Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi keresztény...

A magyarországi keresztény felekezetek miért nem próbálnak meg jobban közelebb kerülni egymáshoz? Hiszen ez társadalmi érdek!

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 23:18
1 2 3 4 5
 21/41 követ62 ***** válasza:

Kedves kérdező.


Azon gondolkodtam miért írtad ki ezt a kédést ide?

Egyszerűbb lett volna elmenned a saját tomplomodba, gyülekezetedbe és ott feltenni a kérdést.

Ők biztos veled együtt bólogattak volna "hát igen igazadvan szörnyű ez a világ, meg a más hívők stb".

Viaszont, ha ide ki írtad gondolhattad volan, hogy lesznek akik nem bólogató Jánosként reagálnak.

És bocsánat, hogy az én meggyőződésem ellenérzést váltott ki másokban, vagy talán benned is. Csak az vígasztal, hogy Jézussa is ez volt.


De azt nyugodt szívvel állíthatom, hogy rosszindulatúan nem személyeskedtem. Igen kimondtam és kimondom, hogy a különböző egyházak eltértek a Biblia tanításától dolgokban, tehát azok nem igazak.

Ellenben én megkaptam, hogy gyűlölet keltő vagyok, hazug, rágalmazó, gyűlölködő, gonoszság árad belőlem és a szeretet nem hat meg. Tudtommal EGYEDÜL Isten lát a szívbe az elmébe.


Miért baj, ha én CSAK A BIBLIÁT fogadom el és ami attól eltér az nem tartom igaznak?

Bár azt is írtam, hogy meggyőződésem, nincs üdvözítő egyház, csak üdvözítő Krisztus. És ez azt takarja, hogy SOK IGAZ HÍVE VAN ISTENNEK minden egyházban, de ez nem indokolja a Biblia ellenes egységtörekvést.



"Nagyon sok remek választ kaptam!

Melyekből levontam azt a következtetést, hogy az az oka annak, hogy a felekezetek nem akarnak egymáshoz közeledni, hogy nem gyakorolják a legfőbb törvényt."


Hivatkozol a legfőbb törvényre, de mi is pontosan a legfőbb törvény?

Gondolom a Mt.22:37-40-re utalsz?

"Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből."

Számomra ez egyértelmű: ha szeretem az Urat

1/ Nincsenek idegen isteneim.

2/ NEM CSINÁLOK bálvány (és semmilyen) szobrokat, festményeket. Nem imádom és nem TISZTELEM.

3/Isten nevét nem veszem hiába.

4/ A SZOMBATOT tartom és nem a vasárnapot. De a munkámat is becsületel végzem.


Második: "Szeresd felebarátodat mint magadat."

Ha szeretem a fele barátomat.

5/ Tisztelem a szüleimet (és minden hasonló korosztályt)

6/ Nem ölök.

7/ Nem lopok.

8/ Nem paráználkodom (tisztán örzöm meg magam az egyetlennek).

9/ Nem teszek hamis tanubizonyságot.

10/Nem kívánok semmit ami a másé .......

Bocs, csak röviden írtam le. Bővebben II.Móz.20:1-17-ig.

Vagy nem erről szól a legfőbb parancsolat két mondatban?


A keresztények nagyrésze "vasárnapot tart" az, az 1-2 órát áldoz a drága idejéből Istennek.

Más része a második parancsot félre téve szobrok, képek előtt hajlong.

Hogy lehet így vallásilag közelebb kerülni?

Mert azzal nincs baj, hogy vannak különféle vallásokból barátaim akiket szeretek tiszelek, de Istent hazudtolnám meg, ha a vallásomat úgy gyakorolnám mint ők.

És igen is közel vagyok hozzájuk, mert bármikor segítjük egymást, vagy csak együtt vagyunk. Ettől mi több kell a társadalomnak? (Ja másodállásban egy pébánián egészítem ki a jövedelmem és maximálisan tiszteljük egymást a pappal aki tudja mit hiszek.)

A vallás pedig maradjon meg a lelkiismereti szabadságon belül, ahogy Isten is akarja.

