Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi keresztény...

A magyarországi keresztény felekezetek miért nem próbálnak meg jobban közelebb kerülni egymáshoz? Hiszen ez társadalmi érdek!

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 23:18
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Hú. Köszönöm a kimerítő és hosszú választ.


És hogyan találtál a gyülekezetedre?


Előtte volt-e más vallással bármilyen kapcsolatod?


Ti a miséiteken imádkoztok vagy inkább énekeltek?


Az Adventista Egyház metodista?

2017. máj. 21. 10:29
 32/41 anonim ***** válasza:

"Jézus is azt tanította, hogy az ember amikor meghal alszik és Ő ébreszti fel."


Most halott vagy alszik? Egyszer azt írod halott, egyszer azt, hogy alszik. Minden este alszom, de nem vagyok halott. Aki pedig halott, az nem alszik.


"Ha meghal a teremtmény (ember, állat) az éltető erő"

Egy kategóriába veszed az embert és az állatot. De hol írja a Biblia, hogy Isten lelket adott az állatoknak? Pont ez teszi különbözővé az mbert az állattól, hogy nekünk van lelkünk.


A lélek halhatatlan. A halál a természet rendjének része lett az ősbűn következtében, azonban lelkünk is e világ anyagából vagy energiájából van? Szerintem nem és a Biblia szerint sem. Így a halál sem úr a lelkünkön.


Megsemmisülhet a lélek? Természetes folyamat során, mint a halál, nem. Ahogy a semmiből nem lesz valami, úgy a valamiből sem lesz semmi. Azonban Isten, mint teremtő és mindenható, megsemmisítheti, ha akarja, de akarja?

A Biblia szerint nem. Még a gonoszak lelkét sem fogja Isten megsemmisíteni, erről pedig Jézus beszél: "ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre". Nekem nincs bátorságom az Élő Isten szavait kétségbe vonni.


a Biblia egyedül Illésről írja, hogy Isten magához vette. Az Újszövetségben viszont olvashatod: "Egyszerre megjelent nekik Illés meg Mózes, és beszélgettek Jézussal." Itt még nem történt meg a feltámadás, még is Mózessel beszélget. Mózes pedig meghalt és nem ragadtatott el, ahogy Illés. Jézus hogy beszél egy halottal (vagy alvó - még mindig nem tiszta, hogy szerinted alvó vagy halott ilyenkor az ember)?


A latornak is azt mondja Jézus, hogy már aznap vele lesz a mennyben, nem pedig azt, hogy a sírgödörben várakoznak. Pál is azért tekint bizalommal a halálra és várva azt, mert utána egyből együtt lehet Jézussal ("Hiszen számomra az élet Krisztus, a halál pedig nyereség. 22Ha meg tovább kell élnem, az gyümölcsöző munkát jelent. Nem tudom tehát, mit válasszak. 23Mind a kettő vonz: Szeretnék elköltözni, hogy Krisztussal egyesüljek, mert ez mindennél jobb volna."). Szó szerint mondja a Biblia: "Jó véget ér, aki tiszteli az Urat, halálának napján irigykedve nézik." Szerintem magáért beszél, nem kell magyarázni. Az áruló Júdásról is olvashatjuk az ApCselben, hogy halála után egyből kiérdemelt helyére került.


" Az első példa Lázár volt, de amikor másodszor vissza jön akkor a régóta alvókat is felébreszti."

Nem túl jó példa. Lázárt feltámasztotta, de csak az e világi életre. Neki újból meg kellett halnia. Nem úgy, amikor majd mindannyiunk testét feltámassza Isten, mert utána már nincs halál, az legyőzetett.


"Még az angyalok sem halhatoatlanok, mert teremtmények."

De, halhatatlanok. A kor nem öli meg őket, betegségtől nem szenvednek, fegyverrel nem ölhetőek meg. Tehát halhatatlanok. Persze a Mindenható Isten képes lenne őket is semmivé tenni, ahogy megalkotta őket a semmiből, de a Biblia szerint nem fogja. Jézus ezt is világos elmondja: "a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült."

