Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudok megtérni? Mi...

Kikicsajxi kérdése:

Miért nem tudok megtérni? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egèszen kicsi gyerekkorom óta hiszek Istenben ès imádkozok is Hozzá( pedig a szüleim nem hisznek Benne sőt...igazábol azt sem tudom hogy kisgyerekkoromban honnan "vettem" hogy van Isten ès mièrt keztem el imádkozni hozzá...senkit nem ismertem a környezetemben akkoriban aki beszèlt volna Róla) szóval már majdnem 18ève imádkozom (nèlküle most sehol nem lennèk) hiszem tudom hogy Ő van, de mègsem tudom befogadni őt,a fèrjem Istenhivő de mèg soha nem imádkoztam elötte...lehet hogy az a gond "magamba tartom" a gyülekezetbe se mondok bizonyságot soha pedig lenne mit mondanom. Kèrlek csak az válaszoljon aki tènyleg hisz istenben.

#vallás #Isten #hit #megtèrès
2017. máj. 15. 09:30
1 2
 11/16 imakommandós ***** válasza:
Olvasd az újszövetséget!
2017. máj. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A szavaidból úgy érzem, mintha úgy gondolnád, lesz egy olyan szint az Istennel való kapcsolatodban, amit el kell érned, hogy ő elfogadjon téged "megtértnek". Isten nem terheket akar rakni rád, hanem levenni akarja rólad. Az imában ugyanolyan felszabadultan beszélgethetsz Istennel, mint kisgyerek korodban az apukáddal beszélgettél, vagy a legjobb barátoddal. Nem a tökéletes teljesítményt kell elérned, amiben nem érjük el a tökéletest, azt a Szentlélek kipótolja az imában. Isten mindent tud rólad, teljesen felszabadultan, szégyen nélkül adhatod magad a férjed vagy a gyülekezet előtt is. Bízz benne, ha valamit rosszul csinálsz, majd kijavítanak, ha kell, és Isten is megbocsátja. Érdemes felvetni a férjednek, hogy imádkozzatok együtt.
2017. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Imádkozz a férjeddel együtt! Belső szoba nem egészen ezt jelenti, de kérj nyugodtan ige magyarázatot a gyülekezet vezetőitől.

Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, a mit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám. Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.” Mt.18,19-20.

2017. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Az a gond, hogy Isten nem létezik
2017. máj. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Több jó és helyes választ olvastam, de a "14"-es válasza nem tartozik közéjük. Nem is értem miért írt és válaszolt neked.


Kedves kérdező. Fogadd meg a jó tanácsokat, mert valóban szívvel hiszünk, de a szánkkal teszünk vallást az üdvösségre. Ha valóban hiszel Jézusban, Istenben akkor ezzel a hittel legyen erőd letérdelni és színt vallani Jézusnak. Alázkodj meg és bánd meg őszintén a bűneidet és kérd Jézust, hogy költözzön a szívedbe. Ha egyedül nincs bátorságod, akkor ezzel a hittel még nagyobb akarattal tedd meg ezt a pároddal együtt imádkozva. Ne enged, hogy bármilyen gondolat is eltántorítson ettől. Ne mond magadba, hogy nem vagy bűnös és nem követtél el semmit az életedben, és azt se mond magadba, hogy másnak is vannak bűnei stb. Légy erős és légy teljesen őszinte Jézus előtt, akkor is, ha tudod, hogy az Úr ismer téged.


Ádám is megvallotta, hogy ettek a tiltott fa gyümölcséből. Isten mindent tudott, de Ádámnak kellett megtennie az őszinte színvallást.


A tékozló fiúnak sem volt elegendő az elhatározás, az elgondolás a felismerés, hanem hazamenve szájával szemtől szembe személyesen vallotta meg bűneit az Apjának.


Ezt kell tenni, mert ez a helyes és igaz út.

2017. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
14-es vagyok. Had kérdezzem meg, jó robotként, egy mesekönyv alapján élni? Én nem hinném. Komolyan, lassan egy nem létező mesefigura (gyengébbek kedvéért Istenre gondolok) fontosabb mint az egész családunk, biztos van itt olyan, aki elhagyná a családját, mert a családja nem hisz a mesékben. Szánalmas.
2017. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!