Viszon nem így lessz. Mert eljön az idő amikor maga a kormány fogja megmondani mit, mikor és hogyan higyjünk.


Ja és nem csak a keresztényekről szól a "Szeresd felebarátod, mint önmagad" ige, hanem még az ellenségről is.

Bocsánat, ha egy kissé hosszúra sikeredett, de ezt le akartam írni.

Az Úr áldását neked!

2017. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Kedves Követ62!


Az Úr áldjon téged is!


Azt látom, hogy túl dramatizálod a dolgokat. Mindnyájan egyek vagyunk az Úrban mindnyájan. Szerintem te ist azt szeretnéd, mint amit minden normális ember. Felekezeti megbékélést, egymásratalálást. A kérdést azért tettem fel, amiért az szól. Mert engem zavar, hogy sok keresztény nem ért egyet. De keresztények.


Miért nem érthetnek egyet? Mert felekezetük tanításai egymásra uszítják őket. A további kétdések: kik hozták létre azokat a felekezeteket? És miért? Bizonyos új felekezetek miért támadják a legelső egyházat?

2017. máj. 18. 00:40
 23/41 követ62 ***** válasza:

ÉN is katolikus voltam, de a Bibliából megtanultam. Ahogy Péter is bizonyságot tett Ap.Csel.5:29. "Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek."

Ha Jézus egyetértett volna a farizeusokkal nem hozott volna létre új vallást. Mi sem értünk egyet a katolikus TANOKKAL. És nem behódolni. Még akkor sem, ha emiatt bántanak. Ha olvasnád a Bibliát és csak a Bibliát és sokat lennél kettesben imában az Úrral lehet, hogy felismernéd te is. Nemtudom.


A feladatunk az, hogy erre figyelmeztessük az embereket, mert hamarosan nagy tétje lessz.


Na, de ennyi. Úgy is kár a szóért.

Szép napot.

2017. máj. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Kedves Követ62!


Kifejtenéd bővebben, azt amit gondolsz?

2017. máj. 18. 21:27
 25/41 követ62 ***** válasza:

Szivesen. Melyik részét gondolod?

De majd csak este, ha haza értem.

2017. máj. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Ha a magyar keresztény társadalom valóban kereszényként(Krisztus követőjeként)élne,és tetteink,szavaink,gondolataink Krisztuséra emlékeztetnének,nem kellene egységtörekvéseket megfogalmazni,hisz a szeretet bennünk élése természetszerűen létrehozná az egységet.


Az egységet ott kell megszervezni,ahol különbözőség van,márpedig Krisztus követésénél nincs hatékonyabb egységformáló erő.

2017. máj. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Kedves Követ 62!


Fogalmazd meg úgy, ahogy te gondolod.

2017. máj. 19. 22:13
 28/41 követ62 ***** válasza:

Hu. Ez így nehéz, hogy nem tudom hol kezdjem.

De a 21-es hozzászólásomban már egy részét kifejtettem.


Számomra (számunkra) a Biblia az egyedüli hiteles mérce.

Azt mondja, Isten nem hazudik. Azt is állítja, hogy Isten szent, igaz és jó. Ugyan azt mondja a törvényéről.

Azt mondja Kegyelmes és Igazságos egyszerre. Ez az Ő bölcsessége, hogy ezt a kettőt egyszerre megtudja oldani.

Mert, ha csak Igazságos lenne akkor kész, Ádám és Éva után nem lettek volna emberek. Mert a bűn zsoldja a halál.


Ha csak kegyelmes akkor azt mondta volan a bűneset után, jól van megbocsátok menjen mindne tovább. És Jézusnak nem kellett volna meghalnia. De a kegyelmi ajándékot csak Jézusban nyerhetjük el miután lefizette a bűn zsoldját.


Jézus a földre jött második isteni személy. Ha valaki tudta, hogyan kell megélni a parancsolatokat akkor az Ő, hiszen Ő adta a Sínai hegyen, I.Kor.10. És nem azért jött, hogy eltörölje, hanem betöltse és ezzel nekünk példát mutatott, hogyan tegyük mi is.