Nem írja, hogy megsemmisíti őket, hanem örök tűzre veti a kárhozott anygalokat (és embereket). Isten gondolattal, szóval képes teremteni, miért kéne a megsemmisítéshez külön helyet készítenie? De nem kell, és nem is erről van szó. Jézus örök tűzről beszél és egy helyként ábrázolja.


"Ez igazságtalan lenne Istentől."

És itt a legnagyobb probléma. Csupán azért, mert szerinted nem lenne igazságos, elveted mind azt, amit Jézus mond. Van neked egy mércéd, mely szerint valami igazságos és valami nem, de Isten nem a te mércédet használja. Isten az út, az igazság és az élet, nincs szüksége, hogy a szerint cselekdjen, ami szerinted helyes vagy helytelen.


"eltörli még az emléküket is azoknak akik megsemmisültek"

Kerestem a Bibliában igét, ami ezt kimondja, de nem találtam. Sehol sem írja a Biblia, hogy eltörli még az emlékezetüket is.

2017. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 követ62 ***** válasza:

Itt az elején szeretném megjegyezni két féle Bibliát használok a Károlyt és a Szent Jeromos katolikus fordítást. Az újonnan revidiáltat csak időközönként. Ezt a kettőt jónak találom. Persze van, hogy "telefonos segítséget" kérek (;D) olyan lelkésztől aki tud Óhéberül, Ógörögül, ha tudni akarom, hogy van írva az eredeti nyelvben.


"Most halott vagy alszik? Egyszer azt írod halott, egyszer azt, hogy alszik. Minden este alszom, de nem vagyok halott. Aki pedig halott, az nem alszik."


Ha problémád van a megértéssel ne tőlem kérd számon, hanem Jézuson aki maga mondta a halálra, hogy alvás. Lázár meghalt az első halállal amit Jézus alvásnak nevezett Jn.11:11-14. Ja, hogy neki kétszer kellett az első halállal meghalnia? Ez van. De a következő feltámadása, már dicsőséges testben lesz.


"Ha meghal a teremtmény (ember, állat) az éltető erő"

Egy kategóriába veszed az embert és az állatot."


Nem én veszem egykategóriába hanem Isten szava. Ugyan már be idéztem, de újra leírom, hol találod. Keresd ki, ha akarod Préd.3:19-22.

"De hol írja a Biblia, hogy Isten lelket adott az állatoknak? Pont ez teszi különbözővé az mbert az állattól, hogy nekünk van lelkünk."


Pont ez az, hogy sehol, mégis egy kategóriába veszi. Tehát nincs se az állatnak, SE AZ embernek külön halhatatlan lelke.


"A lélek halhatatlan. A halál a természet rendjének része lett az ősbűn következtében, azonban lelkünk is e világ anyagából vagy energiájából van?"


Ez már túl NEW AGE-s nekem. És ne keverjük a sezont, a fazonnal. Az, az a Bibliát az ezoteríával.


"Ahogy a semmiből nem lesz valami, úgy a valamiből sem lesz semmi."


Akkor nem ismered Istent. Ugyan is Ő a SEMMIBŐL TEREMTETT VALAMIT és igen, meg is szüntetheti. Ahogy írod is itt.


"Azonban Isten, mint teremtő és mindenható, megsemmisítheti, ha akarja, de akarja?"


"A Biblia szerint nem. Még a gonoszak lelkét sem fogja Isten megsemmisíteni, erről pedig Jézus beszél: "ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre".


Tudod-e mit jelent Isten szótárában az, hogy örök büntetés, vagy örök élet. Nem más mint visszavonhatatlan. Ezt pedig olvashatjuk Júdás levelében a 7. versben. Sodoma és Gomora ÖRÖK tűznek büntetését és intő pédakén állnak előttünk." Akkor most kédezem. HOL ÉG JELENLEG SODOMA ÉS GOMORA?

Meg mondom. SEHOL. Az örök azt jelenti megtörtént a visszavonhatatlan büntetés.


"Nekem nincs bátorságom az Élő Isten szavait kétségbe vonni." Nincs? És mégis.


