Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kétféle evolúciós gyakorlati,...

Kétféle evolúciós gyakorlati, az életből vett példát tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Amelyik az általános evolúció /1/ tárgykörébe tartozik, és amelyik a darwini evolúció /2/ tárgykörébe tartozik. Melyikről van szó a Bibliában?

2017. máj. 20. 18:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/163 Mojjo ***** válasza:
47%
@53: korántsem vagyok benne biztos, hogy a tengerimalacszerű luxuskutyák, vagy akár a mezei palota pincsi kompatibilis a farkassal szaporodásügyileg. Sőt... Utánanézni most nincs se időm, se motivációm, de kb kizártnak tartom.
2017. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/163 Cerevisiae ***** válasza:
74%

Magamtól: "De mondjuk azért a kutyák genetikailag még kompatibilisek a farkasokkal szaporodásügyileg"


Arra azonban érdemes felfigyelni, hogy pl. a Mojjo által-, ill az általam linkelt törpekutyák a szürke farkassal nem tudnának már utódot létrehozni, nem a genetikai összeférhetetlenség miatt, hanem egyszerűen a testük nagyarányú eltérései miatt, ill. pl. a luxpup - szegény - egyszerűen már szétrepedne a farkaskölyöktől.


Ebben az értelemben a luxpup-félék, már csak a luxpup-félékkel tudnak közösen utódot létrehozni, vagyis ez már a fajok egymástól való elkülönülésének a nyitánya.

2017. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/163 Cerevisiae ***** válasza:
74%

#55


Pedig ha ilyenre találnál, az hatalmas gyomorszájon rúgás lenne a kreacionistáknak... még kétségbeesetten mondhatnák, hogy a kutya kutya maradt, de az már nem, hogy a farkas farkas maradt... már semmilyen módon.


:D

2017. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/163 Cerevisiae ***** válasza:
74%

@54


Soha nem válaszolt egyik se ezekre a kérdésekre, pont ugyanúgy mint a te dilemmádra, a nem létező kreacionista fajfogalomról.


A különbség csak annyi, hogy az én esetemben még csak nem is köntörfalaztak, hanem levegőnek néztek.

2017. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/163 A kérdező kommentje:

Ha nem válaszolok rögtön, az nem azt jelenti, hogy nem tudok /elméletileg/, hanem nem érek rá /gyakorlatilag.

Visszatérek egy bukfencetekre:

15 Mojjo nevű felhasználó válasza:


@14: azt értsd már meg, hogy nincs olyan, hogy 1-es, meg 2-es. A tenyésztés ugyanúgy darwini evolúció, mint bármi más evolúciós változás.


22Nem, kérdező, nincs olyan hogy kétféle evolúció. Az evolúció elmélet egy tudományos elmélet, vagyis egy többszörösen visszaigazolt leírása a világunk egy aspektusának, aminek semmi nem mond ellent. És ez az evolúció elmélet pont annak a gyakorlati résznek a működését írja le, mint a tenyésztés

Erre jön az MTA definíciója: „A darwini evolúciós elmélet – ahogy a tudományokban a fejlődést figyelembe véve ez megszokott – nem teljesen lezárt volta ellenére, tudományosan megalapozottnak tekinthető és kellően leírja a fajok keletkezését és átalakulását.”

Ezek szerint az MTA azt állítja, hogy a tenyésztés … nem teljesen lezárt volta ellenére tudományosan megalapozottnak tekinthető...

Te, ahhoz, hogy sokféle kutyafajt lehet kitenyészteni, miért van szükség az MTA állásfoglalására? És mi az ami ebben a kutyatenyésztésben nem teljesen lezárt? Csak nem a kopaszkutya tenyésztése az ami nem teljesen lezárt? Mivel létezik kopaszkutya, másra gondolhatnak. Meg a tenyésztés sem annyira bonyolult, hogy azt erősítgessék, hogy a folyamat tudományosan megalapozottnak tekinthető. Ez olyan szintű megállapítás lenne, mint azt kijelenteni: a vizeskancsónak a fogantyúja a vizeskancsó nyakán található és nem a talpán.

Hanem inkább arról van szó, hogy a MTA a tudományosan megalapozottságot nem a teljesen evidens tenyésztési mechanizmusra érti, hanem arra, amit én a 2. kategóriaként állapítottam meg.

Tehát mégiscsak van egy elméleti része az evolúciónak /amit tudományosan megalapozottnak tekint az MTA/ és van egy gyakorlati, evidens része, pl. a tenyésztés.

De hogy a tenyésztés lenne azonos a darwini evolúcióval? Amit ti állítotok! Világos hogy megbukott! Erre mondják, hogy bukta, de nem lekváros!

Holnap nem vagyok a fedélzeten, majd kedden...

2017. máj. 21. 21:13
 56/163 A kérdező kommentje:
sokféle kutyafajt - helyesen kutyafajtát
2017. máj. 21. 21:17
 57/163 anonim ***** válasza:
71%

"De hogy a tenyésztés lenne azonos a darwini evolúcióval?"

Nem, a tenyésztés egy példa a darwini evolúcióra. A gyakorlati példa az elméletre, amit kérsz.

