Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi keresztény...

A magyarországi keresztény felekezetek miért nem próbálnak meg jobban közelebb kerülni egymáshoz? Hiszen ez társadalmi érdek!

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 23:18
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
65%

Szerencsétlen Dániel Rómáról beszélt, de mind1, hagyjuk. A katolikusoknak nincs birodalma:)

Felesleges kiemelned és kiforgatnod igéket, ugyanis azoknak a szövegkörnyezet szerint van csak értelmük.

Nyilván én sem értek egyet, ha valaki hazudik, de ha Te a katolikus teológiát hazugnak nevezed, mert némely esetben nem biblikus, akkor az adventista teológia is hazug.

Ezért szerencsésebb csak a szeretetet követni (bár látom a szeretet nem hat meg), és nem pedig megítélni a másikat

2017. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
76%

"Annakokáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, a ki ítélsz: mert a miben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat míveled te, a ki ítélsz. "


Ja és a Te posztod, kedves Követ", nem egyenlő Isten szavával. Ne keverd a dolgokat

2017. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 követ62 ***** válasza:
56%

"Szerencsétlen Dániel (Dániel SOHA nem volt szerencsétlen, sőt szerencsél sem, hanem ÁLDOTT) Rómáról beszélt, de mind1, hagyjuk. A katolikusoknak nincs birodalma:)"


Így igaz Rómáról beszél ami elősször a pogány Róma, majd a keresztény Róma. (Nem akartam bele menni, de ugyan miért ne?)

Nincsa katolikusoknak birodalma? Á nincs! Csak majdnem az égész világ és a fővárosa Vatikán. Tudod-e, hogy II.János Pál miért csókolta meg az adott ország földjét miután le szállt a gépéröl ahová látohatóba ment? Ezzel jelezte, hogy az is az övé.


"Felesleges kiemelned és kiforgatnod igéket, ugyanis azoknak a szövegkörnyezet szerint van csak értelmük."


Bocsás meg, hogy ezt kell írnom, de megint csak a Biblia nem ismeréséről tettél bizonyságot. A Dn.7:17 "Ez a négy nagy vadállat négy olyan ország, amely a földön támad."

Ugyan mit lehet ezen félre magyarázni?

Tehát bárhol olvasunk a Bibliában vadálatról, fenevadról azok országokat jelentenek. Mi olyan bonyolult ebben? Természetesen figyelembe véve a szövegkörnyezetet.


"Nyilván én sem értek egyet, ha valaki hazudik, de ha Te a katolikus teológiát hazugnak nevezed, mert némely esetben nem biblikus,"

De könyörgöm, ha nem biblikus akkor NEM IGAZ. ISTEN IGAZ az Ő szava IGAZ tehát ami nem biblikus az nem igaz. Ennyi.


"akkor az adventista teológia is hazug."

Most ilyenkor mi van? Dedós módon vissza vágunk? :D Bizonyítsd a Bibliából!


"Ezért szerencsésebb csak a szeretetet követni és nem pedig megítélni a másikat."

Ja. Az igazságot pedig felejtsük el. De van egy rossz hírem Isten nem fogja. Amikor vissza jön Jézus azt IS fogja keresni azokban akik akkor élve lesznek. Jel.12:17, 14:12, Jak.2:10.


"(bár látom a szeretet nem hat meg)"

Drága barátom, te NEM TUDOD mit érzek, MIT hiszek, MIT gondolok. Mert ha tudnád te lennél Isten aki bele lát az emberbe.


Egyet értek abban, hogy az én kommentem nem Isten szava, de ha már bibliai ígéket írok ki az már bizony az. És én leginkább arra gondoltam amikor azt írtam, hogy Isten szavát utasítod el.

Viszont én egy pillanatig sem feltételezem, hogy ne lenne annyi értelmed, hogy ilyen szájbarágósan kéne mindent elmagyarázni.


Táhát fikarcnyit sem számít, hogy ezen a téren mit akar a társadalom, de inkább a kormány.