"a Biblia egyedül Illésről írja, hogy Isten magához vette."

Nem kéne ennyire dicsekedni a Biblia ismeret hiányával! I.Móz.5:24, Zsid.11:5.


Az Újszövetségben viszont olvashatod: "Egyszerre megjelent nekik Illés meg Mózes, és beszélgettek Jézussal."

Itt még nem történt meg a feltámadás, még is Mózessel beszélget. Mózes pedig meghalt és nem ragadtatott el,"


(NEM RAGADTATOTT EL? NEM BIZONY, HANEM ISTEN ELTEMETTE ÉS FEL IS TÁMASZTVA MAGÁVAL VITTE MÓZEST. I.Móz.34:5, Júd.7.)


"A latornak is azt mondja Jézus, hogy már aznap vele lesz a mennyben, nem pedig azt, hogy a sírgödörben várakoznak. Pál is azért tekint bizalommal a halálra és várva azt, mert utána egyből együtt lehet Jézussal"


Na ilyen esetekben jön jól, ha van az embernek Ógörögül tudó ismerőse. Akitől meglehet tudni, hogy az eredeti szöveg, hogy szól. Mivel az eredetiben sehol nincs vessző ezért mindenki oda teszi ahová akarja. Aki a halhatatlan lélekben hisz az a MA elé, aki nem hisz a halhatatlan lélekben az a MA után. Ez igazából nem tudja eldönteni a vitás helyzetet.

Viszon figyelembe kell venni mit mond a halál állapotáról a Biblia máshol és máris világossá válhat, hogy nem rögtön halálunk után kerül valaki ide, vagy oda. Ajánlom olvasd el a Zsid.11. fejezetét és főleg a 39-40. versét. Valamint a I.Thess.4.14-18.


("Hiszen számomra az élet Krisztus, a halál pedig nyereség. 22Ha meg tovább kell élnem, az gyümölcsöző munkát jelent. Nem tudom tehát, mit válasszak. 23Mind a kettő vonz: Szeretnék elköltözni, hogy Krisztussal egyesüljek, mert ez mindennél jobb volna."). Szó szerint mondja a Biblia: "Jó véget ér, aki tiszteli az Urat, halálának napján irigykedve nézik." Szerintem magáért beszél, nem kell magyarázni. Az áruló Júdásról is olvashatjuk az ApCselben, hogy halála után egyből kiérdemelt helyére került."


EZ ÍGY VAN. Nincs is ezzel semmi baj. Aki jól alszik az este lefekszik és észre sem veszi már reggel van.

Aki a halál "alvásában" van "el alszik" és a következő pillanat amire "ébred", hogy hívja Jézus. Nem tudják, hogy 5000 évet, vagy 5 percet "aludtak". Mert kiesik az az idő.


"Még az angyalok sem halhatoatlanok, mert teremtmények."

De, halhatatlanok. A kor nem öli meg őket, betegségtől nem szenvednek, fegyverrel nem ölhetőek meg. Tehát halhatatlanok. Persze a Mindenható Isten képes lenne őket is semmivé tenni, ahogy megalkotta őket a semmiből,"


Mivel TEREMTMÉNYEK ezért nincs élet önmagukban. Csak Istennek van élete önmagában I.Tim.6:15-16. De igen KAPTAK örök életet. És sajnos lesznek akiket meg is kell semmisíteni. II.Pét.2:4 A bukott angyalok.


Na, hát jó kutatást!

2017. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 követ62 ***** válasza:

"Hú. Köszönöm a kimerítő és hosszú választ."

Na igen, hosszúnak tűnik, de ha szóban kéne elmondani kb: 5-10 perc.


"És hogyan találtál a gyülekezetedre?"

Eredetileg katolikus voltam és egészen a bérmálásig jutottam, de mivel nem volt túl mély gyökere a hitnek bennem így nem is nagyon foglalkoztam tovább vele.

Ezzel együtt kereső voltam. Elvégeztem az agykontorlt (már nem gyakorlom) ami azt ajánlotta, hogy szeretetből lehet másokon segíteni.