Tehát, ha Isten nem hazudik akkor ami nem egyezik az Ő szavával az szembe megy Isten akaratával.


Nem állítom, hogy nagy Biblia tudós lennék, de számomra biztató, hogy Jézus is úgy gondolta, egyszerű halászemberkkel végezteti el a nagy művet.

Kb 20 éve tanulmányozom behatóan a Bibliát és persze eleinte nem igazán értettem, de rá kell hangolódni és utánna érthetőbbé válik.

Már tudom nem csak bizonyos körök kiváltsága a Biblia értése.

A legjobb az egészben, hogy nem kell külső magyarázatokat keresni, mert a Biblia önmagát magyarázza.

Ha valamit jelképesen gondol az meg is magyarázza, vagy rögtön az adott helyen, vagy valahol a Szentírásban. Csak meg kell keresni.

Csodálatos, hogy Isten nem hagyta az embereket sötétben tapogatózni, csak tudni kell elég "mélyre ásni". Kellő türelemmel és alázattal.


Örülök, hogy Isten az adventista egyházhoz vezetett. Mert ez egy egyszerű szolíd közösség.

Nem törünk se vallási, se világi (politikai) hatalomra, nem állítjuk, hogy aki hozzánk csatlakozik az tutira üdvözül (sőt aki nem úgy él és elhagyja az Urat akár el is kárhozhat) hiába adventista.

Hisszük, hogy nem nekünk kell egy ebert taggá tenni, hanem ez a Szentlélek feladata.

(Aki nem így teszi, az nem az adventista elvek szerint végzi munkát).

Mert ugyan a "magot hinjük", de nem mi döntjük el ki milyen "föld".


Hozzak bibliai ígéket amit mi másként gondolunk?

Jézus ellene volt az emberi hagyományoknak.

Sokszor gondolkodtam már, ha Jézus most a földre jönne csak úgy titokban, hová csatlakozna? Vajon találna-e hitet ahogy Ő mondta?

Abbó pedig soha nem sül ki semmi jó, ha a társadalom elvárásait Isten szava fölé helyezzük.


Kérlek kérdezz!

2017. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Azt írtad, hogy húsz éve tanulmányozod a Bibliát, és mióta vagy adventista?


Szerintetek mi történik a lélekkel halála után?


Szertintetek mi szükséges az üdvözüléshez?

2017. máj. 20. 14:00
 30/41 követ62 ***** válasza:

"Azt írtad, hogy húsz éve tanulmányozod a Bibliát, és mióta vagy adventista?"


Ha bele számolom azt az időt is amióta hitélet gyakorlása végett adventista gyülekezetbe járok az 22 éve volt márc. 3-án.

Ahogy elősször el mentem a gyülekezetbe onnantól csak ott gyakoroltam a hitéletemet. (Persze azóta voltam már "látogatóba" máshol is, esküvő, temetés egyéb). És a Bibliát behatóan azóta tanulom, mert addig csak majdhogy nem "babonás" jelleggel volt othon a polcomon.


"Szerintetek mi történik a lélekkel halála után?"


A Biblia szerint én magam vagyok az élő lélek és nem bennem van. Az emberben (pontosabban a teremtményekben) nincs halhatatlan lélek ami külön képes létezni a testtől.

Ezt nagyon jól megvilágítja a I.Móz.2:7 = A föld porából alkotott test + éltető erő = élő lélek. És nem test + lélek + éltető erő = ember. Az ember élete csak egy lehellet Jób.7:7, Zsolt.78:39. Pára, Jak.4:14/b.

Ha meghal a teremtmény (ember, állat) az éltető erő (kb. mint a lufiban az én levegőm, az nem a lufi lelke és, ha ki száll, a lufi össze roskad) vissza tér Istenhez és a test elporlik. Préd.3:19-22, 9:7-8.

Egyedül Isten halhatatlan I.Tim.6:13-16, Neki élete van önmagában.

