Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan ismered a Jehova Tanúi...

Honnan ismered a Jehova Tanúi nevezett csoportot, milyen benyomást keltettek benned a legelső találkozáskor, és mi a véleményed a tevékenységükről?

Figyelt kérdés

Ha lehet csak őszinte válaszokat szeretnék!

Meg van az okom amiért érdeklődöm és ezért is szeretném ha minél többen le írnátok véleményeiteket esetleg a velük kapcsolatos élményeiteket.

Én saját magam akarok alkotni minden befolyás nélkül egy saját véleményt a csoportról de ehhez mindhárom felet meg kell hallgassam. Azokat is akik tagjai a csoportnak azokat is akik semlegesek esetleg szimpatizánsok és az ellenzéket.

Tehát én most jelen helyzetemben semleges vagyok, senkit nem pontozok le és a válaszokra sem szeretnék kommentelni egyenlőre.


Köszönöm szépen a segítséget és az együttműködést!



2017. máj. 12. 21:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest,hogy a kérdésben a saját egyéni tapasztalatokra van kihegyezve a téma,itt kb a válaszok abból állnak,hogy valaki leírja,mit tapasztalt,a másik meg beleköt,mintha ott lett volna.

Jehova tanúiról itt hallottam először,itt olvastam tőlük,meg beszéltem velük. A személyes találkozás egy kellemes csalódás volt ahhoz képest,amit itt nyújtottak a tanúk,sokkal nyugodtabbak voltak és egy árva rossz szavuk nem volt rólunk és azok után,amiket itt láttam tőlük,nem erre számítottam. Többször visszajöttek,de beszélni egyszer beszéltünk,mondtuk nekik,hogy a véleményünk nem fog változni,nem fogunk velük egyetérteni,úgyhogy innentől kezdve döntsék el ők,hogy van-e értelme így tovább beszélni,azóta nem jönnek.

2017. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Merete!


"Ahhoz képest,hogy a kérdésben a saját egyéni tapasztalatokra van kihegyezve a téma,itt kb a válaszok abból állnak,hogy valaki leírja,mit tapasztalt,a másik meg beleköt,mintha ott lett volna."


Én ott voltam.


"A személyes találkozás egy kellemes csalódás volt ahhoz képest,amit itt nyújtottak a tanúk,sokkal nyugodtabbak voltak és egy árva rossz szavuk nem volt rólunk és azok után,amiket itt láttam tőlük,nem erre számítottam."


Javaslom járjál el az összejöveteleikre úgy 1.5 évig és akkor majd lesz tapasztalatod is.

Az idő amit a tanúk a személyes jelenlétetekben töltöttek az kb. mennyi is volt néhány óra? Ennyi idő alatt nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. De ha minimum 1 évet eltöltesz közöttük intenzíven akkor már lesz egy alap amire hivatkozhatsz!

Ezzel nem azt akarom mondani hogy máshol nincsenek bajok. De Jehova tanúi nem olyan közösség mint ahogyan a színes szépen beállított kiadványokon látható fényképeken szerepel. De ezt csak azok értik meg teljes egészében akiknek van benne huzamosabb személyes tapasztalata.

2017. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
17 éves tapasztalatom van velük, kiléptrm, nem volt lehetetlen, és nem zavarnak azóta se, az biztos h keményen meg vannak szervezvet
2017. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi,én úgy értettem az első néhány sort,hogy valaki ír negatív tapasztalatot róluk és sokan egyből letámadják,hogy az nem úgy van,pedig az adott helyzetet csak az tapasztalhatta,akihez bekopogtak akkor és ott.

Sajnos tudom,hogy a jó modort kb csak kedvcsinálónak használják és sajnálom is,hogy egyszerűen képtelenek tartani azt a szintet,mert az a kevés idő,amit beszéltünk velük (reggel jöttek és délután körül mentek el) az például tényleg kellemes volt,éppen ezért sem kértünk belőle többet,úgyis csalódtunk volna később.

2017. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Példának okáért úgy köszöntek el a beszélgetés végén,hogy örülnek,hogy ilyen jó keresztényi szellemben történt az egész,na én ezt nem hittem el,számukra mi nem vagyunk keresztények,úgyhogy gyanítom,itt magukra célzott :)
2017. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Merete!


Értem és elnézésedet kérem, ha sértő volt amit írtam!

2017. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Jaj,dehogy is,nem volt semmi sértő :)
2017. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Engem leszólított 1 ilyen az utcán pár éve, kérdezett mindenféle hülyeséget, hogy szoktam-e tévézni, stb...

Aztán rátért a kérdésre:

- Tudod-e isten nevét?

- Tudom, Jahve.

- Majdnem: Jehova.

Ekkor már tudtam, honnan fúj a szél. Mondta, hogy menjek a gyűlésükre, mondtam neki, hogy nem valószínű.

Rendes fickónak tűnt, de hát 5 perc beszélgetésből ilyet nem lehet rendesen leszűrni. Persze nem érdekelt annyira a dolog, hogy utánajárjak, a kereszténységet úgyis pont lesz*rom...

2017. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!