Ezidő alatt Isten megkeresett (mint ahogy mindig Ő keresi az embert elősször) és hatalmas szeretetet adott a szívembe iránta így az érdeklődésemet is felkeltette, hogy megismerjem Őt. Elkezdtem újra templomba járni majd felnött katekézisekre (tőbbre is), mert nagy volt a megismerési vágyam.

Viszont bár senki nem mondta a szívemben volt egy ellenállás, hogy szobrok előtt boruljak le (még a Jézus szobor előtt sem). Mert az volt a gondolatomban, hogy egyedül Jézus halt meg értünk és tett valamit. Még Mária sem. Ezért csak Istenhez imádkoztam.

A gyónással sem értettem egyet pedig még nem ismertem a Biblia ígéjét I.Tim.2:5-6. Ezzel együtt csak meg tettem, mert ez a szabály.

Büntető Istenről tanítottak, de én nem azért nem akartam bűnt elkövetni, mert féltem Tőlle, hanem azért, mert annyira szeretem, hogy félek megbántom Őt. Erről sok emberrel sokat beszéltem.

Mivel keveseltem a katekézisre járás lehetőségét, kerestem mégtöbb megismerési lehetőséget. Ekkor jutottam el egy (mint később megtudtam) adventista előadás sorozatra ahol a Jelenések könyvét tanulták.

Oda járt az unokahugom akivel sokat beszélgettem. Kiderült bár még nem volt megkeresztelve ő az advetista gyülekeztbe jár. És egyszer feltettem a nagy kérdést "Én is elmehetek oda?". Nagyon örül a kérdésemnek és már azon a szombaton együtt mentünk.

Onnantól kezdve nem is mentem a templomba majd később meg is kersztelkedtem.


"Előtte volt-e más vallással bármilyen kapcsolatod?"


Igazából nem. Viszont miután adventista lettem egy testvérrel felkerestük az elérhető közösségeket. Mert azt mondtuk elsőkézből akarjuk hallani ki mit hisz és nem pletykákból.

Bevallom egy helyre nem bírtunk el menni, ez a hit gyülekezete. Nem szeretném indokolni miért.

Több emberrel is sikerül akkor barátságot kötni és azóta is tart.


"Ti a miséiteken imádkoztok vagy inkább énekeltek?"

Istentiszteletnek nevezzük az összejöveteleinket. Szombat 9.30-kor van egy ún. szombatiskola. Ez negyedévenként változik, hogy mi a téma. Mindenki othon a heti angyagot át tanulmányozza, majd szombaton megbeszéljük.

11-kor kezdődik az igehírdetési rész ahol a lelkész, vagy megbízott igehírdető szolgál.

Majd vannak akik haza mennek, de akik maradunk együtt ebédelünk, beszélgetünk.

Tizennégy órától kezdődik a délutáni alkalom. Ez változó mivel töltjük. Van, hogy prédikál a lelkész van, hogy beszélgetünk és kérdéseket teszünk fel ami foglalkoztat minket van, hogy megnézünk egy missziós DVD-t.

A gyerekeknek a szombatiskola alatt korosztályonként tanítás van, du pedig kézműveskednek, sétálnak. Ez mindig a tanítón múlik aki éppen velük van.


"Az Adventista Egyház metodista?"


Nagyon sokmindnent hiszünk úgy mint a Metodisták, de van néhány külömbség.

A nevünk Hetednapi Adventista Egyház.

-Azért Hetednapi, mert a bibliai hetdik napot az, az a szombatot tartjuk az Úr napjának. Amint Isten a maga újjával véste kőbe és a Bibliában nem találunk még csak utalást sem arra, hogy hasonló módon megváltoztatta volna. Sok idézetet tudnék ide hozni a Katolikus enciklopédiából, neves papoktól, katolikus tudósoktól, de sok lenne. Ők arról nyilatkoznak, hogy a vasárnap ünneplése a katolikus hagyományból ered és a Bibliában erre nincs semmilyen utalás sem erre.