Még az angyalok sem halhatoatlanok, mert teremtmények. Ezért tudja majd Isen a volt Lucifert és angyalait megsemmisíteni Ezék.28:17.

Amikor arról beszélnek az emberek, hogy mondjuk: Hány lélekszámú egy adott település? És azt mondják pl. 5000. Senki nem gondol arra, hogy 5000 szellem repdes szerte szét akiket nem lehet látni. Hanem 5000 élő emberre gondolnak.

Vagy azt mondom szomorú a lelkem, nem azt gondolom rajta, hogy bár bennem a lelkem szomorú (mert ugye önálló), de én vidám vagyok. Tehát nincs bennem halhatatlan lélek.

Jézus is azt tanította, hogy az ember amikor meghal alszik és Ő ébreszti fel. Az első példa Lázár volt, de amikor másodszor vissza jön akkor a régóta alvókat is felébreszti. Mert ugyan minek a feltámadás, ha már valami belőllem kiszállva a menyben van?

Úgy néz ki a dolog, hogy mielőtt Lucifel fel nem lázadt volna a világegyetem egy tökéletes hely volt. Majd hozzá még az ember is elbukott (egy rákos sejt lett a tökélets testen). Akik elfogadják a gyógyulást örök életet kapnak akik nem kérnek belőlle, megsemmisülnek és újra tökélets lesz a világegyetem. Nem lesz sehol sírás, jajgatás, szevedés és nem csak az üdvözülteknek. Mert ugyan hogyan is lehetne boldog bárki, ha a szerettei valahol szenvednének 60-80 évnyi bűn miatt egy örökkévalóságon át.

Ez igazságtalan lenne Istentől. Most sem hiányzik az aki meg sem született, ha pedig eltörli még az emléküket is azoknak akik megsemmisültek, miért hiányoznának.

ITT ÉS MOST KELL DÖNTENI, MERT NICS MÁSIK LEHETŐSÉG!

Az evangélium IGAZI lényege a HELYRE ÁLLÍTÁS.


"Szertintetek mi szükséges az üdvözüléshez?"


Igen, a Biblia azt mondja, "Higgy az Úr Jézus Krisztusban és üdvözülsz." De leginkább a kegyelem által. Maj később az igazság is elő kerül amikor Jézus vissza jön, de erre most kell rákészülnünk.

Mert Isten Kegyelmes ÉS Igazságos!

Jézus elősször el jött csecsemőként, majd köztün felnött szeretett mindenkit, meghat helyettünk, pedig bűntelen volt. Ezt azért tette, hogy szeretetből vonzódjunk hozzá, ha majd eljön másodszor Dicsőséggel és Hatalommal Igazságot szolgáltatni azt is el tudjuk hordozni, viselni, mert alkalmassá tesz bennünket. Mert fel öltöztük az Ő tiszta, tökélets "ruháját". Aki viszon nem kér belőllel az a saját "ruhájába" akar az "mennyegzőre" menni, de ki lesz vetve.

Hogyan higyjek abban akit nem ismerek? Tehát olvasnom kell az ígét.

Jelenések könyvében írja: "Itt van a szentek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét." Ha el olvasod a szövegkörnyezetet akkor látszik, hogy az üdvözültekről beszél.

Tehát béketűrőek, megtartják Isten parancsolatait (vajon mejjeket?), és a Jézus hitével rendelkeznek. Mi Jézus hite?

Ha olvassuk az evangéliumokat akkor világosan kitűnik.

Maximális bizalom az Atyában, engedelmesség ("ne úgy legyen ahogy én akarom, hanem ahogy Te." Nincs benne semmi emberi hagyomány, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AMI ISTEN AKAR.

Nekünk szükséges a bűnbánat és a bűn elhagyás, de nem a magunk erejéből, mert Ő MINDEN SEGÍTSÉGET meg ad nekünk. És akkor győzhetünk. Mert "Aki győz, örökségül nyer mindnet..." Jel 21:7



Egyenlőre ennyi. Már késő van. Jó éjt!

2017. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!