Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy az Ószövetség Istene maga a nagybetűs Gonosz?

Figyelt kérdés

Sok keresztény pap, hívő beszél a Jóisten, szeretetéről stb stb. Meg hogy olvassuk Isten szavát. De ha komolyan venném, hogy a Bibliában leírt dolgokat, tényleg Isten parancsolta, biztos félelembe lennék esve(félnék Istentől, mint ahogy az Ószövetség parancsolja "Féld Uradat Istenedet egész életedben"). Dehát szerintem senki sem szeret félelemben élni. Ez inkább csak lelki terrornak tűnik. Jahve lelkileg terrorizál.

Meg amúgy egy világot teremtő Istennek, mi szüksége van az az állatok húsára és vérére?

Arról nem is beszélve, hogy Isten ajándékának van feltüntetve, hogy a zsidók lemészároltak egy rakás(több millió) embert pl: kánaánitákat. Tömeggyilkosság, vérfertőzés.


Összefoglalva: Jahve az Ószövetség Istene inkább egy vérszomjas fenevadnak tűnik, aki félelemben akarja tartani az embereket, nem olyannak akihez imádkozni érdemes. A 7 napos teremtés, pedig egyszerűen nevetséges. Mintha, muszály lett volna kitalálni valamit annak aki nem teremtett. Ha véletlen találkoznék egy lángoló csipkeborral, biztos összef*snám magam.


Az Újszövetség ezzel szemben nagyon érdekes. Ott van Jézus aki mindenkit megbocsát, meggyógyít, nem kell tőle félni. Nem iszik kecskevért, arról tanít, hogy szeressétek egymást, mindenkinek bocsássatok meg.

Persze az Újszövetség rengeteg helyen, hivatkozik az Ószövetségre, ezt felfedeztem.

Pl: szent Pál apostol, aki Jézust egy állatáldozathoz hasonlítja, nem is volt a 12 apostol egyike. Így aztán, hogy lehetne apostol.


De talán a legérdekesebb a Jelenések könyve, szerintem mintha sötét tervek jelennének meg benne, mindezt isteni büntetésnek álcázva, az emberek "bűnei" miatt.


Azaz érdekes, hogy a Jelenések könyve úgy végződik, hogy leszáll az Égből az Új Jeruzsálem, ami aranyból, kőből és drágakövekből van, a tizenkét kapun Izrael 12 törzsének nevei vannak, és elkezdődik az "Új" Világ.


2017. máj. 14. 01:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem!-az ki van zárva.


Isten csak annyit követel meg magának amennyi neki jár.

Jobb szeretted volna,hogy olyan legyen mint pl az Aztékok vagy Kelták hamis istenei vagy mint az általad is említett kanaániták istene Baál vagy Molok?

Ember és gyermek áldozatok sokasága egy hamis istennek.

Az Ószövetség Istene megelégedett egy báránnyal.

Mi is meg esszük ma, nem?

Az Ószövetség sokat beszél Jézusról mint pl Izajás próféta itt;


Ézs 9:6

Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!


Ézs 7:14

Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek,


De itt van pl Zakariás és Ézsaiás akik egy egy elég meghökkentő próféciát írnak le;


Zak 12:10

A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.


Ézs 53:7 Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!



Tehát az az Isten akit te gyilkosnak mondasz azt mondja, hogy kegyelmet és könyörületességet fog cselekedni azáltal,hogy önmagát megöleti, vagyis most Ő lesz az az áldozati bárány amitől te annyira kikészülsz és gonosznak kegyetlennek tartasz.

Pál nem tesz semmi rosszat azzal,hogy Báránynak nevezi Jézust hisz mint láthatod a fentiekben maga Isten

is leíratja önmagáról ugyan azt.

De nézd meg,hogy mi mást még ír Pál;


1Kor 13:1-8

Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.


Mint láthatod nem is annyira rossz ember ez a Pál, nem?

A Jelenések könyve meg nélkülözhetetlen!


Ha Isten nem íratja le és nem tudatja az emberekkel, hogy mi lesz a vég akkor lehetne igazából egy gonosz istennek nevezni mert nem adta meg az embernek a döntés lehetőségét.

De most már nem mondhatod azt, hogy nem tudsz róla, hogy nem tudtál róla.

Egyébként nem csak a Jelenések foglalkozik ezzel hanem az apostolok is.


Hát röviden ennyi, de ez csak nagyon röviden van összefoglalva.

Én azt ajánlom,hogy vedd komolyan és egy kicsit többet kutass,hogy ne érjenek meglepetések.