-Az adventista szó arra utal, hogy várjuk Jézus KÖZELI visszajövetélét. Amit természetesen pontosan nem tudhatunk mikor, de a prófétai jelek már jelzik (mint a fügefa leveleinek zöldülése a nyarat).

Mi csak a felnőtt SZABADAKARATI keresztséget fogadjuk el, tehát a gyermekeink nincsenek megkeresztelve. (Mellesleg a jobb lator sem tudott megkeresztelkedni mégis üdvözülni fog.) Nem a keresztség üdvözít, csak Kisztus.


-Nem fogadunk el olyn emberi hagyományokat melyek kicsit is megváltoztatják Isten ígéjét.


-Az Úrvacsora hasonlóan zajlik mint az utólsó vacsora a lényegét tekintve.

A lábmosással kezdünk (nők, nőknek, férfiak, férfiaknak), mert Jézus parancsba adta Jn.13:15.

A kenyér kovásztalan (nem ostya) és vörös szöllő must jelképezi Jézus vérét (mert az utólsó vacsorán is ezek voltak).


- Amit még fontosnak tartunk, hogy a III.Móz.11. leírásait az étkezésre vonatkozóan magunkra is kötelezőnek tartjuk. Mivel hisszük, hogy Aki megalkotott bennünket az tudja mivel "működünk" helyesen. Csak úgy mint egy új autó feltalálója meghatározza milyen üzemanyaggal működhet a találmánya.

Nagyon örülönk, hogy a mai tudomány már Istent igazolja.

Hiszen a legnagyobb halálozási arány a szív és érrendszeri betegségek miatt következik be és ez mint azon táplálékok miatt amiket Isten tilt.

-Mi tudatosan nem fogyasztunk alkoholt, nem élünk a dohánny semmilyen fajtájával, nem szedünk, ha mód van rá több gyógyszer mint szükséges.

Tehát törekszünk az egészséges életmódra amiről világszerte programjaink is vannak az érdeklődő emberek felé. A NEWSTART programmal, mely egy angol mozaik szó.

A lélegezz szabadon dohányzás leszoktató tanfolyamaink is nagyon sikeresek. Már több millió embert szoktattunk le ezzel a dohányzásról világszerte.

- Szerte a világon jelen van a világ 4. legnagyobb segélyszervezete az ADRA (Adventista Fejlesztési és Segély Alapítvány)

Rengeteg korházunk, iskolánk, árvaházunk van. Résztveszünk az orvosok határok nélkül csoportban.


Na jó. Már megint hosszú lettem.

Isten áldását neked!

2017. máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
50%

"Lázár meghalt az első halállal amit Jézus alvásnak nevezett"


Ha Jézus annak nevezte, akkor az is volt. De ismereteim szerint Jézus csak erre az egy esetre mondta (illetve a többi feltámasztott esetében mondhatta), hogy alszik. De ha tévedek, javíts kérlek ki. Nem rémlik, hogy általánosan véve szinoníma lenne a halál és az alvás.

Egyébként itt érthető is, hiszen Lázár még nem "jutott tovább"; se nem üdvözült, se nem kárhozott el.


Nem úgy, mint a lator esetében. Ha szerinted helytelen a vessző, és az eredetiben sem szerepelt (valóban nem), akkor még is minek rakjátok bele? Mint a Biblia "nagy kutatói" nem lenne helyesebb eredeti, vessző nélküli formájában hagyni? Különösen ennél a vitatott résznél. Vagy félő lenne, hogy a híveitek többsége akkor valóban úgy értelmezi, mint bármilyen józan ember?

De lépjünk a lator esetén túl, ha már ennyire vitatott. Idéztem én sokkal egyértelműbbet is; "Jó véget ér, aki tiszteli az Urat, halálának napján irigykedve nézik."


"Ez már túl NEW AGE-s nekem."

Csak mert nem ismered a keresztények hitét. Mi keresztények már a kezdetektől fogva ezt valljuk és hisszük.


"Akkor nem ismered Istent. Ugyan is Ő a SEMMIBŐL TEREMTETT VALAMIT és igen, meg is szüntetheti."