És bár el jön az ídő, hogy bizony durván bele fog szólni és korlátozni a lelkiismereti szabadságot, kényszerítve embereket mit gondoljanak, mit higyjenek, mikor és hogyan.

De az jó, mert azt jelenti már csak "pillanatok" telnek el Jézus viszajöveteléig. ;)))

2017. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
50%

"kedves" követ62


"Tudod-e, hogy II.János Pál miért csókolta meg az adott ország földjét miután le szállt a gépéröl ahová látohatóba ment? Ezzel jelezte, hogy az is az övé."


Jó érzéssel tölt el a hazugság, a rágalmazás, a gyűlöletkeltés és a gyűlölködés?


Idézném a szent pápa szavait:

"Amikor néhány perccel ezelőtt megcsókoltam hazátok földjét, azt akartam kifejezni, ami most eltölti szívemet: a nagyrabecsülést országotok iránt, a bensőséges örömöt, hogy itt lehetek köztetek, és az őszinte vágyat, hogy veletek járhassam azt az utat, amely Magyarországot a jobb jövő felé vezeti."


Az ő szavaiból az alázat, a tisztelet, a szeret árad, míg a tiédből csak a gonoszság.


Végezetül idézném a Szentírást is, találtam egy rád (és hasonlókra) illő igét.

"Csupán csalást eszelnek ki, akiknek hazugság az örömük. Hazugság van a szájukban, s kívánják az áldást, bár szívükben átkot hordoznak."

2017. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 követ62 ***** válasza:
56%

"Az ő szavaiból az alázat, a tisztelet, a szeret árad, míg a tiédből csak a gonoszság."


Jól van kis isten látom már megint tudod mit érzek, gondolok, vagy milyen vagyok néhány sorból. Gratula.

2017. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
19%
Azt hiszem ez a szóváltás megadta a választ a kérdésre!
2017. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Nagyon sok remek választ kaptam!

Melyekből levontam azt a következtetést, hogy az az oka annak, hogy a felekezetek nem akarnak egymáshoz közeledni, hogy nem gyakorolják a legfőbb törvényt.

2017. máj. 16. 22:15
 18/41 követ62 ***** válasza:
35%

"Azt hiszem ez a szóváltás megadta a választ a kérdésre!"


Én is így gondolom. Mert van az egyik csoport aki inkább a társadalmi érdekeknek és az emberi hagyománynak kíván megfelelni. Ahol a vezetőknek fontosabb a földi hatalom, mint az Istennek való engedelmesség. Ezek vannak többen és járnak a széles úton.

És van a másik csoport akiknek mind az előbb felsoroltak semmit nem jelentenek, mert egyedül Isten szava a mérvadó. Ezek akik a keskenyúton járnak és jutnak üdvösségre.

ÉS EZ NEM KIZÁRÓLAG AZ ADVENTISTA EGYHÁZ TAGJAI! HANEM A LÁTHATATLAN "IZRAEL". Az a nyáj akik hallják a Jó Pásztor hangját és végül egyesülnek a Pásztoruk hívására. Na ez lesz az igazi egység. "És lessz egy Pásztor és egy nyáj."


Mert NINCS üdvözítő egyház CSAK üdvözítő KRISZTUS!

Aki semmibe nézi az emberi egységtörekvést, mert megbecstelenítik ŐT aki maga az IGAZSÁG!

"ÉN VAGYOK AZ ÚT AZ IGAZSÁG ÉS AZ ÉLET. SENKI NEM MEHET AZ ATYÁHOZ CSAK ÉN ÁLTALAM! -Jn.- Nem mégsem írom oda, honnan idézem. Mert aki ezt nem tudja az semmit nem tud.

2017. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
A keskenyúton járók jelleme lenne a hazugság?
2017. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 követ62 ***** válasza:

Ja és abban mindenki biztos lehet, hogy Isten NEM FOGJA feláldozni az igazságot a szeretettel szemben és fordítva.

CSAK EGYÜTT lehet és lessz érvényes a kettő.

Ha nem így lenne akkor FELESLEGES LENNE Jézus áldozata.

2017. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!