2017. máj. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Sziasztok!


Nem lehet a gonosz, mégha nem is tudjuk megérteni néha döntéseit.

Amit a kanaánitákkal tett vagy amit az arany borjú esetében tett annak is meg volt az értelme meg az oka.


De ilyenkor amikor Istent okoljuk érdemes volna azon is elgondolkodni,hogy "mit nem tett meg"!?

Pl nem hagyta az embert végleg elpusztulni.

Pl. nem esett nehezére, hogy Ő maga fizesse ki az "adósságunkat".

Szóval van amin gondolkodni ha komolyan érdekel az igazság.

2017. máj. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem. CSak az állít ilyet, aki nem a Bibliát tanulmányozza, hanem az ateista blogoknak hisz.

Az ószövetségben adta Isten a törvényt, hogy mindenki belássa, hogy bűnös, jogos lenne az ítélet és Istenre van szüksége az ebből való megváltáshoz. Az újszövetségben Pál részletesen beszél erről, tehát a Bibliából könnyedén belátható, hogy egy Isten az ó és újszövetség Istene. Persze aki mást akar hinni, annak rendelkezésére áll egy csomó hazug blog.

Ahogyan meg is van írva:

"Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak."


Tehát Kérdező, el kellene kezdeni tanulmányozni a Bibliát, a szövetségek jellemzőit, ha valóban az igazságot akarod hallani. Ha csak a saját elképzelésed akarod futtatni, akkor a GYAK erre jó. Rengeteg olyan ál-ateista van ezen az oldalon, akik valójában elhiszik, hogy a Biblia igaz és gyűlölik Istent.

2017. máj. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

"Pl: szent Pál apostol, aki Jézust egy állatáldozathoz hasonlítja, nem is volt a 12 apostol egyike. Így aztán, hogy lehetne apostol."

Úgy, hogy nem te döntöd el, ki az apostol, hanem Isten...


Apcsel

9,15 Monda pedig néki az Úr: Eredj el, mert ő nékem választott [Gal. 1,15.16.] edényem, hogy hordozza az én nevemet a pogányok [Ésa. 49,6. Gal. 2,7-9.] és királyok, [rész 25,10.12.26,1.] és Izráel [vers 20.29.] fiai előtt.


Hát ezért apostol, mert maga Isten választotta ki erre. Na és mi az apostol jelentése?


Kérdező! Újszövetség van, nem ószövetség, képmutatás olyanok felől aggódnod, ami már rég nincs és amit láthatólag nem is értesz. Számodra is érthető, hogy bűnös vagy, hinned kell Jézusban, ha üdvözülni akarsz és a szeretet gyakorlásában kell megszentelődni. Gondolom ezt tudod, és ezek ellen keresel kifogást, pedig az nem fog menni ...

2017. máj. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú leszek, Kérdező, de Te sem voltál rövid. :)


Nézzünk néhány példát az újszövetségből, hogy mennyire nem állja meg a helyét ez a felvetés, nézzük mennyire nem igaz: " Ott van Jézus aki mindenkit megbocsát, meggyógyít, nem kell tőle félni."


Máté 3:7 Kicsoda intett meg titeket, hogy az Istennek elkövetkezendő haragjától megmeneküljetek?

Márk 10:14 Jézus pedig ezt látván, haragra gerjede és monda nekik…

Ján 3:36 Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

Róm 1:18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

Róm 12:19 Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.

Luk 18:7,8 Hát az Isten nem áll-e bosszút az ő választottaiért, kik ő hozzá kiáltanak éjjel és nappal, ha hosszútűrő is irántuk? Mondom néktek, hogy bosszút áll értük hamar.

Máté 3:12 Akinek szóró lapát van az ő kezében, és megtisztítja az ő szérűjét; és az ő gabonáját csűrbe takarítja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel.


De elég csak a Jelenések könyvét elolvasni, íme egy példa:

Jel 11:18 És megharagudtak a pogányok, és eljött a te haragod, és a halottak ideje, hogy megítéltessenek, és jutalmat adj a te szolgáidnak, a prófétáknak és a szenteknek, és akik a te nevedet félik, kicsinyeknek és nagyoknak; és elpusztítsd azokat, akik a földet pusztítják.


Isten az ószövetségi időkben megmutatta, hogy minek mi a következménye. Ez a következmény mit sem változott.

1Kor 6:9,10 Avagy nem tudjátok-e, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,

Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.


A paráznaságnak, lopásnak ugyan az a következménye, csupán a végrehajtó Krisztus.

Ján 5:22,23 Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;

Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, aki elküldte őt.