Írtam én bárhol mást? Ha igen, kérlek idézd, ha nem, akkor közvetve se próbálj olyat a számba adni, amit sose írtam.


"Tudod-e mit jelent Isten szótárában az, hogy örök büntetés, vagy örök élet."

A Biblia tudja, csak olvasnom kell és hinnem benne:

- "Férgük nem pusztul el, és tüzük nem alszik ki."

- "Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre."

- "Jobb félszemmel bemenned az Isten országába, mint két szemmel a kárhozatra jutni, ahol a férgük nem pusztul el, és a tüzük nem alszik ki."

- "Gyötrelmének füstje felszáll örökkön-örökké, és nem találnak nyugtot sem éjjel, sem nappal, mert leborultak a vadállat és képmása előtt, s viselték nevének bélyegét."


Persze még rengeteg igét lehetne idézni, most nem teszem, legyen elég ennyi.


Szodoma és Gomora sem mond ennek ellent. A két város elpusztult, a bűnösök sorsa pedig az örök tűz a túlvilágon. Itt is örök tűzről beszél, a városok égésére nyílván nem utalhat, mert akkorra már feltételezem nem égtek, ahogy most sem ég ez a két város.


"I.Móz.34:5, Júd.7."

Megnéztem mind a két igét, elsőnek teljesen más a tárgya, nem is értem miért idézted. De a másodikban sem olvasom, hogy Isten magához vette Mózest. Ilyet nem is ír sehol a Biblia (még ha kiabálva, bearagdt casplockal írod sem), csak annyit, hogy Isten temette el. Ha szerinted nem igaz, akkor kérlek idézd, hogy elragadta, mint Illést.


"De igen KAPTAK örök életet."

Ha valakinek örök élete van, az nem halhatatlan? De ismétlem, sehol sem írom, hogy Istennek ne lenne hatalmában megsemmisíteni bármilyen teremtményt, azt sem, hogy önmaguktól lenne örök életük. Még is ezt szajkózod, mintha ezt vitatnám.

Az megint más kérdés, hogy Isten mit tesz majd velük. Mint idéztem is, örök büntetés lesz a sorsuk.


"Na, hát jó kutatást!"

Köszi, a kutatást meghagyom a jehovásknak-adventistáknak. Én Isten igéjét nem kutatni kívánom, hanem megélni.

2017. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 követ62 ***** válasza:

"Egyébként itt érthető is, hiszen Lázár még nem "jutott tovább"; se nem üdvözült, se nem kárhozott el."


Ja. A 4 napos büdös hulla. Amikor az a tanítás, hogy azonnal meg valahova a lelke.


"eredetiben sem szerepelt (valóban nem), akkor még is minek rakjátok bele?"


Bocs nem mi írtuk a Károly Gáspár által létrehozott Bibliát. De ugyan miért is várnám el, hogy tudd, ha alap dolgokat nem tudsz a Bibliából?


"Na, hát jó kutatást!"

Köszi, a kutatást meghagyom a jehovásknak-adventistáknak. Én Isten igéjét nem kutatni kívánom, hanem megélni."


Nem is vártam tőlled mást. Elég korlátolt a gondolkodásod és a felfogásod. Mt.7:6

;D Legyen neked a te hited szerint!

2017. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Kedves Követ62!


Nem volt hosszú, amit írtál, hanem inkább jó és stílusos olvasmány.


Megjegyzem, hogy nekem is vannak kétségeim az a halál utáni élettel kapcsolatban. Szerintem a lélek az halhatatlan, de nem elpusztíthatatlan. A lélek elpusztítására csak Isten lehet képes.

Az is lehet, hogy a tisztítótűz célja a lélek helyreállítása. Nem tudom.


Az is igaz, hogy a szombat a jobb istentiszteleti nap. Eleve az a biblikus, másodszor, legalábbis szerintem, a vasárnap célja lehet az hogy felkészüljünk a következő hétre. Ezért is kéne a hét első napjának a vasárnapnak lennie.