Ez az idézetedben is ott van, még ha nem is sikerült értelmezned. De ugye "kellően leírja a fajok keletkezését és átalakulását". A tenyésztés pont erről szól, fajok változásáról, átalakulásáról.

Tehát még mindig egyetlen egy evolúció létezik, és minden amiről eddig beszéltük, az ugyanannak az egy evolúciónak a tárgyköre.

2017. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/163 Cerevisiae ***** válasza:
77%

"Ezek szerint az MTA azt állítja, hogy a tenyésztés … nem teljesen lezárt volta ellenére tudományosan megalapozottnak tekinthető..."


Ha ezt írta, akkor megtudtuk, hogy az MTA is képes butaságot írni.

2017. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/163 Cerevisiae ***** válasza:
77%

" [link]


"A darwini evolúciós elmélet - ahogy a tudományokban a fejlődést figyelembe véve ez megszokott - nem teljesen lezárt volta ellenére, tudományosan megalapozottnak tekinthető és kellően leírja a fajok keletkezését és átalakulását"


Uramatyám! Fogom a fejem...:(


Tényleg ezt írták. Ki engedte át ezt a publikumnak???


Mi a tököt jelent egyáltalán ez a mondat? Hogy totál félreérthető, az bizonyos, ill. sehogyan se érthető...


Ez a tudomány álláspontja sziklaszilárdan:

[link]

"Az evolúció - a fajok változása és közös ősből történő leszármazása - tény, ezt fosszíliák, anatómiai, fejlődésbiológiai, genetikai és egyéb megfigyelések lehengerlő mennyisége bizonyítja."


Kérdező! Amúgy az MTA cuccban nem írnak itt semmiféle tenyésztésről.


Az MTA által emlegetett darwini evolúciós elméletben nincs benne a génsodródás, a génáramlás és... ami nem darwini evolúció. Lehet, hogy a cikk erre utalt, hogy a biológiai evolúciót alkotó mechanizmusokból még felfedezhetünk újakat is, de a darwini evolúció, mint mechanizmus, 100%-osan bizonyítottan létező folyamat. Ha ebben az MTA dokumentum író bizonytalan, akkor menjen le az első közeli laborba, és a szeme láttára bebizonyítják. Vagy arra gondolt, hogy nincs még az összes lénynek tisztázva az evolúciós útja? Könyörgöm! Olyan sose lesz!


A tudományfilozófia tükrében nem létezhet egyetlen egy történeti tudományág végleges lezárása se, de ez csak protokoll. Ilyet sohase mondhatunk, hogy tuti lezárt ügy, mert mindig azt kell feltételeznünk, hogy minden történeti elmélet esetében felmerülhet cáfoló elem. De ez nem azt jelenti, hogy ne tudnánk nagyon biztos esetekben, hogy ennek a valószínűsége gyakorlatilag nulla! Ha valaki ilyen butácskán tálalja a tudományfilozófia aranyszabályait, azzal azt hiteti el, hogy bizonytalanok vagyunk abban is, amiről pedig tudjuk, hogy 99,999...% tutkó. Igazándiból 100%, de egyszerűen nem mondhatunk ilyet, mert ilyet tenni tilos a tudomány protokollja szerint.


Kb. olyan ez, mint a halálbüntetés eltörlése, mondván, hogy sose lehet tudni, hogy esetleg nem ártatlan mégis az elítélt. Vannak olyan esetek, amikor tudjuk, hogy lehetetlen, hogy ne az legyen a tettes, akit meggyanúsítottunk, de mégsem szabad... stb.


De eleve szörnyű ez a fogalmi zűrzavar: "darwini evolúciós elmélet".


Darwini evolúció van, a klasszikus hármas mechanizmussal. Van evolúció elmélet is, ami a biológiai evolúció működésének történetiségével foglalkozik, vagy általánosan ennek tükrében tekintünk arra, hogy természetes folyamatok alakították az élővilágot, de ez nem Darwin ötlete, hanem már ezer évvel előtte is gondoltak ilyenre, és Darwin előtt is közvetlenül voltak sokan, akik próbálkoztak az elmélet konkrét mechanizmusokban történő interpretálására. Lehet, hogy Darwin idejében még ezt írták, hogy darwini evolúció elmélet, mert nem tudtak más evolúciós mechanizmusról, mint amit Darwin felfedezett, de könyörgöm! Azóta eltelt 150 év, és megtudtuk, hogy nem csak ez a folyamat változtatja az élővilágot, tehát egyszerűen csak evolúcióelmélet van, és kész, és abban a darwini evolúció mindössze csak egy működtető elem... jóllehet a legmeghatározóbb, ill minden egyéb változtató erő mögött is ott van.

2017. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/163 Mojjo ***** válasza:
71%

@63:

"Lehet, hogy a cikk erre utalt, hogy a biológiai evolúciót alkotó mechanizmusokból még felfedezhetünk újakat is"


Igen, erre utalt. Ezért nevezik lezáratlannak. Szerencsétlen a megfogalmazás, persze, de ezzel már nem lehet mit kezdeni.

2017. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!