Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy az Ószövetség Istene maga a nagybetűs Gonosz?

Figyelt kérdés

Sok keresztény pap, hívő beszél a Jóisten, szeretetéről stb stb. Meg hogy olvassuk Isten szavát. De ha komolyan venném, hogy a Bibliában leírt dolgokat, tényleg Isten parancsolta, biztos félelembe lennék esve(félnék Istentől, mint ahogy az Ószövetség parancsolja "Féld Uradat Istenedet egész életedben"). Dehát szerintem senki sem szeret félelemben élni. Ez inkább csak lelki terrornak tűnik. Jahve lelkileg terrorizál.

Meg amúgy egy világot teremtő Istennek, mi szüksége van az az állatok húsára és vérére?

Arról nem is beszélve, hogy Isten ajándékának van feltüntetve, hogy a zsidók lemészároltak egy rakás(több millió) embert pl: kánaánitákat. Tömeggyilkosság, vérfertőzés.


Összefoglalva: Jahve az Ószövetség Istene inkább egy vérszomjas fenevadnak tűnik, aki félelemben akarja tartani az embereket, nem olyannak akihez imádkozni érdemes. A 7 napos teremtés, pedig egyszerűen nevetséges. Mintha, muszály lett volna kitalálni valamit annak aki nem teremtett. Ha véletlen találkoznék egy lángoló csipkeborral, biztos összef*snám magam.


Az Újszövetség ezzel szemben nagyon érdekes. Ott van Jézus aki mindenkit megbocsát, meggyógyít, nem kell tőle félni. Nem iszik kecskevért, arról tanít, hogy szeressétek egymást, mindenkinek bocsássatok meg.

Persze az Újszövetség rengeteg helyen, hivatkozik az Ószövetségre, ezt felfedeztem.

Pl: szent Pál apostol, aki Jézust egy állatáldozathoz hasonlítja, nem is volt a 12 apostol egyike. Így aztán, hogy lehetne apostol.


De talán a legérdekesebb a Jelenések könyve, szerintem mintha sötét tervek jelennének meg benne, mindezt isteni büntetésnek álcázva, az emberek "bűnei" miatt.


Azaz érdekes, hogy a Jelenések könyve úgy végződik, hogy leszáll az Égből az Új Jeruzsálem, ami aranyból, kőből és drágakövekből van, a tizenkét kapun Izrael 12 törzsének nevei vannak, és elkezdődik az "Új" Világ.


2017. máj. 14. 01:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Gondoljatok bele az egész bibliát okos zsidó elmék ihlették. Rá kellett bizonyítani Jézusra, hogy ő a messiás. Pedig nem Ő az. Mivel a zsidó messiásterv még nem ért véget. De ha tényleg beteljesedik a terv, annak szerintem biztos csúnya vége lesz. Majd csak az lesz a "gáz" amikor ebben az "új" világban találják magukat az emberek, és majd mindenki látni fogja, hogy a lángoló csipkebokorban nem is az volt amire mi gondoltunk, de késő bánat eb gondolat.
2017. máj. 15. 01:46
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Úgy látom neked mindenre meg vannak a válaszaid. :)

Csak azt nem értem,hogy akkor miért tetted fel a kérdést?

Első válaszoló vagyok és nem gondolom,hogy hiába írtam le azt amit írtam mert én ebben hiszek. De soha nem fogok feltenni egy olyan kérdést amivel kísértsem illetve próbára tegyem hitemet.

Te azt hiszed én meg ezt és ez így van jól mert nem járhatunk mindannyian egy úton ez bizony meg van írva!

Hogy melyik a helyes út!?-az majd egyszer mindenképpen eldől..

2017. máj. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha nem ismered fel Jézusban Ószövetségi írásokban részletesen megjövendölt"Isten ama bárányát,aki elveszi a világ bűneit",a fanatizmusod vakká tett!


Kár feltenned olyan kérdéseket,melykre csak a saját előre eldöntött válaszaidat vagy hajlandó elfogadni!

2017. máj. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért tettem fel a kérdést mert kíváncsi voltam azoknak az embereknek a véleményére akik egyetértenek velem. De ilyet nem sokat találtam. Ne imádjátok már a gonoszt :D
2017. máj. 22. 15:31
 15/15 anonim ***** válasza:

# 14


Mert bizonyára törölték azokat a válaszokat.Ahogyan az enyémet is.

2017. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!