2017. máj. 21. 19:39
 38/41 anonim ***** válasza:
50%

Felesleges átmenni ilyen személyeskedésbe. Igazából #32-es válaszomat is azért írtam, mert nem mutatta, hogy ki vagy. Ha látom, akkor inkább nem írok.


Nem tudom minek jössz a Károlyi (vagy Károli, de nem "Károly") Bibliával, amikor abban is jó helyen szerepel a vessző. Azt is tudom, hogy nem ti írtátok, egy közel 150 éves szektácska hogy írhatta (bár a helyesebb fordíhatta) volna a közel fél évezredes Bibliát? Egyébként annak ellenére, hogy nem vagyok protestáns, becsülöm a károlyi-féle fordítást. Ő még nem merte megtenni, hogy átírj vagy kivesz részeket belőle.

2017. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
50%

#37

Bár nem nekem írtad, de röviden válaszolnék én is.


"Az is lehet, hogy a tisztítótűz célja a lélek helyreállítása."

Inkább megtisztítása a jobb szó rá. "Akinek építménye megmarad, jutalomban részesül. De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


"Ezért is kéne a hét első napjának a vasárnapnak lennie."

Számos országban a hét első napja, nálunk a hetedik lett valamiért. A lényegen nem változtat.


"Az is igaz, hogy a szombat a jobb istentiszteleti nap."

Ez viszont nem igaz, legalább is keresztény szemszögből. Mi keresztények Krisztus feltámadását ünnepeljük mindegy egyes vasárnap. Krisztus feltámadása, megváltásunk felül ír minden zsidó hagyományt és szokást. Az apostolok is már vasránapot tartottak, ekkor volt a kenyértörés. Az első keresztények is vasárnapot tartottak, erről számos irat maradt fent.

"Senki se ítélkezzék fölöttetek étel-ital miatt, vagy ünnepre, újholdra és szombatra vonatkozó dolgokban. Hiszen ezek csak árnyékai a jövendőnek; a valóság Krisztusban van."

2017. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 követ62 ***** válasza:

"Megjegyzem, hogy nekem is vannak kétségeim az a halál utáni élettel kapcsolatban. Szerintem a lélek az halhatatlan, de nem elpusztíthatatlan. A lélek elpusztítására csak Isten lehet képes.

Az is lehet, hogy a tisztítótűz célja a lélek helyreállítása. Nem tudom."


Igen, csak túl sok ige mond mást és azzal nem lehet szembe menni.

Az I.Móz.2:7 szerintem elég egyértelmű abban, "mi" az ember "összetevője". És nincs benne külön lélek.

A tisztító tűz NEM szerepel a Bibliában.

Az, hogy a hitünk tűzben megpróbált arany. Elég próba ez az élet is amiben meg kéne tisztuni hitünknek.


"Az is igaz, hogy a szombat a jobb istentiszteleti nap. Eleve az a biblikus, másodszor, legalábbis szerintem, a vasárnap célja lehet az hogy felkészüljünk a következő hétre. Ezért is kéne a hét első napjának a vasárnapnak lennie."


Szerintem is. Isten így rendelte. És én neki hiszek.

Úgy is hamarosan kiderül.

A történelemből tudni lehet ki helyezte át a szombat ünneplését vasárnapra. De Isten szava azt mondja, hogy "Csak véli, hogy megváltoztatja az időket és a törvényt." Dn.7.

Talán az emberek fel eszmélnek amikor a kormány (kormányok világszerte) bele szólnak majd abba is, hogy mit, mikor és hogyan higyjünk. Mert ez bibliai prófécia.

Amikor az USA csak azért, hogy komoly vallási törvényeket hozhassanak megváltoztatja a 200 éves alakotmányát, amire a szabadsága épült.

Viszont lehet, hogy már észre sem veszik az emberek, mire ez megtörténik.


Summa, summárum. Most mond meg ezzel a hittel amiből nem engedünk, mert hisszük, hogy akkor Istent árulnánk el. Hogyan feleljünk meg társadalmi elvárásoknak?

Legjobb, ha Istennek akarunk megfelelni azzal nem tévedhetünk.

2017. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!