Számos példát fel lehet vonultatni arról is, hogy az úgynevezett „ószövetségi isten” hányszor kegyelmezett.

Lásd Ábrahám alkudozását Vele:1Móz 18:23-33


Hogyan is lehetne különböző istenről szó, hiszen Jézus megannyiszor hivatkozik ószövetségi iratokra, prófétákra.

Ézsaiásra csak a Máté evangéliumában 6 alkalommal (Máté 3:3, 4:14, 8:17, 12:17, 13:14, 15:7), és ezeken kívül még 14 alkalommal jelenik meg Ézsaiás az újszövetségben. A zsoltárokra miért hivatkozik Jézus? (Ján 10:34) Dávid 54, Mózes 79, a Zsoltárok 7 esetben van említve az újszövetségi iratokban. Jeremiásra 3 alkalommal hivatkozik Máté evangéliuma. Salamon nevét tízszer olvashatjuk az újszövetségben.

Két teljesen különböző iratról lenne szó? Jézus miért hivatkozik számtalanszor ószövetségi iratokra, ha két szöges ellentétben lévő istenkép lenne az ószövetségben, mint az újszövetségben?


Jézus volt, ki kihozta népét felhőben és tűzoszlopban Egyiptomból.

1Kor 10:1-4

Nem akarom pedig, hogy ne tudjátok, atyámfiai, hogy a mi atyáink mindnyájan a felhő alatt voltak, és mindnyájan a tengeren mentek által;

És mindnyájan Mózesre keresztelkedtek meg a felhőben és a tengerben;

És mindnyájan egy lelki eledelt ettek;

És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt.


Istent nem látta soha senki, az egyszülött fiú jelentette ki.


Jézusé az ítélet, a néptől elvétetett ez.


Zsid 10:30,31 Mert ismerjük azt, aki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét.

Rettenetes dolog az élő Istennek kezébe esni.


Tehát az a beállítás, hogy a két iratgyűjteményben szereplő istenkép szöges ellentétben állna egymással, nem igaz. Az ószövetségben Isten kiválasztott egy népet, mely népből származott a messiás. Ennek a népnek szertartásokon, törvényeken keresztül be kellett mutatni a messiás eljöveteleit. Profetikus képekben kellett az eljövendőt bemutatniuk, mert Ábrahám nemzettségei Isten prófétai népe. Sajnos (vagy nem) de a prófétaság nem leányálom, ahogy Ezékielnél is láthattuk. Sokszor szenvedés vagy halál útján van bemutatva azok a következmények, amit a prófétának be kell mutatnia. De számunkra halál az a halál, amit látunk, hiszen Jézus is megmondta Mózes népe Isten ítéletét hajtotta végre az Emoreusokon, mert mikor Ábrahám megkérdezte az Urat, hogy a népe mikor fog bemenni Kánaánba ezt válaszolta:

1Móz 15,16 Csak a negyedik nemzedék tér meg ide; mert az Emoreusok gonoszsága még nem tölt be.


Ítélet volt a vízözön, Mózes népének leigázó vándorlása, és ítélet lesz ígéret szerint Krisztus urunk által is, aki akképpen fog ítélni, hogy az ember miképpen tesz, vagy nem tesz a másik emberért, embernek. (Máté 25; 31-46) Nem aszerint, hogy ki mit tud idézni a Bibliából, ki hány ember gyógyított meg, milyen csodákat tett, milyen érthető vagy érthetetlen nyelveken beszélt, ki mit tett magáért, melyik vallási szervezet tagja volt, stb.


Ha bosszúálló, haragos az ószövetségi istenképed, akkor az újszövetséginek is annak kell lennie. Az újszövetségben ugyan azt a bosszúálló, haragos istenképet festi elénk Jézus.

2017. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem,hisz Jézus,az Őszövetség Istenét Atyjának nevezte,akivel azonosult.(Jn 10:30)


Az egy más kérdés,hogy az ószövetségi ihletett ember mennyire ismerte Istent,ha a vele azonosságot vállaló Krisztusban,csak 3 ember ismerte fel kereszthaláláig.

2017. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Látom nem tetszik nektek az igazság.Ezért töröltettétek a válaszom....
2017. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem, az Ószövetség istene nem a gonosz. Isten nem akart félelmet kelteni az emberekben, hanem tiszteletet. Az istenfélelem az egyenlő az Isten tiszteletével. Tisztelet, félelem. Régi nyelvből átvett szóhasználat eredménye az, hogy te másképp értelmezed.


