és vannak olyanok akik bemagolják( ujjabb péde a z emberi tökéletlenségr, mert így hivják ők )

Egy másik híres dolog a tanúkról az agy mosás. Egyszer bevittek egy ilyen sötét terembe és megkérdezték tőlem h akarok e az lenni, mondom igen, aztán mondták h most fel teszik ezt a gépet a fejemre és.törlik az agyam előző infoit gyerekkoromig. Ezt most komolyan el is hiszi valaki xD

Dehogy, vannak akikre akkora hatással volt, h Isten neki is megbocsát, pl egy elitélt, aki többszörös gyilkos volt,h egyiknaprol a másikra megváltozott és azota is a börtönbe él,vagy vannak akik a drogfüggőséget, v az alkoholr tették le, vagy az erőszakot, ez hol rossz?


És végezetül a saját példám, bár nem vagyok a 'szekta' tagja, semmi rosszat nem tudok mondani roluk, az biztos h különlegesek,de volt egy olyan néhány hónapja h már 3 napja nem ettem semmit, nem volt egy vasam se és épp szórólapoztam, egy olyan háznál ahol a közelbe nem voltak szomszédok. A táskám nagyrésze már üres volt, a gyomrom korgott és az ajtó elött 4 szatyor volt tele kajával... elég lett volna egy szaty..vagy csak a virsli és a kenyér. Betettem a lapot a ládába tovább mentem, és mosolyogtam, örvendtem h ilyen lehetek,és ezt a szüleim nevelésének köszönhetem. Büszkék voltak tám, büszke voltam magamra, és mivel hiszek Istenbe szerintem ő is.


Én ennyit tudok mondani, ha valaki kérdés irkon hasshtaget

2017. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!