Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy eredendően...

Hogyan lehet egy eredendően megaláztatást és robotmunkát bebiztosító könyv ennyire köztünk ragadt évszázadok után is? Már évszázadokkal ezelőtt leforgácsolódott az, amiért kitalálták - a kizsákmányolás elleni fellázadás megelőzésére.

Figyelt kérdés

Természetesen a Bibbiáról van szó, minden katolikus, protestáns és ortodox vallás táptalajáról.


Bár határozott gondolataim vannak, és meggyőződéses ateista vagyok, ettől függetlenül nem söpröm félre azokat a hívő/vallásos embereket, akik képesek normális hangnemben, igazi érvekkel válaszolni. Kíváncsi vagyok, kiben milyen gondolatok motoszkálnak erről.


2010. máj. 16. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én már azt sem értem, hogy tudja a vallás ennyire fenntartani magát a köztudatban. A szeretet, meg a jóság létezik enélkül is. Akkor mire kell ez az egész?

Még azt is el tudom képzelni, hogy valami felfoghatatlanul hatalmas intelligencia teremtette a világot. De nem hiszek benne, hanem kíváncsi vagyok rá. Ennyi.

2010. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%

Kizsákmányolás, meg robotmunka? Csak nem valami marxista-leninista ideológiát vallasz?


A Biblia nem gazdasági-társadalomtudományi mű, nem ítélkezik a világi rendszerek felett ily módon (illetve annyiban igen, hogy egyik sem tökéletes, kivétel nélkül).


Azaz, nem a kizsákmányolás elleni fellázadás megelőzésére találták ki, mert semmi ilyesmiről szó nincs benne.


A feudalizmus pedig nem valami diktatórikus rendszer, és az, hogy ott elnyomók meg elnyomottak voltak, az a kommunista ideológia és agymosás maradványa a mai köztudatban.


A középkor rendszere nem volt jobb, és nem volt rosszabb a mainál. Az adott körülmények között nem lehetett volna mai értelemben vett demokráciát megvalósítani (a görög demokrácia is csak a nevében rokon a mienkkel).


Egy középkori feudalista rendszer is lehetett volna ugyanúgy emberbarát és harmonikus, mint ahogy egy mai demokratikus állam is lehet elnyomó és embertelen. Ez az emberek hozzáállásán múlik, és nem a rendszer felépítésén.

2010. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%
A Biblia egykor szent könyv volt, mára már (az én szememben, csak egy sima könyv, ami ferditéseket tartalmaz) egyáltalán nem az. Az, hogy a keresztények akarnak hinni valamiben ez mind nagyon jó, de aki tanulmányozza a Bibliát, tisztában kell lennie az ellenmondásokkal, ami egyértelműen nem lehet Isten műve, hiszen Ő tökéletes. Egyetértek veled, annak idején a papok úgy formálták a Bibliát, ahogy éppen kellett, hogy jó legyen nekik, hogy hasznot húzzanak belőle, hiszen akkor még az igazán hivők száma sokkal-sokkal nagyobb volt, mint napjainkban. Igy a kissé tudatlan népet szinte bármivel meg lehetett vezetni. Nem is beszélve arról, hogyha mi egy Szent Könyvről beszélünk, akkor annak nem ugyanolyannak kellene lennie minden egyes lapjának és minden egyes nyomtatványának? ezzel szemben ez nem igy van. ha más kiadású Bibliát veszel a kezedbe magad is láthatod, hogy pl: a 1879-es kiadásban a 12. oldalon nem az szerepel, mint az 1921-es kiadásban a 12. oldalon. Ha meg is találod valahol máshol elképzelhető, sőt biztos - mivel tudom - hogy másképpen, más formában szerepel. Vajon ez hogyan lehet? vagy még egy példa, Isten hogyan küldhet az emberiségnek egy nem példaértékű profétát, hogy a jó útra vezesse a népet? gondolok itt Lótra. Szóval, kedves kérdező igazad van, csak általában az emberek nem veszik észre, ami közvetlenül a szemük előtt van.
2010. máj. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
19%

Jé, ezek a vulgármarxista őslények még élnek? Azt hittem, hogy kihaltak mint a dinók.

Tisztára a foxi-maxi egyetem(marxista-leninista esti egyetem)nyelvezete.

2010. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

a Bibliát ha elolvasod , akkor természetesen egy elég unalmas műről van szó. Ezért van hozzá Bibliaolvasó kalauz, amely segít értelmezni a könyvet. Az akkori nép nyelvezete teljesen más volt mint a 21. században használt.


Ahhoz hogy jobban megértsd mit ad a Biblia, mit ad a hit, nem csak egy nyomtatott könyvet kéne elolvasnod. Ha te is legalább egyszer elmentél volna a templomba (kétlem hogy ez sikerült mert mindenki jóóó messzire elkerülni :-) ), akkor más lenne a véleményed. Isten a Biblián keresztül segíti az embereket ahhoz hogy válaszokat kapjanak a kérdéseikre. Én 19 éves lány létemre igen büszke vagyok arra hogy hiszek Istenben, amikor csak tudok megyek templomba. Nem nevelés kérdése, én önállóan döntöttem el mit akarok.


Nekem eddig bármi problémám volt - temetés, betegség -, most éppen vizsgaidőszak, sokszor elcsodálkozok hogy hogyan bírom még erővel, de a válasz egyszerű. Nem járok minden vasárnap robotszerűen templomba, most már nem volt egy hónapja lassan, nem olvasom minden nap robotszerűen a Bibliát, de az a hit ami bennem van, erőt ad a mindennapokhoz. Csodálkozok hogy mások hogy tudnak hit nélkül élni, csak úgy a mindennapokban...


Szerintem ahhoz hogy magáról a Bibliáról, mondanivalójáról és úgy amblokk az egész hitről, vallásról véleményt alkoss, előbb el kellett volna menned templomba, meghallgatni a misét, vagy istentiszteletet, legalább egy kis hitet Istenbe vetned és utána képet alkotni az egészről...

2010. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet egy eredendően megaláztatást és robotmunkát bebiztosító könyv ennyire köztünk ragadt évszázadok után is? Már évszázadokkal ezelőtt leforgácsolódott az, amiért kitalálták - a kizsákmányolás elleni fellázadás megelőzésére."


Persze, a kereket meg azért találták fel, hogy majd kerékbe lehessen töretni embereket. Istenem, mennyi hülye van... Ez az eredménye annak, hogy hülyék írhatnak újságot, és írhatnak könyveket is.

2016. márc. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!