Az ószövetség népe nem irtott ki senkit, csupán a fennmaradásáért küzdött, ráadásul az Úr vezette őket. Ha valakik elpusztultak a velük történt harcban az azért történt, mert a Törvény így rendelte el.


Húsáldozatok. Sok ősi népnél szokás volt ez. De amint láthatjuk, Isten leszoktatta az ószövetség népét erről. Talán legelsőként a világon. És a világon ők lettek legelső monoteisták is, míg sok nép politeista és bálványimádó maradt.


A megbocsátás törvényét hoztad föl. Miért kellett volna az ősi zsidó törzseknek megbocsátani azoknak, akik az életükre törtek? Ha öltek, akkor azt tették, mert életben akartak maradni.


Pál apostol az apostol. Hiszen nagyon fontos oszlopa annak a keresztény szellemiségnek, amely felépítette Európát is.

2017. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ja még azt akartam hozzátenni, mintha a Biblia írói rendelkeztek volna egy világhatalom átvétel tervvel(több ezer évvel ezelőtt). Amit elsősorban az emberek manipulálásával érnek el.


Jézus létezését nem vonom kétségbe, de nekem úgy tűnik, mintha azért ölték volna meg, mert a tanításai szálka volt az akkori zsidó hatalom szemében.

Egyik "keresztény" ismerősöm szerint, örüljek neki, hogy Jézust megölették a zsidók, mert e nélkül nem vehette volna el a bűneimet.

2017. máj. 15. 00:24
 10/15 A kérdező kommentje:

Első hozzászólónak:

Az, hogy az Ószövetség azt írja, hogy a kánaániták embereket áldoztak hamis isteneknek, az még nem jelenti azt, hogy ez így is történt. Simán hazugság, amivel egy magasan fejlett népet szeretnének mocskolni.


Ézs 9:6

Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!


Ez nem valószínű, hogy Jézus. Sőt biztos, hogy nem az. Jézus nem olyan volt, mint egy uralkodó. Inkább tanító.


Ézs 7:14

Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek,


Erről azt hallottam, hogy az a szó a amit héberről magyarra szűznek fordítottak, simán csak fiatal nőt jelent(hajadon). Tehát szándékos tévesztés


Zak 12:10

A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.

Ézs 53:7 Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!


Zakariás és Ézsaiás próféciája, nem valószínű, hogy Jézusra vonatkozik. Nem lehet elhinni, hogy Jézus a zsidó messiás, főleg az Ószövetségben előforduló igen nagy volumenű népirtások, tömeggyilkosságok miatt.


Isten miért akarná önmagát megöletni, ez nevetséges.



1Kor 13:1-8

Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.


Ehhez, csak annyit fűznék hozzá, hogy Pál nem volt hülye. Számomra, egy csaló, aki szentnek tette magát, hogy manipulálja az embereket. Írt ő szeretetről stb. de a hátsó szándék ott van. Pál nem is ismerte Jézust valószínűleg.



Kettesnek

Dehogynem gonosz. Az csakis gonosz lehet, aki lemészárol sok millió embert.


Hármasnak

Ha tudnád, hogy kik voltak valójában a kánaániták, lehet nem ezt mondanád. A kánaánitákat, csak azért gyilkolták le, mert kellett nekik az országuk.


Képzeld el Mózes lejön a hegyről, a kőtáblára rá van írva, hogy NE ÖLJ, és lemészároltat pár ezer zsidót az aranyborjú miatt(akár el is engedhette volna őket a sivatagban) + egy országnyi embert lemészároltat


Egyébként, ha szegény rabszolga zsidókat vitt volna ki Mózes, hogy a francba tudtak volna összedobni egy aranyborjút.


Négyesnek a bibliaidézetétől Pál még mindig nem lesz apostol.


Hatosnak, ha Jézus Jahvét nevezte, volna atyjának én biztos félnék Jézustól.

Hetes ne húzd fel magad, ha kitörlik a kérdésedet, agymosott moderátorok tudod milyen ez.


Ötösnek

Tehát az a beállítás, hogy a két iratgyűjteményben szereplő istenkép szöges ellentétben állna egymással, nem igaz.


Dehogynem, hiszen Jahve a megfélemlítésre helyezi a hangsúlyt+ tömeggyilkosságokat szervez, vért és húst kér.

+ nem biztos, hogy az Újszövetségben Jézus igazi tanításait találod.


A zsidó messiás, valószínűleg egyet jelent a Jelenések könyve Új Világ eljövetelével, ha olyanok lesznek az emberek mint az első pár válaszoló.

2017. máj. 15. 01:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!